750 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
Filtre
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat

Rende Çeşitleri

Yemek hazırlığında pratiklik sağlayan rende çeşitleri, farklı modellere ve tasarımlara sahiptir. Mutfakların baş yardımcılarından olan rendeler, özellikle kızartma ve salata yaparken pratiklik kazandırarak zamandan tasarruf sağlar. Yiyecekler ile birebir temas eden rendelerin gıdaya uygunluğu kanıtlanmış ve kaliteli malzemelerden üretilmiş olması gerekmektedir. İhtiyaca ve isteğe göre farklılık gösterse de estetik görünümleri ile mutfak dekorasyonuna katkı sağlar.

El rendesi olarak bilinen rendeler farklı doğrama alanlarına sahiptir. Böylece mutfakta bir şef edası ile yemek hazırlamaktan hoşlanan bireyler, sofralarına özel bir imza atabilirler. Kalın ve ince deliklere sahip olan sebze rendesi, keskin bıçakları sayesinde pek çok sert sebzeyi rahatlıkla doğramaktadır. Sebzelere şekil vermek için zikzaklı, düz bıçaklı, jülyen kesim ve küçük bıçaklı alanlar genel olarak her doğrayıcı rende ürünlerinde mevcuttur. Her rende kendi içinde farklı fonksiyonlara sahiptir.

Daha özel yiyecekler hazırlamak isteyen bireyler için tercih edilecek en ideal ürünlerden bir tanesi de geniş bıçaklı şekil veren rende olmaktadır. Bu rende ile elma, patates ve farklı kategorideki sebze ve meyveler, geniş ve ince bir şekilde rendelendiği için cips şeklini alır. Keyifli ve eğlenceli lezzetler yaratmak adına tercih edilecek ürünler, keskin bıçaklara sahip olsa da güvenli hazırlama deneyimi sunar. Sürekli kullanılan ve küçük mutfak aletlerinden olan rendeler, şekline ve işlevine göre değişiklik göstermektedir.

Gündelik yaşamda sürekli kullanılan havuç rendesi, pratik doğrama ve hızlı bir şekilde salata yapma olanağı sunar. Rendeler, şekil verme, doğrama, dilimleme ve rende yapma özelliklerine sahiptir. Genel olarak 4 ya da 6 yüzü bulunmaktadır. Ev tipi kullanım uygunluğu olan rendeler için en kullanışlı rende tavsiyesi; hazneli rende ve silindir rende olmaktadır. Boyutu ve fonksiyonu ile her alanda rahatlıkla kullanılabilir olmaları, mutfakların vazgeçilmez ürünleri konumuna yükseltmektedir.

Her mutfağın belirli bir demirbaş ürünü bulunmaktadır. Bu tip ürünler ihtiyaç duyulan her anda pratik ve hızlı bir şekilde sorun çözen ürünler olmaktadır. Temel mutfak malzemeleri arasında yer alan rende modelleri, çok çeşitli yapıya sahip olsalar da en kullanışlı tipler; elde tutulan ve zemine yapışabilen özelliklere sahip ürünler olmaktadır. Mutfakta uzun saatler geçirmek için zamanı olmayan bireylerin daha pratik ve aktif bir ürüne ihtiyacı olabilir. Bu noktada otomatik rende seçimi doğru bir tercih olacaktır.

Küçük rende, orta ve büyük boyutlara sahip rendelere göre alan açısından daha kullanışlıdır. Mutfak rendeleri arasından en iyi rende paslanmaz çelik malzemesinden üretilen ürünlerdir. Özel yapısı sayesinde hızlı ve pratik rende olarak tercih edilirken aynı zamanda güçlü dilimleyici rende fonksiyonuna da sahiptir. Bu tip ürünlerde uzak durulması gereken tek ürün plastik rende olmaktadır. Rende plastik ve akrilik malzemesinden üretilir. İnsan sağlığı için olumsuz olmasa da kullanım noktasında uzun ömürlü olmamaktadır.

Mutfak Rendesi

Modern ve kaliteli tasarıma sahip olmasının yanında, dayanıklı ve uzun ömürlü kullanıma olanak sağlaması ile mutfak rendesi, mutfaklarda bir numaralı yardımcı konumuna yükselmektedir. Özellikle salata, bebek yiyeceği ve yemek hazırlığı yapılırken tercih edilen kolay rende aleti, sert ya da yumuşak pek çok gıda malzemesini rahatlıkla rendeleme yapmaktadır. Farklı bıçak yapılarına sahip olan salata rendesi, rende yapılacak malzemeyi istenilen boyuta ve şekle uygun doğramaktadır.

