750 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
Filtre
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat

Espresso & Cappuccino Makinesi

Toplam 36 ürün bulunmaktadır.
NESPRESSO Nespresso Essenza Mini C30 Siyah
5.999,00 TL
4.599,00 TL
%23
İndirim
NESPRESSO Nespresso Creatista Plus
29.999,00 TL
19.999,00 TL
%33
İndirim
NESPRESSO Nespresso Atalier Kahve Makinesi
16.999,00 TL
12.999,00 TL
%24
İndirim

Profesyonel Espresso Makinesi

Kahve tüketiminin son yıllarda giderek artması ile kahve zincirlerinin ve kahve ikramı yapan işletmelerinin sayısı her geçen gün çoğalmaktadır. Çok fazla kahve çeşidi içinden hangilerini müşterilerine sunacaklarını karar veren mekanlar profesyonel kahve makinesi sayesinde kesintisiz bir şekilde hizmet sunmaktadır. Sanayi tipi kahve makinesi ev için kullanılan modellerden farkı ile dikkatleri çekmekte ve aynı anda çok sayıda kişiye kahve hazırlama kapasitesine sahip olmaktadır. Barista kahve makinesi, kahve yapım ustalarına kolaylık sağlamakta ve müşterilerinden gelen her bir farklı kahve çeşidi siparişini sıcak sıcak ve geciktirmeden servis edilmesine imkân tanımaktadır. 

Profesyonel espresso makinelerinin tüm kahveleri yapan makine unvanına sahip olmalarının nedeni bütün dünya kahve çeşitlerinin temeli espresso kahvesinin oluşturmasından dolayı vurgusu yapılmaktadır.  Yani bir espresso makinesi doğru adımların izlenmesi ile latte makinesi, cappuccino makinesi, americano makinesi, mocha kahve makinesi statüsü kazanmaktadır. İtalyanların ünlü kahvesi espresso üzerine belli bir oranda su konulması ile americano ya da süt ve süt köpüğü ile de tadına doyulmaz cappuccino yapılmaktadır. Çeşitli kahve makinesi seçimlerinde bulunan baristaların gözdeleri de kapsülsüz kahve makinesi modelleri olmaktadır. Otomatik kahve makinesi de müşteri yoğunluğu fazla olan işletmelerde cafe kahve makinesi adı ile bulunmaktadır. 

Son zamanlarda çekirdek kahve makinesi kahvenin en taze halini yakalamak adına tercih edilmektedir. Kahvenin yapılacağı andan sipariş sayısına göre öğütme de yapabilen bu makilerden elde edilen bol köpüklü ve aromalı latte kahvelerin kokusu bile müşterilerinin iştahını kabartmaktadır. Kahve mekanları için en özel barista cihazlarının başında gelen profesyonel espresso makineleri yeni nesil teknolojilerle donatılarak tasarımları yapılmakta ve ortaya çıkan modellerin becerileri de her geçen gün artmaktadır. Hızlı ve kolay bir şekilde büyüleyici kokulara sahip espresso hazırlamak için kullanıma uygun olan bütün ürünler dozaj ayarlı olmaları ile de ön plana çıkmaktadır. 

Ev Tipi Espresso Makinesi

Günün her saati içilen fakat sabahları daha çok tercih edilen ve sert bir kahve çeşidi olan espressonun yoğun tadı ve kokusu çağımızda evleri de doldurmaktadır. Dünya kahvelerini meraklı ve kendi evinin baristası olmayı isteyen bireylerin, ev tipi espresso makinesi sayesinde hem ev halkına hem de misafirlere harika tadımlı dünya kahveleri sunması mümkün olmaktadır. Manuel espresso makinesi kaşıklı modellerinin ayrıca buhar çubuğunun bulunması sayesinde sütlü filtre kahve makinesi olarak anılmasının yanında süt köpürtmek de mümkün olmaktadır. 

Mini espresso makinesi seçeneklerinin çoğu evde bulunması ve özellikle renkli retro tasarımlarının ilgi uyandırması ile mutfaklar bambaşka bir boyut kazanmaktadır. Tek gruplu espresso makinesi modelleri sayesinde ev konforunda kahve keyfi yakalanmaktadır.    Basınçlı su ile demlendiği için güçlü bir etki gösteren espresso kahveleri, demleme yöntemi ile aromasının tamamını suya geçirmekte ve ev içinde günün en güzel anlarına eşlik etmektedir. Espresso tabanlı pek çok kahvenin demlenmesini de sağlayan ev tipi espresso makinesi her gün yeni bir tat denemek için zemin oluşturmaktadır. Böylece taze ve iyi öğütülmüş kahve çekirdekleri ile hazırlanan içecekler kahve tutkunlarına dışarı çıkmadan motivasyon kaynağı da olmaktadır. 

