750 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
Filtre
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat

Mutfak Şefi

Toplam 30 ürün bulunmaktadır.

Mutfak Şefi Nedir?

Mutfak makineleri yemek hazırlarken zor görünen işleri kolaylaştırmaktadır. Uzun çaba ve zaman alan hazırlık süreci mutfak aletleri sayesinde kolaylaşmaktadır. Mutfak şefi sahip olduğu farklı özellikleri ile hamur işi, kek ve tatlı işlerinin hazırlık sürecini hızlandıran pratik mutfak eşyaları arasında yer almıştır. Asli olan karıştırma işlevinin yanı sıra bazı modellerinde doğrama, kıyma çekme ve makarna yapma işlemi de kolaylıkla yapılabilmektedir. Ergonomik oluşu ve şık tasarımı ile mutfaklarda farklılık yaratmaktadır. Mutfak şefleri, yemek hazırlarken kullanılan mikser ve mutfak robotunun geniş hazneli ve yüksek kapasiteli olan bir çeşidi olarak bilinmektedir. Ancak geliştirilmiş özellikleri ile bu ürünlerden ayrılmaktadır. Evlerde kullanılan modeli olduğu gibi haznesi daha büyük olan işletmelerde ve restoranlarda kullanılan modelleri de bulunmaktadır.

Mutfak chef, fiziksel güç gerektiren işlerin daha hızlı ve pratik yapılmasını sağlamaktadır. Mutfak şefi hamur çırpıcı, karıştırma haznesi, motor bölümü ve aparatlardan oluşmaktadır. Hamur çırpma, yoğurma, sosları hazırlaması gibi işlevinin yanında çiğ köfte yoğurma bebek maması hazırlama gibi işlemlerde de büyük kolaylık sağlamaktadır. Kullanım sıklığına ve yapılacak olan işin büyüklüğüne göre farklı litrelerde üretilen modeller arasından tercih yapılabilmektedir. Evlerde kullanılan modellerinin yanı sıra kapasitesi daha büyük daha yüksek performanslı olan profesyonel kullanımlara daha uygun modellerde bulunmaktadır.

Mutfak Şefi Makinesi

Mutfak şefi ile farklı birçok işlem rahatlıkla yapılabilmektedir. Kullanım alanına göre farklılık gösteren aparatları sayesinde birbirinden farklı işlemler daha pratik ve kolay yapılabilmektedir. Mutfak şefi makinesi ürünün yapıldığı malzemeye göre de farklılık göstermektedir. Çelikten, alüminyumdan ve plastikten üretilen modeller bulunmaktadır. Bunun yanı sıra üretilen modelin motor gücü açısından da ürünler arasında farklılıklar bulunmaktadır. Kullanım yoğunluğuna göre 600-800-1000-1200 watt motor gücünde mutfak şefi modeli bulunmaktadır. Profesyonel kullanımlar için motor gücü daha yüksek modellerde tercih edilebilmektedir. Mutfak dekorasyonuna önem veren kullanıcılar için farklı renk seçeneği bulunan farklı boyutlarda modeller bulunmaktadır. Kullanım sıklığı az ise özellikle ev tipi kullanımlarda enerji tasarrufu için motor gücü ev tipi kullanıma uygun olan modelleri tercih etmek gerekmektedir.

Profesyonel Mutfak Şefi

Profesyonel mutfak robotu, mutfak şefi yoğurma haznesi daha geniş, motor gücü daha yüksek modellerdir. Restoranlarda, lokantalarda, işletmelerde, otellerde, pastanelerde, fırınlarda yoğurma işlemi daha sık ve yoğun yapılmaktadır. Bu nedenle yoğurma haznesi daha büyük modeller tercih edilmektedir. Yoğurma haznesi farklı litre ölçülerinde üretilmektedir. İhtiyaca göre 10-15-20-25 lt ve daha fazla büyüklükte olan modeller yoğun kullanım için tercih edilebilmektedir. Fazla miktarda ekmek yapılan veya fazla miktarda hamur yoğrulması gereken ürünlerin üretiminde hamurun yoğurulması büyük emek istemektedir. Yoğurma işlemi için fiziksel günü yanı sıra uzunda bir zaman harcanmaktadır. Hamur robotu, hamurun daha pratik ve zamandan tasarrufla kolayca yoğurulmasını sağlamaktadır.

