750 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
Filtre
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat

Bornoz Takımları

Türk hamam geleneğinin yaygın olduğu dönemlerde kullanılmaya başlanan peştemaller, gün geçtikçe birer ihtiyaç haline dönmeye başlamıştır. Eskiden daha çok çocuklar için üretilirken, ihtiyaç ve talep arttıkça erkek ve kadın olarak bornoz takımı günümüze gelmiştir. Şimdilerde neredeyse her evde en az bir adet bornoz seti bulunmaktadır. Çeşitleri ve tasarımları ile zenginleşen bornozlar birer tasarım harikası haline gelmiştir. Bornoz sadece tasarıma bakılarak değil, ürün kalitesine bakılarak alınmalıdır. 

Yaş, cinsiyet ve beden ölçüsüne bakılmaksızın renk, tasarım ve boyut olarak her seçeneğe sahip takımlar mevcuttur. İsteğe göre takım halinde alınabilir ya da tekli olarak tercih edilebilir. Bu çeşitler arasından en çok tercih edilen ve kalitesiyle fark yaratan bornoz takımı çeyiz ürünleridir. Bu nedenle bornozlar, tekstil ürünleri arasında en ihtiyaç duyulan ve alırken dikkat edilmesi gerekilen bir üründür. Bornoz modelleri incelendiğinde tasarım noktasında göz doldurucu olsa da kalitesi her zaman ön planda olmalıdır.

Banyo bornozu seçim yapılırken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta su emiciliğinin yeterli olmasıdır. Su emiciliği yeterli olmayan bornozlar kullanıcı kişinin üzerindeki suyu almayacağı gibi aynı zamanda da zaman içerisinde iplik dökümü yapmaya başlar. Kaliteli bornozlar, buhardan ve sıcaklıktan zarar görmeyecek, ıslandığında dahi yumuşak dokusunu koruyacak, hızlı kuruma özelliğine sahip cilt dostu olmalıdır. Cilde nazik davranmalı ve anti-alerjen yapısını korumalıdır. 

Son zamanlarda neredeyse her sektörde bulunan ve tekstilde sıkça kullanılan bambu, banyo tekstilinde de en yaygın kullanım alanına sahip ürünlerindendir. Bambu bornoz, bambu ağaçlarından elde edilir ve tamamen organik yapılıdır. Vücut terini hızlı bir şekilde emer ve anti-bakteriyeldir. Oldukça hafif olan bambu bornozlar, en iyi bornoz markası yani chakra bornoz, ürünleri arasındaki en iyisi denilebilir. Renk koruyucu özelliği en iyisi olduğu için genel olarak yeni evlenecek çiftler tercih etmektedir. 

Aile Bornoz Seti

Aile bornoz seti, genel anlamda 2 li bornoz takımı olarak geçer ve içinde duş sonrası ihtiyaç olacak her ürünün barındığı bir takımdır. Çift kişilik bornoz takımı içerisinde 2 adet bornoz ve 2 adet havlu bulunmaktadır. Bunların haricinde çeyiz için alınan daha elit ve tok kumaştan yapılan çift bornoz takımı, daha geniş içeriğe sahiptir. Çeyiz bornoz takimlari içinde 2'li bornoz seti, 2 adet baş havlusu, 2 adet ayak havlusu bulunmaktadır. Bu setin haricinde ek olarak  bornoz seti terlikli bulmak da mümkündür. 

Kış aylarında bornoz mükemmel bir çözüm olsa da yaz aylarında bir işkence haline dönüşebiliyor. Bunun için ince bornoz ya da müslin bezden üretilen yazlık bornoz takımları tercih edilmektedir. Böylece ürünlerin kullanım ömrü uzar ve rengi her daim korunur. Özellikle renkli bornoz takımları belirli bir zaman sonra solma yapabilir; bu duruma maruz kalmamak adına kaliteden ayrılmadan alışveriş tercihi yapılmalıdır. Aile setlerinde bulunmayan, küçük çocuğu olan bireyler  lisanslı bornoz tercihinde bulunarak seti tamamlayabilir. 

Çift Kişilik Bornoz Takımı

Son zamanların yükselen trendlerinden biri olan sevgili bornozları, sıkça alınan hediyeler arasındadır. Hatta çeyiz için alışveriş yapan bireylerin, çeyiz ürünleri yerine daha modern ve minimal tasarıma sahip ürünleri tercih ettiği görülmektedir. İkili bornoz takımı içeriğinde genel olarak kapşonlu bornoz ve mini bornoz  yer almamaktadır. Daha standart kalıplara sahip, şık ve lüks görünen, kaliteli kumaştan imal edilen havlu bornoz ve saç havluları mevcuttur. 

