750 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim

Filtre
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat

Döküm Tava Nedir?

Az yağ kullanımı ile hızlı, lezzetli ve güzel yemekler hazırlamada yardıma yetişen döküm tava, etler için sağlıklı bir pişirme yönetimi yöntemine yardımcı mühürleme tavası olarak da adı anılmaktadır. Döküm tavalar ısıyı uzun süre muhafaza etme özelliği yanında, yavaş pişen yemeklerin dahi eşit miktarda ısı alıp dengeli pişmesini de desteklemektedir. Bu sayede tasarruf sağlamasını açısından da son derece avantaj sağlamaktadır. Diğer tavalar yanında yapıları gereği daha ağır ve kalın olsalar bile kullanımı sırasında sağladığı birden çok artısı döküm tavaları popüler hale getirmektedir. Pişirme grubu ekipmanlarının içinde işlevsel modeller arasında kendine ayrı bir yer bulmakta ve ev, yazlık, işyeri, oteli restoran ile yemek hizmeti veren birçok mekânda tercih edilmektedir. 

Halk arasında ızgara tavası ya da döküm ızgara isimleri ile de anılan döküm tavalar, yenilikçi teknoloji kullanılarak imalatı yapılmaktadır. Farklı pişirme tekniklerine olanak tanıması yanında, gıdaların lezzetinden ve vitamin değerlerinden ödün vermeden harika sofraların kurulmasında başrolü de oynamaktadır. Döküm tava, eriyik demirin tava şeklinde tek parça dökülmesi ile elde edilmekte ve yapısı gereği kolay kolay da deforme olmamaktadır. Saymakla bitmeyen artı özelliklerin ile şüphesiz mutfakların en önemli yardımcıları arasında bulunmanın haklı gururunu da yaşamaktadır. Döküm tavalar imalatında kullanılan farklı materyaller ile de çeşitlilik göstermektedir. Bu çeşitliliğin içinde en çok bilineni ise demir döküm tava modelleri olmaktadır.

Döküm Tava Fiyatları

Döküm tava fiyatları modelleri, ebatları, kalitesi ve markasına göre değişim göstermektedir. Döküm tavalar alınırken dikkat edilmesi gereken ilk husus gerçek döküm tava alımın sağlanması olmaktadır. Çünkü piyasalarda döküm tava adı altında satılan birçok ürünün, döküm tava imitasyonlarından başka bir şey olmadığı vurgulanmaktadır. Gerçek döküm tavalar ağırlıkları ile ve yüzeylerinin kalitesi ile kendilerini belli etmektedir. Demir döküm tava fiyatları her bütçeye hitap eden seçeneklerin bulunmasını mümkün kılmakta ve son derece uzun ömürlü ürünler oldukları içinde yüksek kullanım performans sergilemektedir. Yıllar sonra bile ilk günkü kalitesini ve şıklığını koruyan bu pişirme gereçleri döküm tava imzası altında muhteşem avantajlarını sunmaktadır.

Döküm tavalar için güvenli ve kaliteli markaların seçenekleri hem dizaynları ile hem de garantili satış sonrası güvencesi ile müşteri memnuniyeti yaratırken, satım alınları sırasında faturalara rakamlarında da kendilerini belli etmektedir. Ama bunun yanında kaliteli markaların şık döküm tavaları için fırsat ve kampanyaların takip edilmesi de önerilmektedir. Kişilerin sevdikleri insanlara doğum günü veya ev hediyesi olarak düşündüğü döküm tavalara bu sayede uygun fiyatlarla kolay ulaşım da sağlanmaktadır. Hem ömürlük hem de işlevsel bir mutfak gereci edinmek isteyenlerin yüzünü güldürecek fiyatlar piyasalarda kolayca bulunmaktadır. 

