750 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
Filtre
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat

Çay Makinesi

Toplam 2 ürün bulunmaktadır.

Çay Makinesi Modelleri

Çay makinesi pratik ve hızlı bir şekilde çay hazırlamaya yarayan elektronik alettir. Çayın sıcak kalmasını da sağlamaktadır. Bunu yaparken de ocak ya da tüpün sürekli yanmasını engellemesi bakımından da oldukça avantaj sağlamaktadır. Evde, ofiste, kafede, hastanede istenilen her alanda kullanıma uygundur. En temel çaycı modelinde kettle çaydanlık haznesinde su ısınmaktadır. Üst haznede ise file şeklinde süzgecin yer aldığı demlik bulunmaktadır. Elektrikli çay makinesi demlik haznesinde poşet çay ya da bitki çayı demlemek oldukça kolay bir işlemdir.

Çaycı modelleri farklı tasarım ve özelliklerine göre çeşitlilik göstermektedir. Farklı tasarımda kullanıcıya alternatif sunan özellikleri bulunsa da en temel görevi çay demlemeyi kolaylaştırmak ve su ısıtmaktır. İstenilen anda kolayca su ısıtma işlevi de bulunmaktadır. Çay tutkunları en güzel çayın semaverde demlendiğini söylemektedir. Klasik semaverde elektrik olmadan odun ya da kömürle su ısıtılmaktadır. Kullanıcıların bu beklenti doğrultusunda Elektrikli çay semaveri üretilmiştir. Bu modelde elektrikle çalışma özelliği yanı sıra kalabalık topluluklara sıcak içecek servisinde kolaylık sağlaması amaçlanmaktadır. Elektrikli çay semaveri ile mükemmellikten ve lezzetten ödün vermeyenler için semaverden alınan lezzetli çay tadı verilmek istenmektedir. Endüstriyel elektrikli çay makinesi otel, restaurant, büfe ve işletmelerin kullandığı ısı kontrol ve su gösterge seviyeleri bulunan çaycı modeli olarak kullanılmaktadır.

Otomatik çay makinesi modelinde ise özel su aktarım sistemi sayesinde ısıtma haznesinde bulunan sıcak su, otomatik bir şekilde demleme haznesine aktarılır. Bu şekilde el değmeden demleme işlemi gerçekleşmiş olacaktır. Kendi demleyen çaycı modelinde el değmeden demlenen çay ya da sıcak bitki çayı uzun bir müddet demlikte sıcaklığını muhafaza etmektedir. Musluklu çay makinesi modeli de tercih edilen ürünlerden biridir. Semaver mantığında olduğu gibi kalabalık gruplara sıcak içecek veya çay servisinde kullanımı pratik bir üründür. Demleme alanı, sıcak su alanı ile ayrılmış ancak tek parça olan modeli ve demleme kısmı üstünde ayrı bulunan modeli bulunmaktadır. Sıcak suyun ve demlenen çayın aktarımının yapıldığı üzerinde iki ya da tek musluk olan modeli de bulunmaktadır.

Çay Makinesi Fiyatları

Çaymatik fiyatları cihazın özelliği, üretiminde kullanılan malzemenin kalitesi ve çeşidine göre farklı fiyat aralıklarında kullanıcılara sunulmuştur. Çelikten üretilen çay makinesi malzeme türünden dolayı daha yüksek fiyatlandırılmış modellerin başında gelmektedir. Plastikten üretilen çay makinesi modelleri ise en ucuz çaycı olarak bilinmektedir. Farklı tasarımlarda bütçeye en uygun çaycı modelleri piyasalarda kolaylıkla bulunabilmektedir. Arçelik, Arzum, Korkmaz, Bosch çay makinesi fiyatları ve kalitesi ile kullanıcıların en fazla tercih ettiği markalar arasında yer almaktadır.

Çaycı fiyatları ürünün rengi ve boyutları da fiyat farklılıklarına sebep olmaktadır. Su alma kapasitesi büyük, birden fazla içecek demleme özelliği bulunan ürünler fiyat olarak da yüksek aralıklarda gösterebilir. Porselen çay makinesi, çelik çay makinesi veya cam çaycı modelleri demlik kısımlarında kullanılan malzeme çeşidine göre de çaycılarda fiyat farklılığı oluşabilmektedir. Konuşan çay makinesi modeli sunduğu özellikler itibari ile son teknoloji ürünleri arasında yer almaktadır. Bu da fiyat bakımından standart modellerden daha fazla seviyelerde satılmasına neden olmaktadır.
Cam Çaycı Seti

Cam çaycı, mutfak tasarımını tamamlayan, mutfak tezgâhına uyum sağlayan, farklı tasarım ve şık görünümleri ile oldukça ilgi gören bir modeldir. Cam malzemeden üretilen, üründe cihazın içi şeffaf bir şekilde görülebilmektedir. Şeffaflık ve temizlik tutkunları için ideal bir üründür. Yine şeffaf görünümünde plastikten yapılan ürünler ile cam çaycı modeli karıştırılmaktadır. Ürünün altlığı, kapağı ve tutma sapı farklı malzemeden yapılabilmektedir. Şeffaf çaycı olarak da bilinen ürünün üst demlik kısmı cam, alt sıcak su haznesi cam ve her ikisi de cam olan modelleri bulunmaktadır. Tasarım ve teknik özelliklerine göre geniş ürün çeşitliliği bulunan modellerden biri olarak piyasalarda bulunmaktadır.

