Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
Filtre
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat

Çorba Kasesi

Toplam 30 ürün bulunmaktadır.

Çorba Kâseleri

Yemeklerin başlangıcı olarak kabul edilen, kışın iç ısıtan yazın serinleten, lezzetli ve doyurucu olan çorbalar, sunum yapıldığında ürünün kendisini estetik gösteren bir yapıya sahiptir. Menülerin tamamlayıcı rolünü üstlenen çorbalar, servis yapılacağı zaman belli başlı ürünlere ihtiyaç duyulmaktadır. Pek çok farklı modelin ve tasarımın bulunduğu çorba kaseleri, her zevke ve ihtiyaca uygun şekilde üretilmektedir. Ev ürünleri satan her markanın neredeyse yemek takımı satıyor oluşu, bu noktada pazar payını epey genişlemesini sağlar.

Çorba kasesi, yapı olarak çukur olması sayesinde sıvı yiyeceklerin daha rahat tüketilmesini sağlamaktadır. Yemek setlerinin içine dahil olarak satılsa da tek olarak da ayrı ayrı satılmaktadır. Sadece sıvı yiyeceklerin sunumunda değil aynı zamanda şekilli bir şekilde bakliyat koyarken, çerez, meyve tabağı ya da dekoratif bir sunumluk olarak da değerlendirilebilir. Şeker ve çikolata ikramı için kullanıma uygunluk gösterirken aynı zamanda dondurma servisi de yapılabilir.

Pek çok farklı alanda rahatlıkla kullanılabilen çorba kasesi modelleri, birbirinden farklı tasarımlara, boyutlara, malzeme yapısına ve renge sahiptir. Model ve şekil çeşitliliği sayesinde marka gözetmeksizin tercih edilebilir ve setin içine eklenebilir. Her yemek setine uyum sağlayacak modeller ve renkler bulunmaktadır. Genel olarak sıklıkla tercih edilen ürün porselen çorba kasesi olmaktadır. Çorba kase porselen malzemesinden üretildiğinde daha uzun ömürlü kullanım sağlar.

Farklı materyallerde ve boyutlarda üretilen çorba kaseleri, şekil ve tasarım noktasında oldukça geniş yelpazede bulunmaktadır. Daha doğal yapıları seven, zahmetsiz şıklık denilen moda kavramına uyum sağlayan bireylerin tercihi olmaktadır. Doğa dostu ürünleri mutfaklarında barındıran bireyler için değişik çorba kaseleri bulunmaktadır. Hindistan cevizi kabuğundan ya da evde kullanılan çay posalarından üretilen çorba kaseleri son yılların popüler ürünlerinden biri olmaktadır.

Sofralarda ve mutfaklarda kullanılabilecek çorba tabağı ya da çorba kasesinin sayısız çeşitte farklı modeli ve tasarımı bulunmaktadır. Sadece tasarım olarak değil aynı zamanda materyal olarak da çeşitlenmektedir. Cam, çelik, emaye, metal, porselen, seramik ve plastik çorba kasesi malzeme açısından birbirinden farklı olurken kullanım noktaları da aynı şekilde farklılık göstermektedir. Görünüm ve estetik açıdan da uçsuz bucaksız bir derya olan çorba kaselerinde en çok tercih edilen model kulplu çorba kasesi olmaktadır.

Çorba kaseleri modern ve klasik tasarımda ana kategorilere ayrılmaktadır. Klasik tasarımlar porselen çorba kaselerine uyum sağlamaktadır. Zarif ve narin tasarımlar, ince işlemeler ve farklı şekillerde var olan çorba kaselerini genel olarak çeyiz hazırlığı yapan bireyler tercih etmektedir. Yeni gelin tasarım noktasında oldukça başarılı olan klasik çizgilerin tam tersinde bulunan modern tasarımlar bambaşka dünyalar yaratmaktadır. Renk çeşitliliğinden desen çeşitliliğine uzanan sonsuz bir gökyüzü gibidir.

Çorba Kâsesi Seti

Eve ve sofralara uyum sağlayacak yemek setlerinin içinde bulunan çorba kaseleri, aynı zamanda tek olarak satılan ürünlerdir. Bireyler yemek setini daha klasik çizgilere sahip ürünlerden yana seçim yaparken çorba kaselerinde daha canlı ve dinamik tasarımlara yönelebilir. Evde yaşayan kişi sayısına göre ya da gelen misafir sayısına göre 6'lı çorba kasesi ya da çorba kasesi 12 li seçenekleri değerlendirilebilir. Sıcak servis edilmesi gereken çorbalar için kapaklı çorba kasesi, bu konumda ideal bir tercih olacaktır.