Döküm Tava Çeşitleri

Özellikle çalışan insanlar için mutfakta zaman tasarrufu sağlamaya yardımcı her şey vazgeçilmezler arasında yer almaktadır. Üstelik bir de yemeklere muhteşem tatlar da katılıyorsa işte döküm tavalar gibi mutfakların başköşelerini hak etmektedir. Döküm tavalar marka çeşitliliği yanında kendi içlerinde de çeşitlilik göstermektedir. Mutfak gereçleri satan birçok yerde kolayca döküm tava çeşitleri içinde yer alan ızgara tava ya da ızgara döküm tava adıyla anılan modellerinin farklı materyeller kullanılarak üretilmesi ile granit döküm tava, alüminyum döküm tava, kaplamasız döküm tava, demir tava seçenekleri bulunmaktadır. Döküm et tavası veya et pişirme tavası adı altında da satılan ızgara döküm tavaları kapaklı ızgara tava ve döküm tava seti tercihleri de popüler mutfak gereçleri arasında ilgi uyandırmaktadır.

Bilinen tek saplı tava görseli yanında döküm sahan tava ile döküm saç tava da özellikle et yemeklerinde harikalar yaratmaktadır. Az yağ kullanımı sayesinde sağlıklı yemek yapımını destekleyen döküm granit tava ve dökme demir tava sınıfının en trend ürünleri arasında birinciliği de kaptırmamaktadır. Fırın içinde tepsi yerine geniş çaplı döküm tava çeşitlerinin kullanımı hem lezzetli menülere hem de görsellik adına da yeşil ışık yakmaktadır. Kimyasal da içermeyen döküm tava çeşitleri sayesinde ister kızartma, ister et sote veya kavurma pişirmenin keyifli halleri yaşanmaktadır. Pazar kahvaltılarının vazgeçilmesi sahanda yumurtalar da artık dökme tava çeşitleri ile tüm aile sofraya toplanmadan soğuma derdi yaşanmamaktadır. Bakımı ve temizliği kolay, çizilmeyen dökme tava çeşitleri ile çay saatleri yanına tam kıvamında pişmiş yumuşacık kekleri de memnuniyetle servis edilmektedir.

Döküm granit tava modelleri arasında her beğeniye hitap eden bir çeşit mutlaka bulunmaktadır. Dayanıklı yapısı sayesinde sorunsuz bir şekilde yemek pişirme imkânı göstermekte ve yüzeylerinde, renklerinde herhangi bir yıpranmaya da rastlanmamaktadır. Bazı toplu çeyiz setine dâhil edilen döküm ızgara tava tasarımları da dikkatleri üzerine her zaman çekmeyi başarmış ve son derece estetik görüntüleri ile de göz zevkine hitap eden mutfak gereçleri arasında yer almaktadır. Döküm tavaların tüm çeşitlerinde gözlemlenen zamansız çizgiler, onlar için hiç bıkkınlık duyulmadan kullanma ortamı yaratmaktadır.  

En Kaliteli Döküm Tavalar

Eskimesi en zor mutfak eşyaları sınıfına giren en iyi döküm tava modelleri sayesinde filmlerde görülen yemekler yapılmaktadır. Etlerin yüzeyinde oluşan o muhteşem görüntüyü en kaliteli döküm tavalarla elde etmek hiç de zor olmamaktadır. Piyasalarda yer alan en kaliteli döküm tavalar haklı olarak hem hijyenik hem de kolay kolay çizilmeme özellikleri ile övünmektedir. Çünkü üretimlerinde kullanılan ileri teknoloji sayesinde bu unvanları hak etmektedirler. 

Ayrıca şık ve ergonomik tasarım detayları da en kaliteli döküm tavaların dolaplardan çok mutfak tezgâhlarında bulunmasını sağlamaktadır. Mutfakların dekoratif görüntülerini de destekleyen bu döküm tavalar ortamların kalitesini yükseltmektedir. İç yüzeylerinin siyah, dış yüzeylerinin ise siyah, kırmızı, turuncu hatta sarı tasarımları ile gönüllere taht kurmaktadır. En kaliteli döküm tavaları işlevsellik, verimlilik, doğallık ve pratiklik adı altında birçok detayı barındırmaktadır. Diğer taraftan tavanın boyutu da kullanıcının deneyiminin kalitesini belirler. Tek başına yaşayanlardan geniş ailelere kadar ideal boyutlarda geliştirilmiş kaliteli döküm tavalar minimalist, orta, büyük ve battal boy seçenekleri sayesinde en sağlıklı pişirme tekniklerine de eşlik etmektedir. Kullanıcının ihtiyacını karşılayacak raflardaki en küçük düdüklü tencere veya görece ucuz granit tava da kalitelidir.