750 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
Filtre
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat

Çift Kişilik Yatak Örtüsü Modelleri

Yatak örtüsü çift kişilik genel olarak en yaygın tercih edilen boyut olmaktadır. Ev tekstil ürünleri içinden çok amaçlı yatak örtüsü çift kişilik, dekorasyon noktasında odanın ambiyansını yükselten en etkili üründür. Farklı tasarımlara ve ölçülere sahip olan yatak örtüleri, aynı zamanda yatağı toz ve bakterilerden koruyan etkili bir ürün olmaktadır. Yatak örtüleri genel olarak günlük kullanım, misafirlik ve çeyizlik olarak tercih edilmektedir. Böylelikle tercih edilecek tasarım kullanıma göre belirlenir. 

Yatak örtüsü takımı çift kişilik modeller, desen ve tasarım çeşitliliğinin yanında aynı zamanda zengin kumaş ve doku seçeneklerine de sahiptir. Pamuklu, polyester ve elyaf en sık kullanılan materyallerdir. Ürün tasarımından ziyade ilk önem verilmesi gereken nokta da ürün kalitesi olmalıdır. Yıpranma, renk solmalarına karşı dayanıklı ve koruyucu görevi üstlenen yatak örtüleri, aynı zamanda yatak örtüsü seti çift kişilik olarak da satılmaktadır. Yastık ve yorgan kılıfı dahil olan yatak örtülerinden yana tercih yapılabilir ve yatak dekorasyonu tamamlanabilir. 

Göz alıcı ve dekorasyon tamamlayıcı ürünlerinden biri olan  pike yatak örtüsü, günlük yatak örtüsü çift kişilik olarak da kullanılır. Günlük hayatta yatak ve nevresimin tozlanmaması, düşük ve dağınık görünüm yaratmaması adına sergilenen, kış aylarında televizyon izlerken battaniye olarak kullanılabilen pikeler, modern dokunuşlara sahiptir. Özellikle yeni evlenecek bireylerin yeni model yatak örtüleri olarak tercih ettiği ürünler arasında yer almaktadır. 

Odanın havasını değiştirecek, enerjisini yükseltecek bir ürün tercih etmek için detaylı araştırma yapılması gerekmektedir. Düz renklerden canlı dijital baskılara, dantellerden işlemelere, kabartmalardan boncuklara, satenden örgüye  kadar ucu bucağı olmayan   modern yatak örtüsü çift kişilik tekstil ürünleri her evde en az iki adet bulunması gereken ürünler arasındadır. Bütünlük yaratan ve şık bir görünüm için birkaç parçadan oluşan yatak örtüleri tercih edilmelidir. 

Çift Kişilik Yatak Örtüsü Takımı

Yatak örtüleri tek parça halinde satılır fakat aynı zamanda yatak örtüsü çeşitleri arasında takım halinde satılan ürünler de mevcuttur. Her markanın set içeriği farklıdır. Genel olarak yastık kılıfı ve yorgan kılıfının da içinde olduğu setler, çeyizlik yatak örtüsü çift kişilik olmaktadır. Daha ağır ve avangard tasarımların olduğu çeyiz ürünleri, yeni gelinlerin evlerinde misafirlere sergilemeleri için özel üretilmektedir. Genel olarak soley yatak örtüsü ve saten yatak örtüsü çift kişilik olmaktadır. 

Saten üzerine işlenen nakışlar ve boncuklar ile yatak örtüleri havalı bir görünüme sahip olur. Tercihen baza görünmemesi adına fırfırlar da eklenir. Çeyiz ürünlerinde yastık ve yorgan kılıfları da genel olarak bulunmaktadır. Saten bitişli tercih etmeyen bireyler için bir diğer alternatif ise kadife yatak örtüsü çift kişilik olmaktadır. Yumuşak dokuya sahip kadife aynı zamanda zengin ve elegan bir imaj sunar. Farklı renk ve tasarım seçenekleri ile yatak odalarını göz doldurucu güzelliğe dönüştürür. 

Yatak örtüsü takımları model model çeşitlenmektedir. Kumaş, doku, dikiş, renk ve tasarım gibi birçok noktada farklılaşmaktadır.  Yatak örtüsü modelleri çift kişilik tercihlerinde genel olarak yastığı ve bazayı örten ürünler tercih edilmelidir. Bu nedenle geniş ölçüye sahip 250x260 boyutta pamuklu yatak örtüsü çift kişilik, günlük kullanım için oldukça ideal olmaktadır. Gündelik hayatta düz görünüme ve özel desene sahip yatak örtüleri dağınıklıktan uzak tutan ürünlerdir. 