Şık masalar hazırlamak ve estetik duran zengin sofralar kurmak isteyen bireyler için farklı tasarımlara sahip göz alıcı yemek kasesi seçimi yapılabilir. Yiyecekler ya da içecekler, güzel ve elegan duran bir kase içinde kendilerini daha çok belli eder. Yemeklerin göz alıcı güzelliğe erişmesini isteyen bireyler için yemek setine ek olarak cacık kasesi ve salata kasesi porselen alternatifi değerlendirilmelidir. İhtiyaca ve zevke uygun olarak tercih edilen kase modelleri, sofralara modern dokunuş katar.

Çorba Kâsesi Renkleri

Evlerde, restoranlarda, cafelerde ya da işyerlerinde kısacası yaşamda yemeğin bulunduğu her noktada çorba kasesi bulunmaktadır. Kase çeşitleri ve amaçları bakımından farklı kullanıma sahip olurken, tasarım ve renk konusunda da aynı şekilde çeşitlilik göstermektedir. Düz renklere sahip olan kaseler genel olarak yemek setlerine dahil edilmek için üretilmiştir. Herkes tarafından beğenilecek beyaz çorba kasesi ve siyah çorba kasesi, sıklıkla tercih edilen ürünler arasında yer alır.

Arcopal çorba kasesi olarak geçen, düz renge sahip olan porselen çorba kaseleri, günlük kullanıma uygun olduğu gibi aynı zamanda misafirler için de kullanıma uygunluk sağlamaktadır. Yemeklerin yanına ek olarak içecek servisi için şeffaf, cam komposto kasesi sunumu yükselten detaylardan biri olacaktır. Dinamik ve enerjik yapıya sahip bireylerin yemek masaları da kalıplara sığmayan, zamansız tasarımların hakim olduğu ürünler ile dolu olacaktır. Bunlardan sarı çorba kasesi enerjisiyle görsel şölen yaratacaktır.

Büyük Çorba Kâsesi

Yiyecekleri daha gösterişli ve estetik bir biçimde sunarken, büyük porsiyonun tadına varmak isteyen bireylerin ilk tercihi büyük çorba kasesi olmaktadır. Genel olarak seramik yapılı çorba kaselerinde çanak imajı bulunmaktadır. Eskiden porselen yemek takımları sadece büyük setler halinde satılan çeyizlik ürünleri olurdu. Günümüzde ise her parçası ayrı ayrı satılan, farklı tasarımlara ve yapılara sahip olan çorba kaselerinden en çok tercih edilen ürün kare çorba kasesi olmaktadır.

Her restoranın ihtiyacı olan, boyut ve porsiyon olarak doyurucu lokanta çorba kasesi, gündelik hayatta büyük porsiyon ve kase seven bireyler için ideal olmaktadır. Neredeyse birçok züccaciyede bulunan büyük çorba kaseleri; tek kulplu çorba kasesi ve kulplu çorba kase seçenekleri ile çeşitlenmektedir. Sıcak yiyecek servisi için ideal derinliğe sahip olan kaselerin boyutları kademe kademe artmaktadır. Dayanıklı ve sağlam alternatifleri değerlendirmek isteyenler için büyük kaseler tek adet olarak satıldığı gibi set halinde de bulunmaktadır.

Çorba Kâsesi Fiyatları

Boyutuna, tasarımına, şekil yapısına, üretildiği malzemeye, tek adet ya da set halinde olmasına göre çorba kasesi fiyatları değişiklik gösterir. İhtiyaca uygun seçilen çorba kasesi modelleri arasından seramik kase fiyatları porselene göre uygun fiyatlı olsa da diğer ürünlere göre daha pahalı olmaktadır. Yemek seti ile uyumlu olması beklenen çorba kaseleri için uzun ömürlü kullanım hedefleyen bireylerin ucuz çorba kasesi seçeneklerinden uzak durmaları tavsiye edilir.

Fiyat performans ürünü değerlendirecek olanlar için porselen ürünler tavsiye edilmektedir. Sağlam ve dayanıklı yapısı sayesinde uzun ömürlü kullanıma uygunluk sağlar, gündelik hayatta ya da misafir geldiğinde şıklığı ile masaların göz alıcılığını yükseltir, ortalama fiyat aralıkları ile de bütçeyi çok aşmaz. Renk, tasarım, koleksiyon ve şekil gibi etkenler de bu noktada fiyat politikasını etkileyen unsurlardır. Genel olarak seçim tamamen kişisel zevk ve estetik uygunluğuna göre yapılsa da malzemenin kalitesi her şeyden daha önemlidir.