Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
Filtre
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat

Ekmeklik Modelleri

Evlerde, kafelerde, restoranlarda, otellerde ve endüstriyel mutfaklarda her daim bulunan ve masa dekorasyonun önemli parçası sayılan ekmeklik, tam ya da dilimlenmiş, farklı ekmekleri ve fırın ürünlerini bir arada tutmak ve sunum oluşturmak için gereklidir. Belirli bir alanın içinde durması hijyen olarak da avantaj sağlamaktadır. İşlevsel yapısının yanında dekoratif olarak güzellik katan ekmek sepeti, mutfağın herhangi bir alanında rahatlıkla kullanılabilir.

Ekmeklik modelleri, sofralara ve mutfak dekorasyonuna uygun şekilde tasarlanırken ihtiyaçlar arka planda kalmaz. Bir masanın ve mutfağın en önemli ürünlerinden biri olan ekmek sepeti, yemek kültürünün değerli bir parçasıdır. Özellikle kalabalık masalarda ekmek ve unlu mamüllerin bol olması, ekmek sepetinin sayesinde dağınıklığı ve alan kaplamasını önler. Sofraların özel ve iştah açıcı ekmek sepeti modellerinden tercih edilecek pek çok çeşit bulunmaktadır.

Zengin tasarım ve boyut çeşitliliğine sahip ekmek kutusu, üretilen malzemeye, boyuta, renge ve tasarıma göre çeşitlilik göstermektedir. Dekorasyona uyum sağlayan, masaların stili ile bütünleşen ve ambiyansı yükselten ekmek kutuları, sofraların ve kahvaltı masalarının olmazsa olmaz ürünlerindendir. Sürdürülebilir imajın yükseldiği son zamanlarda doğallık, evin ve modanın her yanına yayılmıştır. Bohem ve minimalist duruşu ile en sık tercih edilen ürünler hasır ve bambu ekmek sepeti olmaktadır.

Her sofranın kendisine özgü bir tasarımı ve imajı bulunmaktadır. Klasik ve avangard stile sahip sofralar için cam ya da porselen ekmek sepeti, iskandinav stilinden hoşlanan bireyler için ahşap yapılı ya da bambu ekmek kutusu ve daha çok modern ve minimal esintilerin olduğu sofralar için ise metal yapılı ekmek sepeti doğru bir tercih olacaktır. Materyale karar vermeden önce, sofra sunumlarının ve mutfak dekorasyonunun uyum kontrolü yapılmalıdır. Yemek takımlarının renk paletleri bu noktada baz alınmalıdır.

Ekmek sepeti modelleri arasından tam bir ihtiyaç ürünü olan ekmek sepeti kapaklı, ekmeklerin ve diğer unlu mamüllerin hava ve ışık ile temasını keserek, taze kalmalarına olanak sağlar. Pek çok bireyin tercihi haline gelen ekmek kutuları, mutfakta tezgah üstünde, sofrada, masa üstünde ve daha pek çok yerde rahatlıkla kullanılabilir. Farklı renk, malzeme yapısı ve boyutlarda tasarlanan ekmek kutuları, ekmeklerin ömrünü uzatıp, sağlıklı kalmasını sağlayarak mutfakların baş tacı olmaktadır.

Ahşap Ekmek Saklama Kutusu

Sunum yapmak önemlidir fakat ekmek ve benzeri fırın ürünlerinin sağlıklı bir şekilde korunması daha önemlidir. Bu nedenle ihtiyaç ve zevk olarak bir bütün olmalıdır. Ekmek saklama kutusu, iyi bir saklama koşuluna sahip olmalıdır. Kutu tam kapanmalı, hava ve ışık geçirmemelidir. Seyahatlerde rahatlık taşınması sayesinde konforlu bir kullanım sağlar. Bazı bireyler yazlıkta kullanma amacıyla satın alırlar. Sıcağın ve nemin fazla olduğu bölgelerde fırın ürünlerinin korunması için serin kapaklı ekmek sepeti gerekmektedir.

Yeni evlenecek bireylerin özellikle tercih ettiği modellerden biri olan ahşap ekmek kutusu, uzun ömürlü kullanmanın yanında geniş hazneli oluşu ve tasarım olarak modern bir imaja sahip olmasıyla en yaygın kullanılan modeldir. Sunum ve estetiğin önem kazandığı yıllarda hazırlanan yemeklerin fotoğrafları çekilmektedir. Büyük bir alışkanlık haline gelen fotoğraf çekimi için fotoğrafların kalitesini artıran, imajını yükselten ve kadrajını dolduran ürün ve malzemelere ihtiyaç bulunmaktadır.

