750 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
Filtre
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat

Kek Kalıbı

Toplam 174 ürün bulunmaktadır.

Kaliteli Kek Kalıpları

Klasik düz modellerden özel tasarım modellere, kalpli kek kalıbından hayvan figürlü modellere kadar birbirinden farklı kek kalıpları ile tatlı saatlerini daha da renklendirmek isteyenler için silikon, döküm, seramik ve granit kek kalıpları istenilen çeşitliliği sunmaktadır. Beş çaylarının en çok tercih edilen ikramlarından biri olan ve çocuklarında severek yediği keki yapmak için, iyi bir kek kalıbına ihtiyaç duyulmaktadır. Ayrıca aynı malzemelerle yapılan bir keki daha gösterişli bir kek kalıbında yaparak misafirlere görsel sunum yapmak mümkündür. Özenle hazırlanmış bir kek hamurunu, güzel modelli bir kek kalıbında pişirmek göze hitap eden bir kek ile sonuçlanmaktadır. Birbirinden şık ve iştah kabartan kek sunumları yapabilmek için birbirinden farklı kek kalıbı modelleri, tüketiciye oldukça geniş bir yelpazede sunulmaktadır.

Kek kalıpları üretim aşamasında kullanılan malzemeye göre çeşitlilik göstermektedir. Piyasada bulunan ve sıklıkla tercih edilen silikon kek kalıbı, döküm kek kalıbı, granit kek kalıbı,emaye kek kalıbı, cam kek kalıbı ve seramik kek kalıbı çeşitleridir. Bu kek kalıbı çeşitlerinin kullanım şekli ve kalitesi birbirinden farklı olmaktadır. Örneğin seramik kek kalıpları kekin yapışmasını önleyen nitelikte yapılmıştır. Her türlü fırına girebilen seramik kek kalıpları hem sağlıklı hemde uygun fiyatlı ürünler arasında yer almaktadır. Son zamanların en trendlerinden olan döküm kek kalıpları, uzun yıllar kullanıma uygun olacak şekilde tasarlanmıştır. Demir döküm kek kalıpları diğer kalıplara göre daha hassas özelliklerde olmasına rağmen çoğu kişi tarafından tercih edilen bir kek kalıbı çeşididir. Isının kalıbın her yerine eşit şekilde dağılmasını sağlayan döküm kalıplar, keki güzel bir şekilde pişirmede oldukça başarılıdır.

Granit kek kalıbı çeşitleri de sıklıkla tercih edilen çeşitlerden biridir. Yanmaz ve yapışmaz özelliğe sahip granit kek kalıpları, sert ve kristal yapıların bir araya gelmesi ile birlikte oluşmaktadır. Cam kek kalıpları ise hemen hemen her mutfakta bulunmaktadır. Camın sağlığa zararlı olmaması ve pratik bir kullanıma sahip olmasından dolayı çok tercih edilen modeller arasında görmek mümkündür. Fakat cam kalıpta kek hazırlarken mutlaka kalıba yağ sürülmesi gerekmektedir. Aksi takdirde kek, cam kalıba yapışacaktır. Yağlı kağıt kullanarakta cam kalıpta kek yapmak oldukça başarılı olmaktadır. Kaliteli bir kek kalıbı sayesinde hayal edilen keki hazırlamak oldukça kolay olmaktadır. Çünkü hazırlanan bir kekte en önemli noktalardan olan pişirme süreci, kek kalıbının kalitesine göre sonuç vermektedir.

Kek Kalıbı Fiyatları

Mutfakların en sevilen ve sıklıkla kullanılan araç-gereçlerinden olan kek kalıpları, üretim aşamasında kullanılan malzemeye ve ebatlarına göre farklı fiyatlarla satışa sunulmaktadır. Kek kalıbı fiyatlarında kalıbın granit, döküm, silikon, cam, alüminyum döküm, seramik ve emaye olmasına bağlı olarak fiyat farklılığı görülmektedir. Kek kalıplarının malzemesi ne kadar kaliteli materyallerden yapılmış ise fiyat da doğru orantıda yükselmektedir. Kek kalıplarında birbirinden farklı şekiller ve ebatlar bulunmaktadır. Kalıbın şekli ve ebatıda fiyatı etkileyen bir diğer faktördür. 

Muffin kek kalıpları, pasta kalıpları, ayarlanabilir kek kalıbı, tart kek kalıbı, rüzgar gülü kek kalıbı gibi farklı modellerdeki kalıplar ile birbirinden farklı görsellikte kek hazırlama olanağı sunan kalıpların fiyatları, üretilmiş oldukları markaya göre de farklılık göstermektedir. Kek kalıbı seti, 4’lü kek kalıbı gibi kalıp setleri de fiyatı etkileyebilmektedir. Sahip olduğu tasarımdan ötürü uzun yıllar kullanıma dayanıklı kek kalıpları, standart malzeme seçimiyle tasarlanan kek kalıplarından daha yüksek fiyatlarda satışa sunulabilir. Her kek kalıbının fiyatını kendi türü içinde değerlendirmek gerekmektedir. Örneğin silikon bir kek kalıbı fiyatı granit bir kek kalıbıyla kıyaslanmaz. Günümüz piyasasında her bütçeye uygun kek kalıbı bulmak mümkündür. 

