750 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
Filtre
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat

Meyve Sıkacağı Modelleri

Meyve ve sebzeler insan vücuduna oldukça yararlı içeriklere sahip olmaları nedeni ile insanlar tarafından düzenli olarak tüketilmesi gereken besinler arasında yer almaktadır. Hem mineral hem de vitamin açısından zengin olan bu gıdalar, özellikle sağlıklı yaşamı benimseyen kişiler tarafından daha fazla tüketilmektedirler. Meyve ve sebzeler hem yenilerek hem de suları çıkarılarak, içilerek tüketilebilmektedir. Kişisel isteğe bağlı olarak tüketilebilen bu besinler, herkesin günlük olarak belirli miktarlarda almaları gereken besinler arasında yer almaktadır. 

Meyve ve sebzelerin suyunun çıkarılabilmesi amacı ile meyve ve sebze sıkacakları kullanılmaktadır. Bu sıkacak modelleri kolay kullanım özellikleri ile ön plana çıkmakta ve insanların hayatlarını kolaylaştırmaktadır. Farklı özelliklere sahip olarak üretilen meyve suyu sıkacakları, içerisine konulan meyveleri oldukça hızlı bir şekilde öğütmekte ve sularının çıkarılmasını sağlamaktadır. Sıkma işlemi sırasında ise tüm meyve ve sebzelerin mineral ve vitamin değerleri korunmaktadır. Pratik kullanımları sayesinde günlük hayatta güvenle tüketilebilmektedirler. 

Sıkacaklar ile suyu çıkarılan ürünler ayrı olarak tüketilebildiği gibi aynı zamanda çeşitli meyve ve sebzelerden karışımlar oluşturulabilmektedir. Bunun yanı sıra bazı sebze ve meyveleri yemekten hoşlanmayan kişiler meyve ve sebze sularını daha rahat tüketebilmektedirler. Böylelikle besin ve vitamin değerleri açısından zengin besinlerin faydalarından yararlanılmış olmaktadır. Sebze ve meyve sıkacaklarına gösterilen yoğun ilgi nedeni ile üretici firmalar tarafından çok sayıda farklı meyve ve sebze sıkacağı üretilmeye başlanmıştır. 

Sıkacak çeşitleri, üretildikleri malzemeye göre farklılık göstermektedirler. Ayrıca meyve ve sebze sıkacakları farklı özelliklere sahip olarak üretilmektedirler. Döküm meyve sıkacağı en çok tercih edilen sıkacak çeşitleri arasında yer almaktadır. Sağlıklı malzemeden üretilmesi nedeni ile sıklıkla tercih edilmektedir. Döküm meyve sıkacakları son derece dayanıklı ve sağlam bir yapıya sahiptir. Böylece kullanıcılara uzun yıllar süresince kullanım imkanı sağlamaktadır. Meyve sıkacağı kollu olan modellerin yanı sıra otomatik meyve suyu makineleri de bulunmaktadır. 

Katı Meyve Sıkacağı

Katı meyve sıkacakları sayesinde katı meyvelerin suları rahatlıkla çıkarılabilmektedir. Özellikle spor yapan kişiler ve sağlığına dikkat eden kişiler tarafından sıklıkla kullanılan katı meyve sıkacakları ile farklı tüm meyveler sıkılabilmektedir. Bazı kişiler bazı meyveleri yemekten hoşlanmayabilmektedir. Ancak meyvenin besin ve vitamin değerlerinin alınabilmesi ise son derece önem taşımaktadır. Bu durumlarda meyve sıkacakları oldukça işe yaramaktadır. Meyve suyu şeklinde tüketim daha kolay olmaktadır. Katı meyve sıkacakları çok sayıda üretici firma tarafından üretilmektedir. Üretici firmalar tarafından üretilen katı meyve sıkacaklarının farklı modelleri bulunmaktadır. 

Manuel meyve sıkacağı modellerinde meyvelerin sularının çıkarılabilmesi için insan gücüne ihtiyaç duyulmaktadır. Manuel sıkacak tasarımları, çevirmeli veya basmalı meyve sıkacağı gibi çeşitlere ayrılmaktadır. Çevirmeli olan ürünler portakal, mandalina ve limon gibi besinler için son derece uygundur. Bu ürünler narenciye sıkacağı olarak da adlandırılabilmektedir. Kollu narenciye sıkacağı, besinlerin sıkıştırılması ile sularını çıkarmaktadır. Kollu meyve sıkacağı modellerinde sıkıştırma işleminin yapılabilmesi için bir adet kol yer almaktadır. Kol aracılığı ile uygulanan güce bağlı olarak meyvelerin ve sebzelerin suları altta yer alan hazneye akmaktadır. Yumuşak yapıdaki besinler için daha uygundur. Bu modeller bıçaksız katı meyve sıkacağı ismi ile de anılmaktadır. Sert yapıya sahip olan besinler için bıçaklı katı meyve sıkacaklarına ihtiyaç bulunmaktadır. Bıçak tasarımları ise farklı olabilmektedir. Plastik veya metal bıçaklı meyve suyu sıkacağı piyasada bulunmaktadır. Bu modellerde yer alan bıçakların yapıları, sıkacağın gösterdiği performansı direkt olarak etkilemektedir. Bıçakların kalitesine ve keskinliğine bağlı olarak besinlerin parçalanma şekli değişiklik gösterebilmektedir. Meyve suyu sıkacaklarının çeşitli boyları piyasada bulunmaktadır. Kullanıcılar kendi ihtiyaçlarına ve bütçelerine bağlı olarak büyük meyve sıkacağı ve küçük meyve sıkacağı modellerini tercih edebilmektedirler. 