Bu noktada ahşap ekmeklik, her sofraya ve fotoğrafa yakışan tasarıma sahip olduğu için sıklıkla tercih edilir. Saklama alanlarının en önemli özelliği iç hava ile dış havayı birbirine karıştırmamaktır. Böylece içince saklanan gıdalar her daim taze ve yumuşak kalır. Her ekmek kutusu bu denli hassas değildir. Bundan dolayı tercih edilecek en kaliteli ürün bayatlatmayan ekmek kutusu olmalıdır. Gıda güvenliğinin ve korunmasının gittikçe artış gösterdiği dönemlerde evlerde de bu hassasiyet korunmalıdır.

Metal Ekmeklik

Metal ekmeklik, dayanıklı yapısı ve minimal tasarımı ile sofranın içinde uyumlu ve gizemli bir imaja sahip olacaktır. İnce yapılı olmasından dolayı oldukça sofistike duran, yuvarlak hatları ile yumuşak bir görünüm sağlayan metal ekmek sepeti siyah, silver ve gold tonlarında tercih edilmektedir. Mutfak ve sofra dekorasyonlarında modern bir görünüm yaratmak isteyen bireyler için dekoratif ekmeklik olarak da değerlendirilebilir. İşlevselliğin ve tasarımın bütün olarak sunulduğu ekmeklik, bulunduğu alanın aurasını değiştirecektir.

Boyut olarak diğer ürünlere göre daha minimal olan metal ekmek sunum sepeti, sofralarda kırıntıların etrafa yayılmasını önleyen ve yemek esnasında kalabalık yaratmayan ürün olarak fayda sağlamaktadır. İşlevsellik ile birlikte yer tasarrufunu da önemseyen bireylerin sıklıkla tercih ettiği ürün olacaktır. Sofra için ekmeklik tercihinde ekmeğin yanında diğer fırın ürünleri de eklenebilir. Bu nedenle boyut olarak orta ya da büyük boy ekmek servis sepeti tercih edilmelidir.

Ekmek Sepeti Renkleri

Her daim göz önünde olan tezgah üstü ekmeklik, tasarım noktasında tatmin edici bir görselliğe sahip olmalıdır. İhtiyaç uğruna üretilen ürünlerin kişisel zevk ve beğeniye göre şekillenmesi ürünü göz alıcı kılmaktadır. Ekmek kabı, malzeme olarak çok çeşitli olsa da esas çeşitlilik renk ve tasarım konusundadır. Gündelik hayatta mutfakta uzun vakitler harcanmaktadır. Motivasyon düşmesi, yorgunluk ve isteksizlik geldiğinde, enerji verecek ve mod yükseltecek ürünler bulundurulmalıdır. Bunlar genel olarak renkli ekmek dolabı olmaktadır.

Renkli ekmek dolaplarında sınır olmamakla birlikte ucu bucağı olmayan bir tasarım zenginliği vardır. Yeni evlenen ya da eve çıkacak bireyler daha minimalist tasarımlardan ve durağan renklerden hoşlanmaktadır. Genel olarak en yaygın kullanım alanına sahip ürünler siyah ekmeklik ve beyaz ekmeklik olmaktadır. Son yıllarda siyah, beyaz, vanilya tonları ve ekru yükselişe geçen renkler arasında yerini almaktadır. Bundan dolayı beyaz ekmek kutusu, her dekorasyona ve yemek takımına uymasıyla tercih edilmektedir.

Ekmek Saklama Kutusu Fiyatları

Ekmeklik satın al noktasında olan bireyler için tercih edilecek çok detay bulunmaktadır. Zengin ürün ve tasarım çeşitliliğine sahip olmasından dolayı seçimler oldukça zorlaşmıştır. İhtiyaç ve estetik duruş üzerine temellendirilecek olursa ekmek sandığı, malzeme yapısına göre fiyatları değişmektedir. Örneğin; plastik ekmeklik ürünlerinin ahşap ekmeklik fiyatları ile karşılaştırıldığında oldukça uygun fiyatlı olmaktadır. Ekmek sepeti plastik ürünleri neredeyse birçok evde olan fakat tavsiye edilmeyen ürünler arasında yer alır.

Ekmek dolabı fiyatları boyutlarına göre değişmektedir. Ayaklı ya da standlı ekmek kovası fiyatları büyük ekmek kutularına göre daha fazla olmaktadır. İhtiyaca göre seçilecek ürünlerin fiyat performans arası iyi olmalıdır. Az alana sahip olan bireylerin tercih ettiği ürünlerde işlevsellik daha ön planda kalmaktadır. Bu nedenle fonksiyonel bir havluluklu ekmek kutusu ortalama fiyat bandına sahip olmakta ve kullanışlı yapısı ile konfor sağlamaktadır.