750 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
Filtre
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat

Salata Kasesi

Toplam 22 ürün bulunmaktadır.

Salata Kâseleri

Birbirinden lezzetli ve görselliği yüksek masalar hazırlamak için ihtiyaç duyulan çeşitli servis ürünleri bulunmaktadır. Yemek takımlarının içinde satılan sunumlukların haricinde kendi aralarında farklı çeşitlere sahip olan salata kasesi, günümüzde en çok sevilen mutfak araç gereçlerinden biri olmaktadır. Kullanım olarak çok yönlü yapıya sahip olan salata tabağı, her türlü ihtiyaca karşılık verecek şekilde tasarlanmıştır. Zengin ürün yelpazesine sahip olan salata kaselerinin yapıları sayesinde ilgi odağı ürünler haline gelmiştir.

Ergonomik yapıları ve fonksiyonel kullanımları ile pek çok alanda rahatlıkla kullanılan salata kaseleri, farklı yiyeceklerin sunumu için de uygunluk sağlaması ile keyifli bir alternatif ürün pozisyonunda yer almaktadır. Keyifli sofraların vazgeçilmez lezzeti salatalar, günümüzde sadece ortaya konulan bir yiyecek olmaktan çıkarak ana yemek konumuna yükselmiştir. Şık ve modern tasarımlara sahip olan kase modelleri arasından mutfak dekorasyonuna uygun bir ürün tercih edilmelidir.

Her bireyin kişisel zevkine ve ihtiyacına uygun üretilen kaseler, salataların hazırlanması ve sunulması için ana unsur olarak görev almaktadır. Aynı zamanda farklı bir yiyeceğin hazırlanması için karıştırma, çırpma kasesi olarak da tercih edilmektedir. Türk geleneklerinin önemli lezzetlerinden biri olan kısır için kısır kasesi, mezeleri seven bireyler için servis kasesi, sofralarda soğuk lezzet arayanlar için de cacık kasesi olarak kullanıma uygunluk sağlamaktadır. 

Farklı materyallerden üretilen salata kaseleri plastik, cam, çelik, ahşap, bambu, seramik ve metal malzemelerinden üretilir ve kullanıcının beğenisine sunulur. Kaseler, aynı zamanda kapaklı salata kasesi olarak da üretilmektedir. Salatayı ya da herhangi farklı bir yiyeceği muhafaza etmek ve tazeliği bozulmadan ertesi gün de kullanmak için tercih edilen kapaklı ürünler, pratik yaşamda oldukça sevilen modeller arasında yer almaktadır. Genel olarak oval bir tabana sahip olan kaseler, uygunluklarından dolayı saklama kabı olarak da değerlendirilir.

Boyut ve şekil olarak birbirinden ayrılan kaselerin bir diğer ayrıştığı nokta kişi sayısıdır. Tek kişilik salata kasesi için küçük kase yeterli olacaktır. Kalabalık bir grup ile yemek masasına geçilecek ise o zaman büyük salata kasesi tercih edilmelidir. Görkemli bir yemek masasına yakışan ürünlerin başında gelen büyük salata kasesinin yanına alternatif olarak, her bireyin alanına tek kişilik salata kaseleri ilave edilebilir. Böylece herkes istediği kadar salatayı kendi tabaklarına alarak orta alan rahatlatılır.

Şık ve modern tasarıma sahip salata kaseleri aynı zamanda salata sunum kasesi olarak da tercih edilebilir. Günümüzde sunum yapmak, yemek masalarının ana unsuru olarak değerlendirilmektedir. Rahatlıkla servis edebilme kapasitesine ve boyutuna sahip kaselerin aynı zamanda modern bir çizgisi de bulunmalıdır. Tüm kaselerin boyut, tasarım, malzeme ve renk olarak çeşitliliği bulunmaktadır. Doğanın renklerini büyüleyici ve etkileyici bir şekilde sunmak için mutfakların olmazsa olmaz ürünlerinden salata kaseleri tercih edilmelidir.

Salata Kâsesi Seti

Küçükten büyüğe gün içinde her birey birkaç kez beslenme ihtiyacı duymaktadır. Her yiyecek için ayrı parçalar alarak alanı verimsiz kullanmaktan ziyade kase çeşitleri arasından 6’lı kase takımı değerlendirilebilir. Kase takımı, pek çok çeşide sahiptir. Genel olarak büyük yemek setlerinin içinde var olsa da, gösterişli sofralara önem veren bireylerin ekstra farklı tasarıma sahip küçük salata kaseleri satın alması gerekmektedir. Kişiye özgü salata kaselerine ek olarak masanın orta alanına ayaklı salata kasesi tercihi oldukça şık bir seçim olacaktır.

