750 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
Filtre
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat

Kek Fanusu

Toplam 3 ürün bulunmaktadır.

Kek Fanusu Nedir?

Kek fanusu yapılan kek ve pastaların korunaklı bir şekilde muhafaza edilmesini sağlayan mutfak eşyalarından biridir. Farklı tasarımlarda ve desenlerde geniş ürün çeşitliliği bulunan fanus çeşitleri sunum sofralarında sıkça kullanılmaktadır. Özellikle çay saati ikramlıklarında tercih edilen kapaklı kek fanusu yapılan yiyeceklerin koruyarak hijyenik bir şekilde ikram edilmesine de olanak sunmaktadır. Kek fanusu, sadece kek değil kurabiye, poğaça, mini pizza ve çeşitli atıştırmalıklarında ikram edilmesinde kullanılabilen fonksiyonel bir üründür. Bu yüzden her mutfakta farklı özelliğe sahip kilitli kek fanusu bulundurulmaktadır. Fanus, çeşitli eşyaları korumak için kullanılan cam kapak anlamına gelmektedir. Bu tanımdan yola çıkarak tasarlanan pasta fanusu çeşitleri, yapılan yiyecekleri tozdan korumak için oldukça kullanışlıdır. Ayrıca bazı fanuslar içinde bulunan yiyeceğin uzun süre bayatlamadan kalmasını sağladığı için de tercih edilmektedir. Bu noktada fanusun üretiminde kullanılan malzeme çeşidi son derece önemlidir. Sunum ve ikram sofralarında en fazla kullanılan mutfak eşyalarından olan kek fanusu, kişisel zevk ve beğeniye göre oldukça farklı tasarımlarda kullanıcıların beğenisine sunulmuştur.

Kek saklama kabı olarak da günlük hayatta kullanılan fanuslar, yapılan keklerin korunaklı muhafaza edilmesini sağlamaktadır. Gıda ürünlerinin üstünün kapalı tutulması uzmanlar tarafından önerilmektedir. Alt kapak ve altında yer alan bir tabaktan oluşan fanuslar genellikle bu iki parçadan oluşmaktadır. Açık alanlarda bırakılan ürünlere toz ve bakteriler yapışarak insan sağlığına zararlı olabilmektedirler. Bu yüzden cam kek fanusu gibi modeller yiyeceklerin üstünü kapatan özellikte olduğu için son derece hijyen sağlayan mutfak eşyalarından biri olarak tercihlerde ilk sıralarda yer almaktadır. Pasta, börek, kurabiye gibi yiyeceklerin ikram edilmesinde kullanılan kurabiye fanusu, bu ikramlıkların yapısını ve şeklini bozmadan ikram etmede oldukça etkilidir. Kolay kullanımı sayesinde sunum sofralarında tercih edilmektedir. Genellikle set şeklinde satılan bu ürünlerin pasta setleri içerisinde yer aldığı bilinmektedir. Kek fanusu, pasta tabakları ve sunum gereçlerinden oluşan bu setler farklı malzeme türlerinde üretildiği için her türlü zevke uygun pek çok çeşidi bulunmaktadır. Profesyonel mutfaklarda ve pastanelerde yapılan ürünleri sergilemek içinde pasta fanusu çeşitleri sıkça kullanılmaktadır.

Kek Fanusu Modelleri

Kek fanus modelleri farklı tasarımlarda geniş ürün yelpazesine sahiptir. Gerek kapak tasarımı gerek tabak tasarımında yapılan detaylar fanusların çeşitlenmesine katkı sağlamıştır. Özellikle malzeme türü ile dikkat çeken fanuslarda plastik, cam, mermer, porselen, seramik ve bambu modeller en fazla tercih edilen modellerin başında gelmektedir. Şık, spor her türlü tarza uygun seçenekleri ile beğeniye sunulan tasarımları sunum sofralarının şıklığına destek olmaktadır. Kapaklı kek fanusu her türlü yiyeceği servis etmede oldukça işlevsel bir ürün olduğu için mutfaklarda kurtarıcı bir ürün olarak bulundurulmaktadır.

