750 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
Filtre
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat

Çay Fincanı

Toplam 50 ürün bulunmaktadır.

Kaliteli Fincan Takımları

Türk kültürü içerisinde kahve sohbetlerinin yeri ayrıdır. Hem yalnız başına hem de dostlar ile birlikte içilen kahveler, en keyifli anların en önemli eşlikçilerinden biri durumundadır. Son yıllarda farklı tasarımlarda çok sayıda fincan takımı modelleri üretilmeye başlanmıştır. Eski fincan takımları genellikle düz renklerden oluşan, bakırdan üretilen modeller iken, son yıllarda farklı renk alternatifleri ile çok sayıda kahve takımı üretilmeye başlanmıştır. Fincan takımları porselen, seramik ve cam gibi materyallerden üretilmektedir. Sağlam ve dayanıklı yapıları ile uzun yıllar boyunca gönül rahatlığı ile kullanılabilmektedir. Isıya karşı dayanıklı yapıları sayesinde fincan renklerinde ve desenlerinde herhangi bir solma durumu yaşanmamaktadır. 

Son yıllarda geometrik ve modern tarzda kahve fincanı modelleri üretilmeye başlanmıştır. Çiçek desenli, Atatürk figürlü, modern çizgilere sahip ve kelebekli modeller yaygın olarak kullanılmaktadır. Kahve fincanları ergonomik yapıları ile kullanıcılara büyük rahatlık sunmaktadır. Ele oturan kulpları sayesinde kahve fincanları kolaylıkla taşınabilmektedir. Taşıma sırasında ise herhangi bir dökülme ve sıçrama gibi problemler oluşmamaktadır. Kahve fincanlarının büyüklükleri farklılık gösterebilmektedir. Fincan tabakları ise yuvarlak, kare veya dikdörtgen şekilli olabilmektedir. Kullanıcılar kendi zevklerine ve ihtiyaçlarına bağlı olarak çok sayıda ürün seçeneği içerisinden kendilerine uygun olan kahve bardaklarını tercih edebilmektedirler. 

Fincan Takımı Modelleri

Piyasada her ihtiyaca ve her zevke uygun kahve fincanı modelleri bulunmaktadır. Kahve fincanları üretildikleri materyale bağlı olarak çeşitlere ayrılmaktadırlar. En çok tercih edilenler arasında cam, seramik ve porselen bulunmaktadır. Cam fincan takımları estetik görünümleri nedeni ile tercih edilmektedir. Porselen fincan takımları ise içinde bulunulan her dönem popülerliğini korumaktadır. Bambu kahve fincanları ise son derece hafif ve taşınabilir yapıları nedeni ile tercih edilmektedir. Seramik kahve fincanlarının çini işleri, İstanbul figürlü, Atatürk figürlü olanları sıklıkla kullanılmaktadır. Farklı renk ve desen alternatifleri ile desenli kahve fincanları, evlerinde hoş bir ambiyans yaratmak isteyen kişiler tarafından tercih edilebilmektedir. 

Kahve fincan takımı modelleri 2’li, 4’lü veya 6’lı olabilmektedir. Evli çiftler tarafından genellikle 2’li fincan takımı modelleri tercih edilmektedir. 2’li fincan takımları çift figürlü olabilmektedir. Yalnız yaşayan kişiler için ise tekli fincan takımları yaygın olarak kullanılmaktadır. İkili fincan takımı modelleri oldukça geniş renk yelpazesi ile kullanıcıların beğenisine sunulmaktadır. 4’lü ve 6’lı fincan takımları ise aileler tarafından gönül rahatlığı ile kullanılabilmektedir. İhtiyaca bağı olarak 2’li, 4’lü ve fincan takımı 6’lı modeller temin edilebilmektedir. Kahve fincanı modelleri, içilen kahvenin türüne göre de çeşitlere ayrılmaktadır. Türk kahvesi fincanı olarak kullanılan modeller daha küçük boyutlardan oluşmaktadır. Nescafe fincanı ve filtre kahve fincanı ise daha büyük boyuttadır. Büyük kahve fincanı ve küçük kahve fincanı modellerinin seçimi, kahvenin türü göz önünde tutularak yapılabilmektedir. 

Kahve Fincanı Takımları

Piyasada her zevke be her kullanım ihtiyacına yönelik çok sayıda farklı fincan modeli bulunmaktadır. Ancak kullanıcıların kahve fincanı seçimi yaparken bazı noktalara dikkat etmeleri gerekmektedir. Kahve fincanı modelleri farklı materyallerden üretilebilmektedir. Kaliteli kahve fincanları, sağlıklı materyallerden üretilmektedir. Seramik, bambu, cam ve porselen kahve seti kullanımı tavsiye edilmektedir. Kaliteli materyallerden üretilen kahve fincanlarının desen ve renklerinde kullanım sıklığına bağlı olarak herhangi bir yıpranma, aşınma ve solma meydana gelmemektedir. 

