750 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
Filtre
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat

Mop Çeşitleri

Günümüzün yeni nesil yer silme aparatları ve yer silme aletleri başında yer alan mop, fonksiyonelliği, kısa sürede başarılı işler çıkarması, zeminde leke bırakmaması ve pratik kullanımı ile ön plana çıkmaktadır. Zeminlerdeki yüzeyleri silerek, parlatarak temizlik yapan mop modelleri sağladığı üstün hijyen ile alkışları hak etmektedir. Temizlik mopları temel olarak mop kovası, teleskopik mop sopası ve mop ucu aparatlarından oluşurken yeni tasarımlara sahip bazı modellerde bu parçalar değişim göstermekte veya yer almamaktadır. Temizlenecek alanın boyutuna göre de değişim gösteren yer mopu çeşitleri küçük ve büyük mop şeklinde kullanıcılarla buluşmaktadır. 

Yer silme mopu ilk kullanılmaya başlanmasından itibaren mantığı aynı olması yanında birbirinden farklı materyal kullanımı ya da tasarımları ile dikkat çekmektedir. Örneğin mop çeşitleri plastik, metal ya da ahşap sopa ucundaki paspas çeşitleri geçen yıllar içinde havlu, bez veya mikrofiber mop şeklinde değişim göstermektedir. Ayrıca temizlik mopu kullanım sırasında kişilere sağladığı pratiklik açısından otomatik mop. sıkmalı mop, döner başlıklı mop, kovalı mop, paspas mop alternatiflerinin hijyen konusundaki başarılarından söz edilmektedir. Yer silme kovası denildiği zaman ilk akla gelen vileda markasının ürünleri olan vileda mop da farklı dizaynları ile bilinmekte ve vileda kovası, sopası ve başlığı dünyaca tanınmaktadır. Pratik mop çeşitlerinin tanınmasını sağlayan vileda ürünleri kaliteli parçaları, malzemeleri ve pratik çözümleri ile adından söz ettirmektedir. 

Kullanılması kolay, ergonomik, ele yatkın ve bir o kadarda fonksiyonel ürün seçenekleri ile mop paspas modelleri taşınması kolay, her yerde rahatlıkla kullanılma olanağı sunan ürünleri ile kullanıcıların karşısına çıkmaktadır. İnsan yaşamının vazgeçilmez ihtiyaçlarından biri olan temizlik konusunda mop çeşitleri elektrik süpürgeleri ile eş tutulmaktadır. Çünkü bir iç mekanı süpürmek kadar sağlıklı ve uygun temizlik maddeleri ile silmek de mikrop, bakteri gibi kötü mikroorganizmaların ortadan kalkmasında büyük rol oynamaktadır. Mop modellerinin değiştirilen uçları, paspas türleri ve mikrofiber seçenekleri ile temizlik hızlı, kolayca bitirilmektedir. İnternet üzerinden e-ticaret sitelerinde kaliteli, uzun yıllar kullanım imkânı sunun ve iş bitirici moplar müşterilerini beklemektedir. 

Mop Setleri

Temizlik seti içinde her evde bulunan ve vazgeçilmezler arasında yer alan mop seti sıçrama önleyici özel tasarımları ile zeminlerin ıslanmasını engelleyerek üstün hijyen sağlamaktadır. Mop temizlik seti içerisinde parçalar yıkama kovası, teleskopik paspas borusu, paspas ucu ve paspas bezleri olarak yer almaktadır. Kullanıcılar arasında vileda seti olarak da isimlendirilen bu takımlar yapılan temizliği sonlandırmak ve zeminlerde bulunan her türlü kir, toz ve havı toplama özellikleri ile tasarlanmaktadır. Vileda temizlik seti yeni nesil standartlarda yer temizleme aparatları ve araç gereçleri olarak kullanıcıların karşısına çıkmaktadır. 