Ayaklı fanus şık ve estetik tasarımların başında gelen bir modeldir. Tabak kısmının altında bulunan ayak detayı fanusun daha gösterişli gözükmesine olanak sunmaktadır. Servis edilen yiyeceği daha belirgin bir şekilde sunan bu ürünler pastanelerde de sıkça tercih edilmektedir. Plastik kek fanusu ise dayanıklı olmasından dolayı günlük olarak evlerde daha fazla tercih edilmektedir. Çiçek, geometrik, etnik desenlerde farklı baskılara sahip olan bu ürünün fanus kapağı da plastik malzemeden üretilmiştir. Sade ve şık görüntüsü ile kullanıcıların beğenisini kazanan cam kek fanusu modelleri ise sunum sofralarında yiyeceklerin daha estetik ve şık bir biçimde sergilenmesine katkı sağlamaktadır.

Ayaklı Kek Fanusu

Kek saklama kabı olarak bilinen fanuslarda en fazla tercih edilen model ayaklı çeşitleridir. Ayaklı fanus görüntü olarak düz tabaklı fanuslara göre daha şık ve estetik tasarıma sahiptir. Her türlü malzeme ile üretilmiş çeşitleri bulunan ayaklı fanusların tasarımsal farklıları da tercihlerde etkili olmaktadır. Ayaklı kek fanusu özellikle çay saati sofralarının en fazla kullanılan sunum gerecidir. İçerisinde farklı yiyeceklerin konulup ikram edildiği bu tabaklar, fanus kapağı sayesinde ortamın tozundan da yiyecekleri koruyarak muhafaza etmektedir.

Cam Kek Fanusu

Cam kapaklı kek fanusu malzeme kalitesi ve sağlığı açısından en fazla tercih edilen modeldir. Cam sağlık açısından yiyecekleri en iyi şekilde muhafaza eden bir üründür. Bu yüzden hamur işleri ve ikramlık ürünleri cam tabaklarda sunmak kullanıcıların ilk tercihidir. Farklı markalar tarafından üretilmiş çeşitli tasarımlarda cam kek fanusu, cama verilen farklı şekiller ile de sofralara renk katmaktadır. Ayrıca farklı renkleri de bulunan bu ürünlerin tabak kısımları sade ya da desenli olabilmektedir. Her türlü zevke hitap eden seçenekleri ile kek fanus modelleri kullanıcıların beğenisine sunulmuştur.

Kek Fanusu Fiyatları

Fanus fiyatları üzerinde etkili olan pek çok faktör bulunmaktadır. Bu faktörlerin başında ürünlerin üretiminde kullanılan malzeme türü ve kalitesi gelmektedir. Aynı şekilde fanus fiyatlarında üretici firma yani markanın da etkisi oldukça belirgin bir unsurdur. Kullanıcıların beğenisine sunulan fanuslarda en fazla cam kapaklı kek fanusu tercih edilmektedir. Cam malzemenin sağlıklı olması ve ürünlerin taze kalmasını sağladığı için cam kapak oldukça popülerdir. Görsel olarak oldukça şık bir tasarıma sahip olan cam kek fanusu, tasarımsal farklıları ile pek çok zevke hitap eden çeşitlerde satışa sunulmuştur. Bu ürünlerin camın kalitesine ve kalınlığına göre fiyatlarında farklılık gözlenmektedir.

Kapaklı kek fanusu fiyatları üzerinde sadece kapak tasarımı değil tabağında malzeme türü etkili olmaktadır. Son yıllarında en fazla kullanılan pasta fanusu bambu malzemeden üretilmiş çeşitlerdir. Çift yönlü kullanım imkanı olan bu ürünler sunum tabağı olarak sofralarda yer alabilmektedir. Kapağı ise cam ya da plastik olacak şekilde farklı malzeme türlerine sahiptir. Cam kapaklı modeller plastik modellere göre daha yüksek fiyat aralıklarında satışa sunulmaktadır. Ahşap kek fanusu görüntüsü ile sofralara spor bir tarz katan bu modeller ayaklı ve ayaksız şekilde üretilmektedir. Tüm bu özellikleri kek fanus fiyatları üzerinde etkili olup farklı bütçelere hitap eden geniş ürün çeşitliliği ile kullanıcıların beğenisine sunulmuştur.