Profesyonel mikser ile karıştırma hamur ne kadar hacimce fazla olsa da daha kolay yapılabilmektedir. Büyük mutfak mikseri olarak da tabir edilen profesyonel mutfak şefi büyük küçük tüm işletmelerde sağladığı faydalar nedeni ile yoğun olarak kullanılmaktadır.

Ev Tipi Mutfak Şefi

Ev tipi mutfak şefi daha minimal ürün olarak öne çıkmaktadır. Çekirdek ailelerde mutfakta haznesi daha küçük mutfak şefi modeli tercih edilmektedir. Daha geniş ailelerde ise yoğun kullanım olduğundan haznesi daha büyük motor gücü daha yüksek mutfak şefi tercih edilmektedir. Mutfağın genişliği ve darlığı da ürünlerin boyutları arasında tercih yapmada etkili olmaktadır. Mutfak tasarımına önem verenler için farklı renk seçeneğinde mutfak şefi modelleri bulunmaktadır. Sadece evde hamur yoğurmak için kullanılacak ise özelliği daha kısıtlı ürünler tercih edilebilmektedir. Kıyma çekmek, makarna yapmak için farlı işlevler için kullanılacak ise ev için kullanıma uygun bu özelliklerin olduğu modeller tercih edilmelidir.

Ev tipi mutfak şefi tercih ederken eğer yoğurma işlevi dışında doğrama da yapılacak ise iki özelliğin bir arada olduğu modeller tercih edilmelidir. Bazı mutfak şefi modellerinde doğrama aparatı bulunmaktadır. Stant mikser mutfak şefi yoğurma işlemi sırasında ürünün daha stabil durması ve yüksek motor gücüne sahip ürünlerde sarsıntıyı azaltma sayesinde oldukça kullanışlıdır. Mutfak şefinin ucuna takılabilen aparatlar ile farklı işlevler yerine getirebilmektedir. Mutfak tasarımına zevke uygun siyah, beyaz, kırmızı, pembe, mavi ve birçok farklı renkte ev tipi mutfak şefini bulmak mümkündür. Evde tipi mutfak chef modellerinde karıştırma yoğurma işleminde ürünlerin sıçrayarak etrafı kirletmemesi için hazne koruyucu kapaklı mutfak şefi modeli tercih edilebilir.

Mutfak Şefi Fiyatları

Mutfak şefi fiyatları ürünün yapıldığı malzemenin kalitesine, yoğurma haznesinin hacmine, motor gününe göre değişiklik göstermektedir. Her bütçeye uygun farklı fiyat aralığında mutfak şefini bulmak mümkündür. Profesyonel kullanımlar için üretilen mutfak şefi modeli motor ve hazne açısından büyük olduğu için daha pahalı iken ev tipi mutfak şefi daha uygun fiyatlıdır. Mutfak şeflerinin bazı modellerinde kullanıcılar farklı program seçeneği ile yoğurma hızını ayarlanabilmektedir. Bu özelliğin bulunduğu modellerde fiyatlar biraz daha yüksek olabilmektedir. Mutfak şefinin makarna yapma özelliği ile kıyma çekme özelliğinin bulunması da fiyatına etki eden unsurlardandır.

Mutfak chef eğer plastikten üretilmiş ise fiyat olarak daha uygununu bulabilmek mümkündür. Eğer ürün çelikten üretilmiş ise daha pahalı olabilmektedir. Ürünü alırken öncelikle kullanım amacının belirlenmesi gerekmektedir. Sonrasında bu amaca uygun özellikte ürün tercih edilmelidir. Kullanım sıklığı ve yoğunluğu az ise kapasitesi yüksek ürün almak yanlış bir tercih olabilmektedir. Mutfak şefinin markası, donanımı, kalitesi ürünün fiyatında belirleyici olan belirleyici unsurların başında gelmektedir. En iyi mutfak şefi ihtiyaca karşılık veren, kullanım amacına göre seçilen ürünledir. Bu yüzden iyi bir şekilde özellikleri araştırılmalıdır.