Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
Filtre
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat

Bıçak Seti

Toplam 20 ürün bulunmaktadır.
IVO Ivo Solo Şef Blok Set 8 Parça
3.499,00 TL
2.899,00 TL
%17
İndirim

Bıçak Seti Modelleri

Hem gündelik yaşamda hem de profesyonel hayatta, mutfağın en özel parçalarından biri olan mutfak bıçağı, farklı amaçlar için kullanılan çok fonksiyonlu yapıda üretilen ürünlerdendir. Genel olarak çelik gövdeden oluşan ve kesici bir yapıya sahip bıçaklar, yiyecek olarak tercih edilecek ürün grubuna göre üretilmektedir. Et, meyve, sebze, unlu mamüller ve benzer ürünler için kullanılacak bıçaklar farklı olmaktadır. Yiyeceklerin besin değerini korumak ve pratik kullanıma uygun olması için bıçak noktasında bilinçli tercih yapılmalıdır.

Sapı ve özel metal keskin alanı ile adeta bir sanat eseri konumunda olan bıçaklar, mutfakların koleksiyon parçalarından olmaktadır. Özellikle gastronomi ile ilgilenen bireyler bu noktada hassasiyet göstermekte ve isme özel bıçaklara sahip olmaktadır. Evlilik hazırlığında mutfak alışverişi yapan bireyler, bıçak modelleri arasından geniş seçenek skalasına sahiplerdir. Çoklu bıçak seti seçimi yapan kişiler genel olarak renkli bıçak grubuna yönelmektedir.

Bıçak seti modelleri, profesyonel yaşamdan gündelik yaşama kadar uzanan ve farklı materyallerde üretilen ürünlerdir. Kaliteli bıçak seti tercih edecek bireylerin seçimlerinde ilk bakmaları tavsiye edilen ürünler çelik bıçak seti ve metal bıçak seti olmaktadır. Çelik ve metaller paslanmaz yapıya sahiptirler. Bu nedenle kullanım noktalarında çok zorlanmadıkları takdirde uzun ömürlü kullanıma uygunluk sağlamaktadır. Örneğin, ekmek bıçakları, sert yapılı etler için kullanıldığında hasar görür.

Şef Bıçak Seti

Bıçak konusuna en çok önem veren bireyler gastronomi ile ilgilenen şefler olmaktadır. Mutfakta rahat kullanım sağlamaları, pratiklik kazanmaları ve hızlı olmaları için tercih edilecek en iyi seçim şef bıçak seti olmaktadır. Chef bıçak seti, kişinin özel tercihlerine göre şekillenen ve özel materyallerden üretilen ürünler olmaktadır. