750 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
Filtre
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat

Air Fryer

Toplam 21 ürün bulunmaktadır.

Air Fryer Makinesi Modelleri

Hayat içindeki en önemli rutinlerden bir olan yemek yapma işlemi sırasında bazen eğlence ve farklı menüler hazırlanmak istenmektedir. Fritöz de mutfak elektronik ev aletleri içinde bu menüleri hazırlanmasını en kolay ve keyifli hale getirmektedir. Eski fritöz modellerinde bol yağ kullanımı ile hazırlanan sofralar sonrasında fritözlerin temizliği de çok zahmetli geçmekteydi. Günümüzde yeni nesil fritöz modelleri ise 1 kasik yag ile kızartma yapan fritöz başlıkları ile mağazalarda ve e-ticaret sitelerinde yerlerini almaktadır. Halk arasında yağsız fritöz, yağsız pişirici, hava fritözü isimleri ile tanınan bu modellere airfryer denilmektedir. Fritöz çeşitleri içinde Airfryer makinesi modelleri, çağımızda mutfaktaki en iyi yardımcıların arasına hızlı bir giriş yapmaktadır. 

Sağlıklı ve hafif kızartmalar yapmak artık çok az yağ kullanımı ile en yüksek lezzet derecesinde pişirme özelliğine sahip ultra fritöz ile kolaylıkla yapılmaktadır. Ayrıca kolay temizlenen fritöz unvanına da sahip olan bu modeller kullanıcı dostu olmaları ile tanınmakta ve harika yemeklerden sonra kısa sürede işlerin bitmesine de destek olmaktadır. Kolay şekilde takılıp çıkarılan airfryer aksesuar farklı ayarlarda kızarma yapılması için ideal cihazlar olarak belirtilmektedir. Az yağlı kızartma makinesi ya da patates kızartma makinesi modeline bağlı olarak farklı kullanım özelliklerine de sahip olmaktadır. Air Fryerların kullanım talimatlarına göz atarak doğru bir yöntem izlenmektedir. 

Ev tipi fritöz sınıfına giren Air Fryer elektrikli fritöz parçaları elde ya da bulaşık makinesinde kolayca yıkanmaktadır. Air Fryer modellerine göre paket içinde yer alan aparatlar farklılık göstermektedir. Az yağlı kızartmalar için özel olarak dizayn edilen modeller, kompakt ve şık tasarımları ile mutfaklara estetik bir görünüm de kazandırmaktadır. Gümüş, siyah, beyaz, kırmızı, bronz ve yeşil gibi renklerde birçok model, stil sahibi ve modern bir tarsım ile göz doldurmaktadır. Her modelinin farklı ebatları ile ön plana çıktığı fark edilen Air Fryer fritöz makinesi, konumlandırıldığı alanda da fazla yer kaplamamaktadır. 

Yağsız Air Fryer Boyutları

Yağsız kızartma makinesi Air Fryerlerde sıcak hava ve otomatik karıştırma özellikleri bulunması sayesinde hiçbir sebze ve et yemeğinde yanma, kokma veya bozulma gibi bir durumla karşı karşıya bırakmamaktadır. Ev tipi ürün sınıfına giren ve son teknoloji ile üretilen bu cihazların farklı boyutları bulunmaktadır. Piyasalarda en büyük Air Fryer diye nitelendirilen Airfryer XXL'in kapasitesi 7.3 Litre olmakta ve 6 porsiyona kadar servis çıkabilme özelliğine sahip olmaktadır. 

Geniş menü seçeneği bulunan büyük boy yağsız Air Fryerlerin 6 farklı pişirme programı da içermesi dikkatlerden kaçmamaktadır. Çok göz kızartma yani çift haneli modellerinin ise tek seferde 8.5 Litre pişirme kapasitesi olduğu da söylenmektedir. Ufak fritöz klasmanında bulunan Air Fryer mini fritöz de 3.5 Litre kapasite içermekte ve piyasalarda en çok bulunan boyut olarak bilinmektedir. Fritöz mini Air Fryer 3.5 Litre için 2.6 Litre sepet kapasitesinden bahsedilmektedir. 

Buharlı Hava Fritözü

İlerleyen teknoloji ile imalatı yapılan buharlı fritöz gelişmiş teknik özellikleri ile kızartma işlemi kolay ve sağlıklı bir durum almaktadır. Özellikle belirli hastalıkları olan kişiler için tavsiye edilmeyen kızartma ürünlerinin pişmesinde sıcak hava fritözü önerilmektedir. Patates başta olmak üzere çeşitli sebzeler, airfryer pilav, hamur işleri, paneli ürünleri köfte, et çeşitleri ve bazı deniz mahsulleri harika tatları ve kolay biçimde hazırlanmaktadır. Buharlı hava fritözleri bir kaşık yağ ile içinde dolaşan buhar sayesinde bir çalışma prensibi göstermektedir. 

