750 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
Filtre
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat

Meyve Bıçağı

Toplam 47 ürün bulunmaktadır.

Meyve Bıçağı

Meyve bıçağı mutfaklarda kullanılan pratik ve kullanışlı mutfak gereçlerinden biridir. Kullanım rahatlığı bakımından sebze ve meyveleri doğramak için oldukça işlevsel bıçakların başında gelmektedir. Bölme, ayırma, doğrama ve kesme gibi her türlü işlemde kullanılabilen bu ürünler el içinde de kolayca tutulabilmektedir. Sebze bıçağı bu şekilde çok daha rahat bir kullanım imkânı sunmaktadır. Farklı tasarımları bulunan bu ürünlerin boyutları soyulacak ya da doğranılacak ürüne göre farklılık göstermektedir. Renk ve doku olarak da çeşitlenen meyve bıçağı saplarının renkli olmasıyla da her türlü zevke hitap etmektedir.

Meyve bıçak seti, altılı veya on ikili olarak kullanıcı kişi sayısına göre takım haline getirilmiştir. Diğer bıçak türlerine göre küçük boyutu olan bu ürünlerin pratik kesme işlemlerinde performansı oldukça yüksektir. Ayrıca farklı kesim teknikleri de meyve bıçakları aracılığı ile yapılabilmektedir. Tırtıklı bıçak modellerinde yumuşak meyve sebzeler kolayca soyularak kesilebilir. Özellikle meyveler servis edilirken özenli kesim isteyen yiyeceklerdir. Bu yüzden kullanışlı bıçaklar yardımı ile meyveleri doğru bir şekilde keserek sunum yapabilme imkânı sunmaktadır. Bu yüzden farklı markalar tarafından üretilmiş meyve bıçağı modelleri hemen hemen her evde kullanılmaktadır.

Meyve Bıçağı Modelleri

Meyve bıçağı modelleri farklı kesim tekniklerinin kullanılmasından dolayı küçük boyutta tasarlanmıştır. Meyve kesme ince işçilik isteyen bir işlemdir. Bu yüzden meyve bıçağı özel olarak tasarlanıp üretilmektedir. Ayrıca paslanmaz demir çelik malzemeden üretilmiş modelleri hem sağlık hem de hijyen açısından son derece kullanışlı çeşitlerin başında gelmektedir. Meyve çiğ tüketilen bir besin olduğu için paslanmış bıçaklarla ya da paslanma durumu olan bıçaklarla kesilmemelidir. Bu durum sağlık açısından son derece olumsuz bir durumdur.

Sebze bıçağı olarak da kullanılabilen meyve bıçaklarının boyutları ve işlevleri aynı özelliğe sahip olmakla birlikte tasarımsal olarak oldukça çeşitlidir. Oldukça çeşitli renklerde ve tasarımlarda yüzlerce çeşidi bulunan bu bıçakların simli ve ebruli saplı modelleri de oldukça estetik tasarımlı çeşitleri arasında yer almaktadır. Meyve bıçağı modelleri bu kapsamda her türlü zevke hitap eden geniş ürün çeşitliliğine sahiptir. ayrıca tasarım olarak sapında delik bulunan modeller mutfaklarda asılabilir alanlara kolayca uyum sağlayabilmektedir. Bu amaçla mutfak dekorasyonuna uygun meyve bıçağı çeşitleri kullanıcıların ihtiyaçlarını kolaylıkla karşılayabilmektedir.

Meyve Bıçağı Seti

Meyve bıçağı seti, kullanışlı tasarımları ile tercih edilen mutfak gereçleri dir. Meyve bıçakları genellikle set halinde satılmaktadır. Chef bıçaklarına göre daha küçük boyutları olan bu ürünler genellikle 6’lı şekilde kullanıcılara sunulmaktadır. Sebze bıçağı olarak da sıkça kullanılan keskin uç kısmı ile her türlü sebzenin soyulması, doğranmasında oldukça etkilidir. Temizlik bakımından da kolay olan bıçaklar gerek elde gerekse bulaşık makinesinde kolaylıkla yıkanabilmektedir. Meyve bıçak seti renkli tasarımlı olduğu için her türlü zevk ve beğeniye hitap etmektedir.