Kase takımları, farklı malzemelerden üretilmektedir. Salata kasesi porselen, seramik, ahşap, bambu, çelik ve cam olarak tercih edilmekte ve sıklıkla bu malzemeler kullanılmaktadır. Bunun temel sebebi ise, salata sosu ve sebzelerin suyu birbirine harmanlandığında ürüne geçmemesi, insan sağlığını olumsuz etkilememesidir. Mutfak araç ve gereçlerinde önem verilmesi gereken en temel konu hijyen konusudur. Bu nedenle sofralarda plastik kullanımı çok fazla önerilmemektedir.

Salata kase seti, 2’li ve 6'lı kase modelleri en sık tercih edilen parça sayısına sahiptir. Daha kalabalık gruplar ile yemek yiyecek bireyler 12’li kase seti tercihinde bulunabilirler. Tek kişilik salata kaseleri orta boyutlu olduğu takdirde çorba, salata ya da pilav gibi yiyecekler rahatlıkla tüketilebilir. Bu tip ürünler için düz modeller yerine daha derin salata kasesi seçimi yapıldığında, konforlu yemek yapma ve yeme deneyimini bireye sunmaktadır. Bireysel yaşamın yükseldiği zaman diliminde mutfak araç gereçleri de bu duruma evrimleşmektedir.

Cam Salata Kâsesi

Kullanıcıların ihtiyaçlarına uygun olarak tasarlanan kaselerden en kullanışlı olan ürünler cam kase olmaktadır. Cam kase modelleri, farklı boyutlara, şekillere ve tasarımlara sahiptir. Şeffaf yapıda olmasıyla yiyeceğin ön planda olduğu bu tip ürünler, sade, zahmetsiz ve şık bir görünüme sahip olmaktadır. Sağlık açısından da oldukça faydalı olan cam kaseler, bulaşık makinesinde de rahatlıkla yıkanabilir. Gündelik hayatta kullanmak için pek çok çeşit bulunurken aynı zamanda misafir için de çok özel tasarımlar bulunmaktadır.

Oval salata kasesi cam ürünleri, genel olarak derin bir yapıya sahiptir. Genel olarak ortaya konulan salata kaseleri, her bireyin rahatlıkla yiyeceği alabileceği şekilde tasarlanmıştır. Geniş ağız yapısına sahip olan cam salata tabağı, farklı alanlarda da kullanıma uygundur. Örneğin, sıcak servisler için düz kase yerine cam çorba kasesi tercih eden bireyler, bu noktada kapaklı kase kullanarak yiyeceklerin sıcaklığını korur. Pratik bir şekilde kullanılan ve her aşamada yüksek görsellik sağlayan kaseler, misafirlere sunum yapmak için tasarlanmıştır.

Renkli Salata Kâsesi

Salatalar için birbirinden güzel renkli kaseler bulunmaktadır. Renkli kaseler daha çok porselen ve seramik salata kasesi olmaktadır. Cam ve diğer ahşap ürünlerine pek fazla renk katılması, gıda ve insan sağlığı açısından olumlu sonuç vermemektedir. Renkli kaseler arasından, minimalizmin ve sürdürülebilir imajın yükseldiği tasarımlar tercih edilmektedir. Bunlar; siyah salata kasesi, beyaz salata kasesi, toprak ve pastel tonlara sahip salata kaseleri olmaktadır.

Salata Kâsesi Boyları

Salata kaseleri bireysel olarak kullanım için üretilmiş olsalar da set olarak satılan ürünler arasında kalabalık gruplara hazırlanacak sofralar da düşünülmüştür. Büyük cam kase, masanın orta alanına konumlandırılan, gösterişli ve tasarım harikası bir üründür. Büyük kase sayesinde her birey yiyecekleri, kendi alanında bulunan küçük salata kasesi ürünlerine aktarmaktadır. Böylece masada karmaşa yaratmayacak ve keyifli bir yemek deneyimi sunacaktır.

Pek çok alanda kullanıma uygunluk sağlayan minik kase modelleri, tatlı sunumları için de oldukça pratiklik sağlar. Minik kase ürünleri, reçellik, çerezlik, çorba, puding ve muhallebi kasesi olarak değerlendirilebilir. Cam kase fiyatları, boy ve tasarım olarak birbirinden farklı olsa da, fiyat politikasını etkileyen en temel unsur parça sayısıdır. Bu nedenle 6’lı cam kase fiyatları, tekli parçalara göre daha maliyetli olmaktadır.