Sıcak hava ile kızartma işlemini gerçekleştiren buharlı fritözler, bol yağda kızarmış gibi lezzetli yiyecekleri sofralara taşımaktadır. Buharlı çalışma yöntemi sayesinde ayrıca yiyecek sepetindeki bütün gıdaların eşit pişmesini sağlamaktadır. Eşit ısı dağılımını sağlamak için sıcak hava ve havalandırma sistemi büyük avantaj yaratmaktadır. Eşit ısı dağılımı ile birlikte atılan birbirinden farklı ürünler bile eşit miktarda ve eşit sürelerde hazır hale gelmektedir. Normal tavada kızartma yaparken belli bir sıraya sokulan sebzeler, buharlı hava Air Fryer ile hep beraber pişerken kullanıcılarda dizilerinin eşliğinde kahvelerini rahatça yudumlamaktadır. 

Hazırlanan yemekler cihazların kapasitesine göre miktarlarda ayarlanarak pişirme işlemi sorunsuzca yapılmaktadır. Farklı ısı ayarlarına sahip olan buharlı hava fritözleri pişecek olan gıdaya göre ayarlanmaktadır. Sesli ve ışıklı uyarı sistemi ile yiyecekler başında beklemeye gerek kalmadan kolayca pişmektedir. Böylece bütün ev ve yemeği yapan kişi yağ kokmadan ve kızartma işlemi sırasında herhangi yanma riski yaşanmadan işlemler tamamlanmaktadır. Mutfakla yeni yeni tanışan ve yemek yapma işlemlerinin başında olan bireyler için buharlı hava fritözleri uzmanlar tarafından tavsiye edilmektedir. Böylece hiçbir hüsran yaşamadan ve boşa zaman harcamadan hem günlük masalar hazırlanmakta, hem de misafirler geldiğinde tadılan yemeklerden sonra övgüler alınmaktadır. 

En İyi Airfryer Fritöz

Piyasalarda farklı markaların, farklı modelleri ile yer alan Airfreyer fritözler için en iyisinin hangisi olduğu e-ticaret sitelerinde ürün altlarında yer alan kullanıcı yorumları ile tespit edilmektedir. Hiç sorunsuz çalışan, alımı sırasında belirtilen bütün fonksiyonları gerçekleştiren, kolay çıkarılan aparatlarının hızlıca temizlenme avantajı olan ve en önemlisi içine konan bütün gıdaları eşit ısı dağılımı özelliği ile aynı oranda pişmesini sağlayan bir Airfyer fritözün en iyi olduğu vurgulanmaktadır. Mağaza raflarında bu özellikler konusunda sınıf geçmiş philips kızartma makinesi, en iyi Air Fryer denildiği zaman akla ilk gelen ürün statüsünü taşımaktadır. Arçelik patates kızartma makinesi az yağ ile kızartma yapma keyfini çıkartmak isteyenlerin tercihlerinden bir olmaktadır. 

Oldukça sağlık bir şekilde tariflerin hazırlanmasına imkân sağlayan en iyi Airfryerlar yeni dönem ev tipi fritözler olarak mutfaklarda baş köşeyi almaktadır. Kalabalık ya da baş başa yenen yemeklerin aktörleri olan bu cihazlar en iyi mutfak aletleri ödülüne layık görülmektedir. Dışarıya ısı vermeyen, bütün yağı ve kokusunu filtresinde barındırması ile misafir gelmeden önceki son dakikalarda bile farklı yemekler pişirilmektedir. Ayrıca, en iyi Airfryer fritözleri yemekleri uzun süre içinde sıcak ve taze tutmaya devam etme özelliği de göstermektedir. Yemekler hazır hale geldikten sonra hemen servis edilmeyecekse bile servis zamanına kadar makine içinde sorunsuzca kalmaktadır. 

Hava Fritözü Fiyatları

Fritöz fiyatları içinde son dönemlerde air fryer fiyat aramalarının çoğalması dikkatlerden kaçmamaktadır. En ucuz hava fritözü arayışı içinde olan bireyler iyi bir pazar araştırması yaparak fiyat ve performans dengesini yakalamaktadır. Piyasalarda bu sınıfta adı en çok duyulan philips fritöz media markt avantajları ile müşteriler, bütçeleri yorulmadan hava fritözlerini evlerine götürmektedir. En iyi hava fritözü sahibi olabilmek için kampanyaların takibi yapılmakta ve indirim fırsatları yakalanmaktadır. 

Küçük fritöz fiyatları her bütçeye uygun artıları ile farklı model, marka, renk ve tasarımlar ile mağazalarda bulunmaktadır. Tanınan ve güvenilen markaların hava fritözü fiyatları etiket rakamları ile hemen kendini belli etmektedir. Mutfaklara alınan küçük ev aletlerinin uzun süre kullanımı ve sağladığı faydalar düşünüldüğünde alımı sırasında verilen ücretlerin kendini kısa sürede amorti ettiği gözlenmektedir. Kullanım esnasında sıkıntı yaratmayan, ürün garantisi bulunan, satış sonrası hizmet ve müşteri memnuniyet yaratan hava fritözlerinin yedek parçalarına kolay ulaşılması da önemli unsurlar arasında yer almaktadır.