Çift kişilik bornoz setlerinin birçok avantajı bulunmaktadır. Kadın bornoz ile set içindeki bornoz erkek ürünleri birbiri ile aynı kumaşa sahip olmakta ve renk olarak ise uyumlu renkler seçilmektedir. Tekli bornoz satışına göre ürün çeşidinin fazla olması ve buna rağmen ekonomik olması da ek bir güzellik katmaktadır. Çiftlere özel hazırlanan setler hazır paketler olduğu gibi aynı zamanda ihtiyaca göre de ekleme yapılmaktadır. Bireylerin her alanda rahatlıkla kullanacağı ürünler set içinde mevcuttur. 

Son zamanlarda peluş bornoz moda trendlerine girmeye başlamıştır. Peluş bornozlar duş sonrası giyilenin aksine, bir nevi hırka ya da battaniye formunda olmaktadır. Bornoz kadın ürünlerinden en çok sevilen ürünlerden biridir. Fiyat olarak da ucuz bornoz kategorisinde yer alan peluşlar, kış aylarında kullanıma uygundur. Peluş bornoz al butonuna tıklanarak satın alma işlemi gerçekleştirilebilir. Özellikle çeyiz yapan bireyler için bornoz bayan kategorisinde standartlardan uzak, yepyeni bir ürün gardıroplarda yer bulur.

Bornoz Takımı Bedenleri

Hijyen sağlanması için yapılan duşun ardından tercih edilen, seçenekler arasından en konforlu ve ergonomik olan ürün bornoz olmaktadır. Bornozlar bebek yaşlardan itibaren çeşitlenmektedir ve doğal olarak her birinin boyutları birbirinden farklı olmaktadır. Genç bornoz ile bayan bornoz arasındaki m beden bornoz ölçüleri asla uyuşmamaktadır. Çocuk ve genç kategorisinin ölçüleri yetişkin ölçülerinden ayrılmaktadır. Fakat yine de her kategoride en çok satılan bedenlerden bir tanesi M beden olmaktadır.

Genel olarak tüm kategoriler cinsiyete göre ayrılsa da kadın bornozları kendi arasında da çeşitlenmektedir. Standart kalıp bornoz dışında en çok tercih edilen diğer seçenekler kısa bornoz kadın ve mini bornoz modelleri olmaktadır. Standart boy bornozlar genel olarak diz altında, kısa bornozlar diz üstünde ve mini bornozlar ise üst bacakta kalmaktadır. Bu çeşitlilik sadece bornoz uzunluğuna değil aynı zamanda beden ölçülerine ve tasarımına da yansımaktadır. Bu tip ürünler tekli bir şekilde satıldığı gibi bayan bornoz takımı olarak da satılmaktadır. 

Bornoz Takımı Renkleri

Günümüzde markalar neredeyse her renk ve desenli bornoz üretmektedir. Açık renkten koyu renk bornoz ürünlerine kadar pek çok renk seçeneği bulunmaktadır. Daha çok çeyiz için tercih edilen beyaz bornoz ve gri bornoz set halinde satıldığı gibi aynı zamanda tek olarak da satılmaktadır. Bu konuda erkeklerin daha çok tercih ettiği siyah erkek bornoz olurken, kadınlar ise kırmızı bornoz takımı tercih etmektedir. Renkli bornozlar yıkanırken dikkat edilmeli ve renkleri solmaması için talimatlarda belirtilen programda yıkanmalıdır.

Bornoz Takımı Fiyatları

Bornoz takımı fiyatları markadan modele, renkten desene ve ölçülere göre değişim göstermektedir. Erkek bornoz takımı ile bornoz seti bayan arasında fiyat farkı bulunmaktadır. Ürün gramajları ve uzunlukları birbirinden farklı olduğu için materyal kullanımı noktasında erkek ürünlerine daha fazla ürün gitmektedir. Özellikle kaliteli bornoz fiyatları pazardaki diğer ürünlere göre epey farklıdır. Yumuşacık, anti-alerjik, rengi solmayan ve dökülme yapmayan bornozlar tercih edilmelidir. 

Bornozlar set halinde alınması zorunlu olan ürünler değildir. İhtiyaca göre tekli bornoz fiyatları set ürünlerine göre bütçe dostu olmaktadır. En ucuz bornoz takımı fiyatları ortalama olarak bütçeyi çok yormasa da kalite olarak normalden biraz daha düşüktür. İnce erkek bornoz, hafif yapılı bir ürün olmasından kaynaklı kalitesiz sayılmaz. Çeşit gereği yapılan ince erkek kapşonlu bornoz, oldukça kaliteli ve pratik kullanıma sahip ürünlerden biridir.