Evlerin ve profesyonel mutfakların vazgeçilmez yardımcılarından olan rendeler, sert ve yumuşak dokuya sahip sebze ve meyveleri rendelemek, farklı şekillerde sunum yapmak için kullanılır. Fonksiyonel bir pratik doğrama ve rendeleme aleti tercih eden bireyler, rendeler ile alternatif işlemler yapabilir. Bunlar; sebze içi oyma, çekirdek çıkarma, pres yapma ve şekilli rendeleme olmaktadır. Çeşitli yüzeylere sahip olması ile peynir, zencefil ya da çikolata gibi gıdalar, manuel rende makinesi ile istenilen boyutta rendelenir.

Çok Amaçlı Rende

Ev ürünlerinde gelişen teknoloji sayesinde, ihtiyaca uygun, pratik kullanıma sahip ürünler üretilmektedir. Sebzeden meyveye pek çok malzemenin kısa süre içinde güvenli bir şekilde rendelenmesi için çok amaçlı rende tercih edilmelidir. Özellikle yemeklerin hızlı hazırlanması ve her daim taze olması istenilen mutfaklarda kullanılan profesyonel rende, büyük boyutta ve sanayi tipi olmaktadır. Son dönemlerin en kullanışlı modelleri arasında yer alan rendeler, farklı fonksiyonlara sahip olması ile mutfakta harcanan zamanı azaltır.

Fonksiyonlu rende dilimleme, doğrama, kesme ve rendeleme işlemlerini tek bir üründe birleştirir. Bu nedenle çok fonksiyonlu rende adını almıştır. Hazırlık aşamasında ihtiyaç duyulan her şeyin tek bir ürün üzerinde toplanması pratiklik ve kolaylık sağlamaktadır. Keskin bıçaklara sahip olması ile tüm sert yüzeyleri rahatlıkla doğrayan ürünler aynı zamanda havuç turp rende makinası olarak da tercih edilmektedir. Farklı görünüme sahip rendeler, farklı renk ve tasarımlara sahip olmaktadır.

Çelik Rende

Yüksek performans sergileyen materyallerin en başında paslanmaz çelik rende gelmektedir. Sağlıklı ve kullanışlı olması ile metal rende ürünlerinin önüne geçmiştir. Mutfakta hijyene ve sağlığa önem veren bireylerin en iyi rende hangisi sorusunun cevabı stainless steel rende olmaktadır. Tasarım olarak göz alıcı bir güzelliğe sahip olan rende mutfak için olmazsa olmaz ürünlerden bir tanesidir. Keskin bıçakları ve fonksiyonel yapısı ile sabun rendeleme makinesi olarak da değerlendirilebilen ürünler dayanıklı ve uzun ömürlüdür.

Rende Seti

Küçük mutfak aletleri birbirinden farklı fonksiyonlar sunmaktadır. Bu nedenle tekli alıma uygunluk sağlayan ürünler rende seti olarak da satışa sunulmaktadır. Çeşitli özelliklere sahip olan fonksiyonel rende seti, kaliteli materyaller kullanılarak tasarlanmaktadır. Pratik kullanım imkanı sağlayan ve mutfakta geçirilen zamandan tasarruf eden rendeler oldukça işlevseldir. Gündelik hayatta kol gücüne ihtiyaç duymadan yemek hazırlamak isteyen bireyler için de elektronik rende tercihi yapılabilir.

Fazla fonksiyon sağlayan, halk arasında rendeleme ve dilimleme makinesi olarak adlandırılan rende setleri, aynı ürün içine farklı başlıklar yerleştirilerek kullanılır. Kullanım alışkanlıkları ve ihtiyaç noktasında set içeriği değiştirilebilir. Fonksiyonel rende seti birbiri ile uyumlu görünümleri sayesinde hoş bir dekorasyon yaratmaktadır. Görsel açıdan minimal tasarımlara sahip olsalar da renk konusunda pastel tonlardan canlı ve göz alıcı tonlara kadar geniş skalaya sahiptir.

Rende Fiyatları

Rende fiyatları aynı ürünleri gibi geniş yelpazeye sahiptir. Yemek hazırlığında kullanılan araç gereçler farklı özelliklere sahip olabilir. Değişimler her üründe farklı fiyatlandırmaya sebep olmaktadır. Plastik rende ile robot rende arasında ciddi bir fiyat farkı bulunmasa da pratik rende makinesi ile fiyat skalası bayağı açılmaktadır. Rende mutfak aleti çok fonksiyonlu olmayan, daha gündelik kullanıma uygun olan ürünlerden seçim yapılacaksa uygun fiyatlı ürünler tercih edilebilir.

Rende makinesi fiyatları, makinenin fonksiyonuna göre çeşitlenmektedir. Klasik ve her evde olan kore havuç rendesi fiyat olarak ortalama aralığına sahiptir. Paslanmaz çelikten üretilen ve bir tasarım harikası olan dönen rende, diğer ürünlere göre biraz daha pahalı olmaktadır. Günümüzde çok kullanılmasa da nostaljik olarak özel bir yeri olan küstere fiyatları, normal havuç rende makinesi fiyatlarına göre daha pahalı olmaktadır. Otantik ve ahşap tasarımlı olan küstereler özel üretimdir.