750 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
Filtre
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat

Fırın Kabı

Toplam 40 ürün bulunmaktadır.

Fırın Kabı Modelleri

Fırında pişen yemeklerin kendine ait o eşsiz tadı birçok kişi tarafından beğenilmektedir. Fırın yemeklerini pişirmek için uygun fırın kabı kullanılmadı da bu başarıyı desteklemektedir. Aşırı ısıya maruz kaldığında deforme olmayan, kullanıcıların sağlığını olumsuz etkilemeyen, birbirinden farklı fırın kapları özel olarak üretilmektedir. Fırın kabı modelleri, fırında kullanılmak için ideal özelliklere sahip olması ile övünmektedir. Böylece fırın kapları ile sağlıklı, kıvamlı ve harika tatlara sahip yemekler, tatlılar ve hamur işleri pişirilmektedir. Ayrıca fırın kabı modelleri ısıtma araç gereci olarak da çok rahat kullanılmaktadır. 

Fırın kabı modelleri pişirme konusunda usta olduğu gibi kendine özgü formalarıyla da estetik yapıya sahip olmaktadır. Böylece ev sahipleri misafir sofralarında fırın yemeklerinin sunumunu fırın kabı çeşitleri ile yapmaktadır. Fırın kabı modellerinin imalatında kullanılan malzemeye göre döküm, granit, cam, porselen, seramik, metal ve emaye gibi alternatifleri mevcut iken ayrıca yuvarlak, oval, dikdörtgen fırın kabı ve kare fırın kabı seçenekleri de e-ticaret sitelerinde yerini almaktadır. Fırın kabı modelleri farklı boyut, malzeme ve formları ile üretildiği için birçok ihtiyacı karşılamaktadır.

Özellikle profesyonel mutfakların olmazsa olmazı fırın kabı çeşitleri sevilen tatlılardan, sulu yemeklere veya et yemeklerine kadar lezzet üstü yemekleri sofralar taşınmasına olanak sunmaktadır. Fırın kabı modellerinin tabanı, yüzeyi ve özel tasarım sapları ısıya dayanıklı bir şekilde üretilmektedir. Bu sayede rahat ve kazasız kullanılma imkânı yaratmaktadır. Yapışmaz özelliğine sahip olan fırın kapları ile şık sunumlar yaratılırken, kek ve tart kalıpları ile beraber kullanılarak fırın kabı modelleri sayesinde eşi olmayan sonuçlar elde edilmektedir. E-ticaret sitelerinde tekli şekilde satıldığı gibi set halinde de birden fazla boyutta fırın kabı modellinin yer alması istenilen tatların sorunsuzca pişirilmesine zemin hazırlamaktadır. 

Porselen Fırın Kabı

Fırınlarda nefis yemekler hazırlamak için ihtiyaç duyulan küçük veya büyük porselen fırın kabı, üstün kalitesi ile nefis yemekleri gözler önüne sermektedir. Mutfaklarda mutlaka bulunması önerilen, yardımcı araç gereçler arasında tanınan fırın kabı porselen, kendine özgü özellikleri sayesinde fırın içindeki lezzetleri tam kıvamında pişirmektedir. Porselen borcam ayrıca özel günlerde, davet masalarında, doğum günü partilerinde ikram masalarının en gözde sunum kapları arasında yerini almaktadır. Oval, porselen bir fırın kabının içinde salatalar gayet estetik bir görünüm sergilemektedir. Dikdörtgen veya kare porselen fırın kabında ise hamur işleri iştah kabartmaktadır. 

Yüzde yüz doğal ve sağlıklı materyaller kullanılarak üretilen porselen fırın kapları çatlama, ciddi bir darbe almadan kırılma, deforme olma, kılcallaşma, solma veya yıpranma göstermemektedir. Uzun yıllar sıkıntısız kullanım imkânı yaratan porselen fırın kaplarının bazı çeşitleri mikrodalga fırında ve derin dondurucuda kullanılacak şekilde piyasalarda yer almaktadır. Özel yapısı sayesinde üstün performans sergileyen porselen fırın kapları saklama kabı olarak da kullanılmakta ve çok işlevselliğini gözler önüne sermektedir. Porselen fırın kapları pratik kullanımı ve dayanıklılığı ile her dönem alkışları toplamaktadır. Porselen fırın kabı çeşitleri ev yapımı ekmek yapmak isteyenlerin hem ekmek mayalama kabı olmaktadır, hem de fırına girdikten sonra mis kokulu ekmeklerin sorunsuzca pişirilmesini sağlamaktadır. 