Kaliteli kahve fincan seti bulaşık makinesinde yıkanabilmektedir. Kaliteli fincan takımı modellerinin kulp tasarımları da son derece ergonomiktir. El ile uyum sağlayan yapısı sayesinde bir yerden başka bir yere dökülmeden kolaylıkla taşınabilmektedir. İhtiyaca bağlı olarak 2 kişilik, 4 kişilik, 6 kişilik fincan takımı modelleri istenilen renkte ve istenilen tasarımda tercih edilebilmektedir. Türk kahvesi fincan takımı modelleri ise geniş ağızlı veya dar ağızlı olabilmektedir. Fincan takımı altlıkları dikdörtgen, kare ve yuvarlak formda olabilmektedir.   

Şık Fincan Takımları

Evlerin vazgeçilmez parçaları arasında yer alan kahve fincanları, çok sayıda farklı renk ve desen seçeneği ile kullanıcıların beğenisine sunulmaktadır. Kullanıcıların artan talebi ve ihtiyacı doğrultusunda kahve fincanı üretimi gerçekleştiren markalar değişik fincan takımlarını satışa sunmaktadırlar. Eski yıllardan beri talep gören gümüş kahve fincanları, içinde bulunulan her dönem popülerliğini korumaktadır. Özellikle 6’lı gümüş fincan takımları isteme törenlerinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Çini desenli kahve fincanları ile İznik kahve fincanları oldukça ilgi gören modeller arasında yer almaktadır. Son yıllarda evli çiftlerin kullanmaları için tasarlanan çift figürlü modeller son derece beğenilmektedir. 

Kahve fincanı takımlarında oldukça geniş renk yelpazesi bulunmaktadır. Tercihi sadelikten yana olan kullanıcılar tarafından beyaz fincan takımı ve siyah fincan takımı modelleri tercih edilebilmektedir. Evlerinde canlılık isteyen kişiler ise turkuaz, mor, yeşil, sarı, turuncu ve kırmızı kahve fincanı modellerine yönelebilmektedirler. Özellikle genç yaş grupları tarafından renkli kahve fincan takımı modelleri tercih edilmektedir. Renkli kahve fincanı kategorisinde farklı desenlere ve çizgilere sahip modeller yer almaktadır. Çiçek, kelebek, ağaç, kuş, kedi, köpek, kaktüs ve geometrik desenli olan modeller oldukça ilgi görmektedir. Kahve fincanı üretimi ve satışı gerçekleştiren markalar her sezon sınırlı sayıda tasarım kahve fincanı modellerini satışa sunmaktadırlar. Kullandıkları modellerin herkesin evinde olmasını istemeyen kullanıcılar tasarım kahve fincanlarını tercih edebilmektedirler. 

Sevdiklerine doğum günü, evlilik yıl dönümü, yeni iş tebriği ve doğum gibi özel günlerde hediye vermek isteyen kullanıcılar ise hediyelik fincan takımı modellerine yönelebilmektedirler. Bu şık kahve fincanı modelleri farklı renklerde ve farklı desenlerde olabilmektedir. Kullanım ihtiyacına bağlı olarak hediyelik kahve fincanlarının 2’li, 4’lü veya 6’lı olan takımları tercih edilebilmektedir. Kapaklı kahve fincanları ise son yıllarda yaygın olarak kullanılmaktadır. Hem estetik olarak hem de ısıyı muhafaza etmeleri açısından tercih edilen modeller, farklı renk alternatifleri ile piyasada bulunmaktadır. 

Fincan Takımı Fiyatları

Fincan takımı fiyatlarının ne olduğu kullanıcılar tarafından merak edilmektedir. Kahve fincanı takımı modellerinin fiyatlarını belirleyen bazı faktörler bulunmaktadır. Fincan takımı setleri ihtiyaca uygun olarak tekli, 2’li, 4’lü ve 6’lı olarak üretilmektedir. Set içerisindeki parça sayısı arttıkça fincan takımı fiyatları da doğru orantılı olarak yükselmektedir. 4’lü fincan takımı fiyatları 6’lı fincan takımı fiyatlarına göre daha uygundur. Türk kahvesi için daha küçük modeller tercih edilirken, nescafe, latte, filtre kahve ve cappuccino gibi kahveler için büyük fincanlar kullanılmaktadır. Büyük fincan takımı fiyatları küçük fincan takımı fiyatlarına göre daha yüksek olabilmektedir. Kahve fincanı fiyatları markalara göre değişmektedir. Fincan takımı üretimi ve satışını gerçekleştiren markalar belirli kriterlere göre fiyat belirlemesi yapmaktadırlar. 

Fincan takımının üretildiği malzemeye göre de fiyat değişkenliği olabilmektedir. Kaliteli materyallerden üretilen kahve fincanlarının fiyatları daha yüksektir. Bunun yanı sıra kahve fincanının rengine, desenine ve tasarımına bağlı olarak da fiyat değişkenliği olabilmektedir. Fincan üretimi yapan markalar her sezonda sınırlı sayıda özel tasarım kahve fincanı modellerini satışa sunmaktadırlar. Bu modeller sınırlı sayıda olmaları sebebi ile daha yüksek fiyatlara satılmaktadır. Ancak kahve fincanı modellerinde fiyat aralığı oldukça geniştir. Bu nedenle her bütçeye uygun fincan takımı kolaylıkla bulunabilmektedir. Online alışverişlerde fincan takımları indirime girebilmektedir. Kampanya dönemlerinde 2’li, 4’lü veya 6’lı fincan takımı ucuz fiyatlara temin edilebilmektedir.