Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim

Servis Tabağı

Filtre
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat

Servis Tabağı

Toplam 61 ürün bulunmaktadır.

Servis Tabağı Modelleri

Servis tabağı, yemek takımının en önemli parçalarından biridir. Mutfak malzemelerinin olmazsa olmaz denilen ürünlerinden olsa da, sofra düzeni kurmaktan keyif alan bireylerin satın almaktan keyif duyduğu bir üründür. Bundan dolayı hem yemek takımlarının ana parçası olarak değerlendirilir hem de tekli servis tabağı olarak satışa sunulur. Servis tabakları aynı zamanda sunum tabağı olarak da kullanıma uygundur. Çok yönlü kullanım alanına sahip olan sunum tabakları, zengin tasarımlara ve geniş ürün yelpazesine sahiptir.

Şık ve elegan duran tasarımları, farklı boyutlara ve şekillere sahip olmasıyla servis sunum tabakları, farklı materyaller kullanılarak üretilmektedir. Genel olarak porselen, cam, seramik ve bambu malzemeleri yaygın kullanıma sahiptir. Yemek yeme alanlarının tamamında bir ihtiyaç ürünü olan bu tabaklar, yemek dışında sunumluk olarak da değerlendirilmektedir. Servis tabağı modelleri etkileyici masalar ve sunumlar hazırlamak isteyen bireyler için geniş seçeneklere sahiptir.

Günümüz modern dünyasında en çok tercih edilen ürünler kare servis tabağı olmaktadır. Genel olarak yemek takımının içinde olan ve porselen tabak olarak üretilen modeldir. Daha şık, avangard ve klasik çizgilere sahip olması ile gösterişli masaların en güzel konuk ağırlayıcılarındandır. Artık çok fazla tercih edilmese de tatlı için genelde cam servis tabağı tercih edilmektedir. Boyut ve şekil olarak çok çeşitliliğe sahip olması, ürünü arzu edilen kılmaktadır.

Tek adet olarak satılan ahşap servis tabağı, daha naturel ve bohem bir yaşam stiline sahip bireylerin tercihi olmaktadır. Özellikle kahvaltı servis tabağı olarak kullanılan ahşap ürünleri, sunum yaparken oldukça doğal ve keyif verici bir görünüm yaratır. Ahşap ile kombinlenen ve masanın kalitesini artıran uzun servis tabağı, daha çok salata, meze, kuruyemiş, peynir tabağı olarak değerlendirilmektedir. Orta alana konumlandırılan uzun servis tabakları, birkaç adet alınması tavsiye edilir.

Sıcak yemekler için servis tabağı tercihi olacaksa kapaklı servis tabağı tercih edilebilir. Boyut olarak bir porsiyon için yeterli olan, ekstra kulplu servis tabakları modelleri ile en sevilen servis tabaklarından olmaktadır. Sıcaklığı uzun süre koruması da ürünü kullanılabilir kılmaktadır. Modern tasarımlara sahip, herkesin beğenisi kazanan cafe servis tabakları, evlerde de kullanılmaya başlanmıştır. Standart tasarımlardan uzak, renkli ve enerjisi yüksek tabaklar porselen lokanta tabakları ürününün yerine geçmiştir.

Sunum Tabağı Seti

Hem dikkat çeken hem de oldukça beğenilen yemek sunum tabakları, sofralarda bir bütünlük oluşturması adına set halinde satılmaktadır. Özellikle yeni evlenecek bireylerin tercih ettiği 12 kişilik servis tabağı, profesyonel yemek sunumları hazırlamak için tasarlanmıştır. Pek çok farklı materyalden üretilen servis tabaklarından günümüzde en çok tercih edilen ürünleri seramik servis tabağı ve porselen sunum tabakları olmaktadır. Renk ve tasarım çeşitliliğinde en iyi modellere sahip ürünler bu malzemelerden oluşmaktadır.

Servis tabağı seti yaşam alanında yaşayan kişi sayısına ya da ağırlanabilecek konuk sayısına bağlı olarak satın alınmalıdır. Bundan dolayı genel olarak tercih edilen setler 6’lı servis tabağı ve 12’li servis tabağı olmaktadır. Yalnız ya da iki kişi yaşayan bireyler, daha öznel bir yemek yeme alanı oluşturmak isterse bunun için 2’li servis tabağı alternatiflerini inceleyebilir. Yemek takımlarından ayrı olarak satılan ve set olarak oldukça güzel modellere sahip olan kahvaltı tabağı çeşitleri, yine aynı şekilde kişi sayısına göre tercih edilmektedir.

Geçmişten günümüze geniş yemek kültürüne sahip bu coğrafyada halen misafir ağırlama ve misafire özel tabak çıkarma kültürü yaşatılmaktadır. Bundan dolayı yeni evlenecek ya da yemek takımlarını yenileyecek bireyler, setlerine ek olarak pasta servis tabağı ve misafir tabağı eklemelidir. Yiyecekler, seçkin tasarıma sahip tabaklarda kendilerini bir sanat eseri olarak gösterirler. Bundan dolayı yüksek tasarıma sahip gösterişli şık sunum tabakları, yemek yeme deneyimini canlandırır.