Seramik Fırın Kabı

Isıya dayanıklı malzemesi ve şık tasarımları ile ilgileri üzerine toplayan seramik fırın kabı, misafirler ve aile fertleri için mükemmel, kusursuz yemeklerin hazırlanmasına yardımcı olmaktadır. Hem işlevselliği hem de farklı tasarım ve renkleri ile evlerde birden fazla seramik fırın kabı görmek mümkün olmaktadır. Seramiğin o eşsiz yapısı ile sergilenen ateş kırmızısı, balkabağı sarısı, yaprak yeşili, krem, çivit mavi gibi özgün renkler fırın kaplarına ayrı bir ruh vermektedir. Seramik fırın kaplarının düz renkleri yanında otantik, geleneksel veya geometrik desenli alternatifleri de tasarım ötesi görsellikleri ile alkış toplamaktadır.

Yapışmayan ve kolay temizlenen seramik fırın kapları hijyen açısından da kullanıcıların yüzlerini güldürmektedir. İster elde ister bulaşık makinesinde kolay temizlenen seramik fırın kapları yemek sonrası temizlik işini kısa ve pratik hale getirmektedir. Konuk masalarında uzun sohbetler eşliğinde yenilen yemeklerin servisi ve sunumu seramik fırın kapları ile bambaşka bir boyut kazanmaktadır. Yarattığı lezzetler kadar sofralara kattığı estetik yapısı ile de seramik fırın kapları herkesin dikkatini çekmektedir. 

Kapaklı Fırın Kabı

Kapaklı fırın kabı özellikle fırınlarda sulu ve et yemeklerinin sorunsuz pişirilme imkânı sunmaktadır. Kapaklı fırın tenceresi ismi ile de anılan bu modeller yemeklerin tam kıvamında ve her tarafı eşit şekilde pişmesini sağlamaktadır. Bunun dışında kapaklı fırın kabı ve tencereleri yemeklerin piştikten sonra aynı kap ile dolaba kaldırılmasına, böylece fazladan bulaşık çıkmasına da engel olmaktadır. 

Büyük, orta ve küçük derin veya yayvan alternatifleri ile bulunan kapaklı fırın kapları yuvarlak, oval, kare ve dikdörtgen formları ile kullanıcıların hizmetine sunulmaktadır. Ayrıca sarı, pembe, yeşil, krem, bordo ve mor gibi renk alternatiflerinin de kapaklı fırın kaplarında estetik bir görüntü yarattığı bilinmektedir. Döküm, seramik ve porselen gibi farklı materyaller ile üretilen kapaklı fırın kapları sofra sunumlarında da adından söz ettirmektedir. Gıdaların pişirme yerinin ve kabının yemeğe göre değiştiği düşünülse bu seçenekler kapaklı fırın kabının işinin mükemmel yapmasına destek vermektedir. 

Küçük Fırın Kabı

Küçük fırın kabı özellikle tatlı ve mini atıştırmalık pişirilmesinde ön plana çıkmaktadır. Bu mini fırın kabı ayrıca fırın kâsesi ismiyle de anılmaktadır. Minik fırın kapları içinde pişen yemekler sunumlara da eşsiz bir boyut kazandırmaktadır. Bu pişirme gereçleri fırından yeni çıkmış yemeklerin istenirse küçük fırın kaplarından yemek tabaklarına aktarılmasına ya da istenirse direk minik fırın kâseleri ile servis yapılmasına olanak sunmaktadır. Hem konuklarla yenilen yemeklerin hem de aile fertleri ile baş başa olunan öğünlerin minik fırın kapları ile keyifli anlara dönüşmesi mümkün kılınmaktadır.