Körelmeyen bıçak tercihlerinde ilk sıralarda meyve ve sebze bıçakları gelmektedir. Bazı tasarımları sebzelerin üst kısmını kolayca soyabildiği için kullanıcılar tarafından daha çok tercih edilmektedir. Özellikle domates ve patates gibi ürünleri soyarken kolaylık sağlayan tırtıklı bıçak, yüzeyde kaymadığı için çeşitli mutfak kazalarının da önüne geçmektedir. Kalabalık ailelerde oldukça avantajlı olan meyve bıçağı seti fiyat olarak da tekli satılanlara göre daha uyguna gelmektedir. Kaliteli malzemeden üretilmiş paslanmaz modelleri uzun süreli kullanım imkanı sunduğu için kullanıcı tercihlerinde ilk sıralarda yer almaktadır.

Tırtıklı Meyve Bıçağı

Tırtıklı bıçak, sap kısmı plastik kesme kısmı ise ince tırtıklı kesme bölümü bulunan bıçaklardır. Son yıllarda popüler olan tırtıklı bıçaklar her türlü ürünün kesilmesinde ve soyulmasında oldukça etkilidir. Özellikle yumuşak gıdalarda yüksek performans gösteren tırtıklar kolay kullanım imkânı sunmaktadır. Tırtıklı yapısı ile uzun yıllar keskinliğini kaybetmeyen bu bıçaklar genellikle takım halinde satışa sunulmaktadır. Körelmeyen bıçak olarak adlandırılan ve özel çelik malzemeden üretilen bıçaklar, kullanıcıların mutfaklarda en büyük yardımcısıdır.

Tırtıklı bıçak meyve ve sebze kesme işleminde kullanılmak amacıyla tasarlandığı için oldukça fonksiyonel bıçak türlerinden biridir. Ağız tipi tırtıklı olduğundan dolayı dilimleme işleminde kolaylık sağlamaktadır. Aynı şekilde plastik sapı el içerisinde kolayca tutulabildiği için kesme işlemlerinde pratiklik sağlamaktadır. Bıçağın boyu genellik sekiz ve dokuz cm aralığında olduğu için büyük kesme bıçaklarına göre oldukça küçüktür. Ancak kullanım alanı bakımından sebze bıçağı olarak da kullanılabildiği için işlevseldir. Doğru kullanımlarda keskinliğini kaybetmeyen bu bıçaklar uzun yıllar evlerde meyve ve sebzeleri pratik bir şekilde kesmek için kullanılabilmektedir.

Meyve Bıçağı Fiyatları

Meyve bıçağı fiyatları, bıçağı üreten marka ve bıçağın kalitesine göre farklılık göstermektedir. Sağlam ve birinci kalite malzemeden üretilmiş körelmeyen bıçak olarak bilinen meyve bıçakları fiyat olarak standart modellere göre yüksektir. Ancak kullanım süresinin uzun olması ve keskinliğini kaybetmemesi kalitesiyle doğru orantılıdır. Bu yüzden meyve bıçağı alırken bu durumlara dikkat edilmesi gerekmektedir. Ayrıca meyve bıçağı fiyatları üzerinde etkili olan bir diğer unsurda set halinde ya da tekli satılmasıdır. Meyve bıçağı seti şeklinde satılan ürünler tekli bıçaklara göre daha uygun fiyatlarda olduğu için daha çok tercih edilmektedir.

Meyve bıçağı paslanmayan çelik malzemeden üretildiği için oldukça kaliteli ürünler olarak bilinmektedir. Bu alanda öncü olan çeşitli markalar kendi kalite standartlarına göre bıçakları fiyatlandırılmıştır. Bu yüzden bıçakların kalitesi değişkenlik gösterebilmektedir. Bazı modeller su ile temas ettiğinde işlevini kaybedebilirken bazıları kaliteli olduğundan sudan etkilenmemektedir. Ancak her türlü bıçak çok yüksek sıcaklık derecesinde yıkandığı takdirde keskinliğini kaybedeceği kullanıcılar tarafından unutulmaması gereken bir durumdur. Renkli, ebruli, simli tasarımları ile tercih edilen bu bıçaklar her bütçeye uygun fiyat seçenekleri ile piyasalarda yerini almıştır.