Biraz daha özel günler için kullanmayı tercih eden bireyler, yatak odalarına yakışacak en güzel yatak örtüleri arasından kapitone yatak örtüsü seti çift kişilik verda gri tercih edebilirler. Yatak örtüsü çift kişilik çeyiz için alacak bireyler lüks ve özel üretime giren ürünler arasından tercih edebilir. Bu noktada tay tüyü yatak örtüsü çift kişilik ürünler zarif bir görünüm sunmaktadır. Gösterişli parçalardan hoşlanan kişiler romantik tarza sahip ürünler ile dekorasyonlarını şahlandırabilir. 

Çift Kişilik Yatak Örtüsü Renkleri

Uygun yatak örtüleri seçmek, yatak odalarının bütün havasını değiştirecektir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Bunlardan ilki renk seçimi diğeri ise boy uygunluğudur. Yatak örtülerinin rengi odanın tamamı ile bir bütün olmalıdır. Açık renkli duvar ve gardırop rengine sahip kişiler krem rengi çift kişilik yatak örtüsü ile odanın havası nötr kalabilir ya da çiçekli yatak örtüsü ile daha canlı bir dokunuş yapılabilir. Krem yatak örtüsü, iç açıcı bir renge sahip olurken aynı zamanda zarif ve asil bir görünüm vermektedir. 

Açık renklere sahip odaların dinamizmi yükseltmesi için yatak örtüleri kritik noktada kalmaktadır. Çift kişilik mavi yatak örtüsü ile gökyüzünün huzuru, kırmızı çift kişilik yatak örtüsü ile tutkulu aşkı, mor çift kişilik yatak örtüsü ile asaleti yatak odalarına taşımak isteyen bireyler daha modern ve loft tasarımlara sahip yatak odaları için soğuk ve elegan tonlarda olan gri yatak örtüsü çift kişilik ya da siyah yatak örtüsü çift kişilik tercih edebilirler. 

Çift Kişilik Yatak Örtüsü Ölçüleri

Çift kişilik yatak örtüsü ölçüleri standart gibi görünse de aslında birçok beden ölçüsüne sahiptir. Satın alınacak yatak örtüleri yatağa ve bazaya uyumlu olmalıdır. Etek boyu yere değmemeli ya da bazanın üstünde kalmamalıdır; aynı şekilde yastıklar kaplanmalıdır. Görünüm noktasında rahatsız hissettirecek hiçbir nokta yatağa uyumlu olmadığının göstergesidir. Genel olarak en çok tercih edilen 220x240 yatak örtüsü ve çift kişilik yatak örtüsü 240x260 ölçülerinde olmaktadır. 

Standarda sahip olmayan yataklar aynı zamanda özel ölçü ile de imal ettirilmektedir. Bu nedenle yatak örtüsü alınmadan önce mutlaka yatak ölçüleri belirli olmalıdır. Örneğin; 160 x 200 cm yatak boyuna minimum 200 x 220 boyutunda yatak örtüsü alınmalıdır. Set halinde alınacaksa 50 x 70 cm yastık ölçüsünde kılıf tercih edilmelidir. Bu noktada örtünün eteklerini daha uzun seven bireyler, battal boy yatak örtüleri tercih etmelidir. Aksi takdirde ölçü uyumsuzluğu yaşandığı bir durum oldukça can sıkıcı olacaktır. 

Çift Kişilik Yatak Örtüsü Fiyatları

Yatak örtüsü fiyatları, ürün materyalinden kalitesine, dokusundan rengine, tasarımından nakışına kadar her noktada ince detaylı hesaplanır. Dört mevsim, her gün kullanıma uygun olan yatak örtüleri, ev dekorasyonunun tamamlayıcı parçalarından biridir. Pazar bandında en ucuz yatak örtüsü genel olarak günlük kullanılan pike tarzı ürünler olmaktadır. Daha avangard ve özel dokuya sahip olan çift kişilik kapitone yatak örtüsü diğer ürünlere göre pahalı kalmaktadır.

İndirimli yatak örtüleri genel olarak beyaz yatak örtüsü çift kişilik ve kırmızı yatak örtüsü çift kişilik tarzında düz renk olan ürünlerde görülür. Bunlar dışında gold case çift kişilik yatak örtüsü, her daim asaletini ve tarzını koruyan, zamanı geçmeyen, kaliteli ve ağır bir üründür. Bu tip ürünlerin piyasaya göre seri sonu olmadığı takdirde çok fazla indirime girmesi beklenmemelidir. Genel olarak tüm yatak örtüleri ortalama ücrete sahip olmakla birlikte bütçe dostudur.