Çelik Çay Makinesi

Çelik, granit, döküm çay makineleri, kaynama süresinde farklılık arz ettiği gibi demleme de çayda farklı bir aroma da bırakmaktadır. Çay robotu, çay makineleri alırken kullanıcılar, çayın demlenme süresi ve çayı acıtmadan muhafaza etme durumunu da dikkate almaktadır. Çelik Çay Makinesi modelinin tercih edilme sebebi beklentilere uygun bir demleme sağlaması ve çayın uzun süre taze kalabilmesidir. Farklı firmalar tarafından üretilen çelik çaycı modelleri ile lezzetli ve sıcak çay keyfini yaşamak mümkündür. Çelik çay makinesi modelleri, oldukça tercih edilen ürün olarak öne çıkmaktadır.

Konuşan Çay Makinesi
Çay kahve makineleri her evde her ofiste mutlaka olması gereken bir üründür. Suyu hızlı kaynatmak ve kaynamış su ile pratik bir şekilde çayı demlemek için kullanılmaktadır. Çayın demlenmesi gerektiği veya demini aldığı şeklinde uyarı veren sistemler kullanılarak üretilen ürünler oldukça ilgi görmektedir. Konuşan çay makinesi ayrıca çayın uzun süre kaldığı bayatladığı ve yeniden dinlenmesi gerektiğini de kullanıcıya bildirmektedir. Uygun fiyata bu farklı özelliklerde tasarlanmış ürünü bulmak oldukça mümkündür. Değişen gelişen teknoloji ile birlikte her elektronik alette olduğu gibi elektrikli çaydanlık modelinde de uyarı sistemleri bulunan, konuşan modeller tercih edilmektedir. Ürünün cam, çelik ve porselen çay makinesi olarak farklı malzemeden yapılan modelleri de tasarım olarak göz doldurmaktır.

Çay Makinesi Boyları

Çaycı çeşitleri farklı tasarımda ve modelde üretilmektedir. Farklı modelleri birbirinden ayıran başka özelliği de boyutudur. Ürünün tek seferde kaç bardak çay hazırlayacağı tercih edilmesinde önemli etkenlerden biridir. Mini çay makinesi günlük ihtiyaca cevap veren elektrikli çaydanlık modelidir. Ufak çay makinesi çekirdek ailelerin kullandığı modeldir. Bu modelde yaklaşık 40 bardak kadar çay servis edilebilmektedir. Çay sebili fazla miktarda kişiye servis yapılabilen ürünlerdendir.

Sık misafir ağırlayan aileler 60 bardak çay çıkaran elektrikli çaydanlık modellerine göz atmalıdır. Kalabalık aileler, yıl içerisinde fazla misafir ağırlayan ve davetler düzenleyen aileler ise 80 bardak çay çıkarma kapasitesi olan çaycı modellerini tercih etmelidir.120 ve 240 bardak kapasitesi olan elektrikli çaydanlık modelleri ise orta ve büyük ölçekli işletmelerin kullandığı modeller olarak öne çıkmaktadır. Büyük çay makinesi tek seferde fazla miktarda sıcak su hazırlayabilen ürün olarak dikkat çekmekte ve ilgi görmektedir. Büyük kapasiteli çaydanlıkların demlik kısımlarının birden fazla olan modelleri bulunmaktadır. İkili çay makinesi iki demliği olan veya demlik ve su ısıtma haznesi ayrı ayrı üründe bulunan modellere denilmektedir.

Çay Makinesi Renk Çeşitleri

Çay makinesi farklı tasarımda ve özellikte üretimlerinin yanında farklı renk seçenekleri de bulunmaktadır. Renkli çaycı modelleri bazı markaların ürünlerinde görülmekte ve kullanıcılar tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Mutfağın tasarımına uygun farklı renkte çaycı modellerini bulmak mümkündür. Siyah çay makinesi temizliğinin kolay olması ve farklı mutfak tasarımlarına uyabilen ana renk olması sebebi ile tercih edilen elektrikli çaydanlık modellerinin başında gelmektedir. Beyaz çaycı ise şıklığın yanında sadeliği benimseyen kullanıcılar için uygun bir çay makinesi rengi olarak öne çıkmaktadır. Mutfağında ana renkler dışında daha canlı renkleri tercih edenler için renkli çaycı modelleri de bulunmaktadır. Farklı markalara ait pembe çaycı seti modelleri kullanıcılara sunulmaktadır.