Kek Kalıbı Modelleri

Mutfakta zaman geçirmeyi ve değişik şekillerde kekler hazırlamayı seven kişilerin en sevdikleri mutfak eşyalarından olan kek kalıpları birçok farklı modele sahiptir. Granit, döküm, seramik gibi farklı malzemelerden üretilen kek kalıpları, yuvarlak, dikdörtgen, kare ve kelepçeli-kelepçesiz olmak üzere farklı gruplara ayrılmaktadır. Bu modeller kullanım alanlarına göre değişkenlik göstermektedir. Kalıpta kek yaparken bazı kek kalıplarında yapışma olayı olmadığından kek hamuru direk kalıba dökülürken, bazı kalıplarda ise kalıba az miktarda yağ sürmek gerekmektedir. Aksi takdirde kek kalıptan çıkarken zorluk yaşanabilmektedir.

Kek kalıplarıyla farklı modellerde, birbirinden güzel kekler yapmak oldukça eğlenceli bir aktiviteye dönüşebilmektedir. Klasik bir kek hamurundan oldukça iddialı görsele sahip kek hazırlamak kek kalıpları sayesinde oldukça başarılı olmaktadır. Muffin kek kalıbı ile tek porsiyonluk kekler hazırlarken, dilimli kek kalıbı ile de en az 12 dilimden oluşan bir kek  hazırlamak mümkündür. Yuvarlak kek kalıbı, kare kek kalıbı ve kelepçeli kalıp modelleri ise genellikle yaş pasta keki hazırlarken kullanılmaktadır. Kağıt kek kalıbında yapılmış porsiyonluk kekler ise süslenerek doğum günü partileri ve davetlerde ikramlık olarak sunulabilmektedir. Cup kek kalıbı, mini kek kalıbı, kelepçeli kalıp ve atom kek kalıp modelleri de en çok tercih edilen kalıp modelleri arasında yer almaktadır.

Kek Kalıp Setleri

Sofraların olmazsa olmaz lezzetlerinden olan kekler, beş çaylarının aranılan lezzetlerinden biridir. Bu yüzden misafirlere ve ev halkına birbirinden güzel kekler hazırlamak için kek kalıplarına ihtiyaç duyulmaktadır. Kek ve pastaların şekillerinin düzgün olmaları, içinin güzel pişmesi ve yapım aşamasının daha kolay geçmesi için kaliteli bir kek kalıbı gerekmektedir. Yapılacak kekin türüne göre ihtiyaç duyulan bir kek kalıbı modeli gerekir. Birbirinden farklı modellerin olduğu kek kalıpları tekli olarak satıldığı gibi set halinde de satılmaktadır. 2’ li, 3’ lü, 5’li gibi set kalıpları piyasada oldukça fazla görülmektedir. Set kalıpların içinde birbirinden farklı modeller bulunmaktadır. Örneğin bir set içinde baton kek kalıbı, çiçek kek kalıbı ve kelepçeli kek kalıbı seçenekleri olabilmektedir.

Kelepçeli Kek Kalıpları

Mutfakların olmazsa olmaz araç-gereçlerinden biri olan kek kalıplarının birbirinden farklı modelleri ile sofraları süsleyen değişik şekillerde kekler yapmak oldukça eğlenceli ve pratiktir. Kişinin tercihine göre dilimli kekler, muffin kekler, kalp şeklinde kek, çiçek şekilli kek ve kelepçeli kalıpta kek hazırlaması mümkündür. Kelepçeli kek kalıbı modeli oldukça kullanışlı bir yapıya sahiptir. Kelepçeli özellikte olmasından dolayı içerisindeki kek, kelepçesi açılarak kolaylıkla çıkabilmektedir. Özellikle doğum günü pastası hazırlarken kelepçeli kek kalıbına ihtiyaç duyulmaktadır. Kelepçeli kek kalıbında kalıbın modeline göre yuvarlak, kare kekler pişirilerek doğum günü pastasının keki elde edilmiş olmaktadır. 

Kelepçeli kek kalıpları küçükten büyüğe farklı ebatlarda olmaktadır. Bu farklı ebatlardaki kelepçeli kalıplar ile ister mini bir pasta ister büyük bir pasta hazırlanabilmektedir. Normal kalıplarda olduğu gibi kelepçeli kalıplarda da döküm, emaye, seramik, teflon gibi malzemelerden yapılmış kalıp çeşitleri bulunmaktadır. Herkesin tercihine uygun bir kelepçeli kek kalıbı modeli mutlaka bulunmaktadır. Bazı kelepçeli kek kalıbı modelleri de set halinde satılmaktadır. İçerisinde bir adet kelepçeli kek kalıbı ve bir adet farklı modelde bir kek kalıbı bulunan modeller oldukça avantajlı olmaktadır. Bu setli takımlar tek bir alışverişle hem kelepçeli kek kalıbına hemde farklı modelde bir kek kalıbına sahip olma imkanı sunmaktadır.