Renkli Servis Tabağı

Masalara ve evlere şıklık yaratacak pek çok servis tabağı modeline nazaran üretilen renkli servis tabakları, özel üretim ürünlerdir. Sofranın güzelliğine ve doygunluğuna önem veren bireyler, klasik esintilere sahip modeller yerine daha renkli, canlı ve enerjisi yüksek tasarımlara sahip ürün seçerler. Evlerin yaşam stillerine göre şekillenen servis tabakları arasından günümüzde en sık kullanılan ürünler; siyah servis tabağı ve mat servis tabağı olmaktadır.

Hem seramik hem de porselen malzemesine rahatlıkla uygulanan renkler oldukça çeşitli palete sahiptir. Renkli porselen tabak çeşitlerinden olan gün tabakları, renk ve tasarım olarak oldukça önemlidir. Türk kültüründe yaşam bulan gün buluşmaları için tercih edilecek en iyi tabaklar ayaklı servis tabağı, gold sunum tabakları ve çiçekli servis tabağı olmaktadır. Yemek konsollarından özel zamanlarda çıkan bu tabakların görsel gücü oldukça dinamik olmalıdır. Bunlara ek olarak tercih edilen beyaz servis tabağı, canlı tasarımlara nazaran biraz daha dinginlik yaratmak için tercih edilmektedir.

Yeni evlenecek bireylerin seçimleri daha minimalist ve modern bir imaja sahiptir. Bundan dolayı genel olarak siyah beyaz servis tabağı, gri servis tabağı ve lacivert servis tabağı seçenekleri değerlendirilmektedir. Bazen iki ayrı renge sahip takım tercih edilerek kombin oluşturulur. Doğal tonlardan hoşlanan bireyler için yeşil servis tabakları huzur veren bir seçenek olmaktadır. Akşam keyfine yakışır, günün yorgunluğunu atmak için atıştırmalık ya da meyve tabağı modelleri arasından desenli servis tabağı tercih edilebilir.

Servis Tabağı Şekilleri

Servis tabakları çok çeşitli şekillere sahiptir. Yemek takımlarının içinde bulunan modeller genel olarak kare, dikdörtgen, uzun porselen salata tabağı ve yuvarlak sunum tabağı olmaktadır. Meze, kuruyemiş, aperatifler ve salata için tercih edilecek en ideal şekil uzun ve düz servis tabağı olmalıdır. Tatlı keyfinden vazgeçemeyenler için tatlı sunum tabakları ve ayaklı sunum tabakları seçenekleri değerlendirilmelidir. Genel olarak oval yapıya sahip olmaları ordövr tabağı olarak kullanıma uygunluk sağlamaktadır.

Kahvaltı tabağı modelleri oldukça çeşitli tabaklardan oluşmaktadır. Kahvaltı tabakları restoran tabakları gibi büyük ve oval olmaktadır. Tek olarak satışa sunulduğu gibi aynı zamanda tek olarak alınıp set haline getirilebilen ürünler olmaktadır. Bundan dolayı servis tabaklarının yanına sunum tabağı olarak ekleme yapılabilir. Bunun için ihtiyaç olan ürünler; dikdörtgen servis tabağı, bölmeli servis tabağı, et sunum tabağı ve salata tabakları olmaktadır. Yuvarlak servis tabağı, masada bulunan kişi sayısına uygun konulmalıdır.

Servis Tabağı Boyutları

Sunumluk tabaklar tasarım olarak çeşitlenirken aynı zamanda boyut olarak da farklılaşmaktadır. Gündelik olarak ya da misafirler için tercih edilecek en ideal boyutlar 25 cm servis tabağı ve 26 cm servis tabağı olmaktadır. Boyut olarak orta servis tabakları ve küçük servis tabağı daha çok kurabiye tabağı, kek sunum tabağı ve tost tabağı olarak değerlendirilir. Servis tabağı kaç cm olur sorusunun cevabı çok yönlü olmaktadır. Genel olarak 25 cm ideal bir boyut olurken daha büyük servis tabağı ya da küçük servis tabağı tercih edenler de olmaktadır.

Servis Tabağı Fiyatları

Servis tabakları set olarak satılırken aynı zamanda adet tabak olarak da satışa sunulmaktadır. Servis tabağı fiyatları malzeme yapısına, boyutuna, şekline ve tasarımına göre çeşitlenmektedir. 6’lı servis tabağı uygun fiyata sahip ürünler için daha düz modeller tercih edilmelidir. Servis tabaklarına ek olarak waffle tabağı, ayaklı pasta tabağı, tepsi tabak ve kayık tabak fiyatları tek olarak satıldığı için birbirinden farklılık gösterebilir. Ortalama olarak 6’lı yemek tabağı ucuz ürünler her markada bulunmaktadır.