Ev tipi espresso makineleri kapsüllü ve kaşıklı seçenekleri ile ikiye ayrılmaktadır. Temel olarak benzer fonksiyonlara sahip olan bu iki kahve makinesi seçeneklerinden kapsüllü makineler kahve hazırlama sürecini büyük oranda otomatik olarak yapmaktadır. Bu cihazlara sadece kahve kapsüllü konulması ve uygun programın seçilmesi ile farklı aromalarda kahve elde edilmektedir. Çünkü piyasalarda çok çeşitleri bulunan kahve kapsüllerinin her biri ayrı bir aroma içermektedir. Kaşıklı ev tipi espresso makinelerinde ise kahve süreci tamamen manuel gerçekleşmekte ve bu sayede kahvenin yapılışında bulunan yapım aşamalarının deneyimi yaşanmaktadır. Uzmanların yorum ise kapsüllü modellerin pratik, kaşıklı modellerin ise daha profesyonel bir kullanım sunduğu yönünde olmaktadır. 

Tam Otomatik Espresso Makinesi

Tam otomatik kahve makinesi için zamanın ötesinde tasarımlar tanımı yapılmaktadır. Otomatik kayıt özelliklerine sahip full otomatik kahve makinesi ile ayarlama süreçlerinde zaman kaybı yaşanmamakta ve hatta temizliğini de otomatik yapılan seçenekler ile akıllı kahve makinesi zaman tasarrufu avantajını en üst seviyede yaşatmaktadır. Çok yoğun işletmelerde köpürtme sürecinde zaman kazanmak adına çift buhar çubuklu ekspres modeller tercih edilmektedir. Ayrıca kalabalık işyeri ortamlarında da ofis kahve makinesi niteliği taşıyan ekspres kahve makinesi sadece tek bir tuşla kahve servisine hazır olmaktadır. 

Tam otomatik kahve makinelerinin bluetooth bağlantısı, USB veri aktarımı, Wi-Fi kit gibi özellikler ile akıllı telefonlardan, tabletlerden ve de bilgisayarlardan komut alma yeteneği bulunmaktadır. Ayrıca öğütücülü espresso makinesi becerisi de gösteren modelleri ile tam otomatik espresso makinesi, kahve yapım komutu ile çekirdekleri anında öğütmekte ve kahvenin en taze halini fincanlara doldurmaktadır. İdeal basınç değerlerine sahip tam otomatik espresso makineleri bu işin ustası olduğunu her saferinde kanıtlamakta ve bu sayede işletme sahiplerinin de yüzlerini güldürmektedir.  

Büyük Espresso Kahve Makinesi

Büyük kahve makinesi seçenekleri americano, lungo gibi sade kahvelerin yanında birden fazla süt köpürtücüsü ile aynı anda çok sayıda cafe latte, mocha, cappuccino, frappe, macchiato, gibi süt içeren dünya kahvesi çeşitleri servise hazırlanmaktadır.  Ticari kahve makinesi özellikleri arasında 3 gruba kadar çıkabilen ve çok kazanlı kapasitesi ile çok işe imza atmaktadır. Ağırlıkları 98 kg ya kadar çıkabilen büyük espresso kahve makinesinin LCD ekranı ile her grubun sıcaklığı bağımsız olarak programlanmaktadır. Böylece kullanıcıları, tek bir bakış ile makinenin sıcaklığını kontrol etme avantajı yakalanıyor olduğu yorumları yapılmaktadır.  

Koyu kavrulmuş ve ince çekilmiş çekirdeklere sahip olan espresso kahvesinden profesyonel amaçlı çeşitli kahveler elde etmek için birçok dünyaca ünlü cafe ve restoran, büyük espresso makinesini işletme bünyesinde bulundurmaktadır. Her coğrafyanın kendine özgü ve lezzetli tatlıları yanında servis edilen bu kahvelerin sorunsuzca servis edilmesi için bu cihazlar gün içinde hiç durmadan çalışmaktadır. Aynı anda onlarca kişiye tam kıvamında ve tadından hiçbir zaman ödün vermeyen kahveler hazırlama fırsatı büyük espresso kahve makineleri ile bulunmaktadır. 

Espresso Kahve Makinesi Fiyatları

Her teknolojik alette olduğu gibi espresso makinesi seçeneklerinde de fiyatları belirleyen kriterler yer almaktadır. Sahip olduğu özellikler, yer alan aparatlar, boyut gibi faktörler fiyat skalasındaki değişimlerin başlıca sebepleri olarak gösterilmektedir. Hazne açısından kapsüllü ya da kapsülsüz seçenekleri bulunan ürünlerde kullanım yönünden tam ve yarı otomatiğin yanı sıra manuel çeşitlerde kendi kategorisinde ayrı fiyatlandırılmaktadır. Gerek evlerde gerekse işletmelerde kullanılmak için alınması düşünülen espresso kahve makinesinin fiyat ve kullanım performansları da değerlendirilmektedir. 

Bilinen ve güvenilir, bu işte dünya markası olan espresso kahve makineleri en pahalı kahve makinesi unvanını her zaman korumaktadır. Etiket fiyatlarının diğer muadillerine göre farklılık gösterdiği bu makineler için kampanyalar ve indirim fırsatları takip edilmektedir. Her gün ve uzun yıllar sorunsuz çalışma, lezzeti hayranlık yaratan kahveler yapma başarısı gösteren bu makinelerin kendilerini bir süre sonra amorti ettiği de vurgulanmaktadır.  Damak zevkine uygun anların en değerli eşlikçisi olan kahvelerin tek tuşla veya kahve kültürünü hissederek yapılmasına olanak sağlayan bu makineler, iyi bir pazar araştırması sayesinde bütçeleri yormayan fiyatlara bulunmaktadır.