Çok sayıda marka tarafından üretimi sağlanan mop setleri içinde kişiler ihtiyaçları ve kendi kullanım pratikliğine göre seçim yapmaktadır. Mop setleri ile kullanım sağlanan alanlarda derinlemesine temizlik kendini hemen belli etmektedir. Çünkü özel nitelikli temizlik setleri olarak tanınan mop setleri kendine has her bir parçası ile kısa sürede iç mekânlarda, balkonlarda, avlularda, teraslarda üstün performansını göstermektedir. Mop setleri içinde yer alan değiştirilen paspas uçlarının çıkarılarak elde veya çamaşır makinesinde yıkanması, belli süre sonunda değiştirilme özelliği taşıması büyük bir avantaj olarak kabul edilmektedir. Zaman içinde görevini başarı ile yerine getiren paspas uçlarının daha iyi sonuçlar vermesi adına yenisi ile değiştirilmesi temizlik esnasında hemen kendini fark ettirmektedir. 

Tablet Mop

Yeni nesil mop ürünlerinin en güncel olanlarından tablet mop formu sayesinde dikdörtgen mop adına da sahip olmaktadır. Kova mopların yayvan duruşunun aksine yukarı bir kutu gibi uzanan dikey mop, cırt-cırt sistemi ile yedek uçların kolayca değişmesini desteklemektedir. Tablet mopların paspaslarına palet adı verilmektedir. Tablet katlanır mop sıkma kollu sopası sayesinde de paletlerle ile toplanan kirli suyun sıkılması sırasında ve yıkama sonrası fazla suyun atılması amacıyla rahat kullanım olanağı yakalanmaktadır. Kullanım sırasında kirlenen yedek ucun çamaşır makinesinde yıkanarak kuruması da yüksek hijyen açısından tercih sebebi olmaktadır. Ayrıca kullanıldığı her alanın en ufak köşesine kadar ulaşım tablet mobların paletleri ile mümkün olmaktadır. 

Tablet mopların kovasında 1 adet kirli su haznesi ve 1 adet temiz su haznesi olmak üzere 2 adet hazne bulunmaktadır. Genelde tek haznelerinin 5 litre olmak üzere toplamda 10 litre su haznesine sahip olduğu bilinmektedir. Tablet moblar ile tüm zeminlerin yanında duvar, fayans gibi yüzeylerde temizlikten ödün vermemektedir. Bu model mopların sahip olduğu palet paspaslar kovaya girme esnasında 180 derece dönme kabiliyeti göstermektedir. Paslanmaz çelik sopaya sahip olan tablet mobların kova girişleri de paletlerin dik şekilde ki konumu ile uyumlu dar bir alan şeklinde tasarlandığı fark edilmektedir. Böylece hem kova içine giren paletler üzerindeki kirler ve pis su rahatça arıtılmakta hem de etrafa su sıçramamaktadır. 

Fısfıslı Mop

Püskürtme mekanizması ve su haznesi olan fısfıslı mop, kovasız temizlik yapma avantajı sağlamaktadır. Sulu mop, sprey mop veya kendinden sıkmalı mop isimleri ile bilinen bu temizlik ürünü kullanıcılarından tam puan almaktadır. Sopasındaki tetik çekildiği zaman yine sopa üzerinde bulunan su haznesindeki deterjanlı suyun paspas paletin önüne püskürtülmesi ile temizliğin yapılması sağlanmaktadır. Pratik ve diğer mop çeşitlerine alternatif olarak tanınan fısfıslı mop parke, fayans, mermer, granit gibi tüm yüzeylerde kullanılmaktadır. Yer kaplamayan ve işlevsel bir ürün olan sprey mop taşıması kolay yenilikçi bir ürün fırsatını kullanıcılarına sunmaktadır. 

Mop Fiyatları

Mop fiyatları, mop seti fiyatları, sihirli mop fiyatlari ve tablet mop fiyatları markasına, boyutuna, donanımına, parça kalitesine, fonksiyonuna, modeline ve rengine göre değişim göstermektedir. İnternet motoru üzerinden yapılan aramalardan e-ticaret sitelerinde uzun süre kullanım imkânı sunan, pratik, kaliteli, fonksiyonel ve bütçe dostu mop çeşitlerine ulaşılmaktadır. İyi ve güvenilir markaların, yüksek temizlik performansı gösteren mop modelleri uygun fiyatlar ile e-ticaret sitelerinde yer almaktadır.