Kaliteli Meyve Sıkacakları

Hem evlerde hem restoranlarda hem ofislerde hem de cafelerde yaygın olarak kullanılan pratik meyve sıkacağı satın alınırken bazı noktalara dikkat edilmesi gerekmektedir. Piyasada çok sayıda markaya ait meyva sıkacağı çeşitleri bulunmaktadır. Ancak modelleri uzun vadeli olarak kullanmak isteyen kullanıcıların kaliteli meyve sıkacaklarını tercih etmeleri gerekmektedir. En iyi katı meyve sıkacağı, kullanıcıların ihtiyaçlarına bağlı olarak seçilen modeller olmaktadır. Gün içerisinde fazla miktarda meyve ve sebze suyu tüketen kişilere büyük katı meyve sıkacağı tavsiyesi verilmektedir. Ancak kullanımı az olan kişiler küçük meyve sıkacağı modellerini tercih edebilmektedirler. En iyi meyve sıkacağının kaliteli bıçak yapısına sahip olması gerekmektedir. Elektrikli modellerdeki motor gücü de meyve sıkacağının performansını direkt olarak etkilemektedir. Çok dar ağız yapısına sahip olan modellerin aksine geniş ağızlı modellerin tercih edilmesi tavsiye edilmektedir. 

Meyve Sıkacağı Makinesi

Meyve sıkacakları sayesinde havuç, nar, elma ve portakal gibi çok sayıda farklı besinin suyu çıkarılabilmektedir. Meyve sıkma makinesi hem evlerde hem de profesyonel mutfaklarda sıklıkla kullanılmaktadır. Sıkacak modelleri, kullanıldıkları alanlara bağlı olarak farklı isimler almaktadırlar. Ev tipi meyve sıkacakları kompakt özellikleri ile ön plana çıkmaktadır. Ev tipi meyve suyu makinesi farklı boyutlarda bulunmaktadır. Kullanıcılar günlük kullanımda tüketecekleri miktara bağlı olarak meyve sıkacağının boyutuna karar verebilmektedirler. Meyve sıkacakları manuel veya otomatik olabilmektedir. 

Otomatik meyve sıkma makinesi tezgahlar üzerinde rahatlıkla kullanılabilmektedir. Portakal sıkacağı, atom sıkacağı ve havuç sıkacağı olarak kullanılabilen otomatik meyve sıkacağının üst kısmına basıldığında mekanizma kendiliğinden hareket etmekte ve meyvelerin sularını çıkarmaktadır. Bu modellerde kullanıcıların ekstra efor harcamalarına gerek duyulmamaktadır. Otomatik meyve sıkacakları cafe ve restoranlarda yaygın olarak kullanılmaktadır. Sanayi tipi üretimlerde de otomatik meyve sıkacakları tercih edilmektedir. Yüksek motor gücüne sahip olma özellikleri ile ön plana çıkmaktadırlar. Sanayi tipi meyve sıkacakları ofislerde de yaygın olarak çalışanların zinde kalmaları için kullanılmaktadırlar.

Meyve Sıkacağı Fiyatları

Kullanıcıların en çok yanıtını merak ettikleri soruların en başında “Portakal sıkacağı fiyatları ve katı meyve sıkacağı fiyatları ne kadardır?” gelmektedir. Meyve sıkacağı fiyatlarını belirleyen bazı faktörler bulunmaktadır. Sıkacakların çalışma prensipleri, fiyatları belirleyen temel faktörler arasında yer almaktadır. Manuel meyve sıkacakları ile otomatik meyve sıkacakları arasında fiyat farklı bulunmaktadır. Çünkü otomatik meyve suyu makineleri motor mekanizmasına sahiptir. Elektrikli olan modellerde ise motor güçlerine bağlı olarak fiyat değişikliği olmaktadır. Presli olan meyve sıkacağı modelleri, motor gibi karmaşık parçalara sahip değildir. Bu nedenle fiyatlandırılmaları daha uygun olmaktadır. 

Meyve presi çeşitleri, farklı malzemelerden üretilmektedir. Meyve sıkacaklarının üretildikleri malzemeye göre ise fiyatlandırmada değişiklik olabilmektedir. Plastik meyve sıkacağı modelleri ile metal meyve sıkacağı modelleri arasında da fiyat farklı bulunmaktadır. Metal sıkacak modelleri dayanıklı ve sağlam yapıları ile ön plana çıkmaktadır. Katı meyve sıkacakları üretimini gerçekleştiren çok sayıda üretici marka bulunmaktadır. Bu markalar fiyat belirlemesi yaparken belirli kriterleri göz önünde bulundurmaktadırlar. Bu nedenle markalara bağlı olarak meyve suyu sıkacağı fiyatları değişebilmektedir. Meyve suyu sıkacaklarının işlevsellikleri ve nitelikleri arttıkça fiyatlar da yükselmektedir. Küçük meyve suyu sıkacaklarının fiyatları büyük meyve suyu sıkacaklarının fiyatlarına göre daha düşüktür. Online satışlarda meyve suyu sıkacakları çeşitli indirimlere girebilmektedir. Kampanya dönemlerinde alınabilecek en uygun fiyatlara en kaliteli meyve suyu sıkacağı modelleri satın alınabilmektedir.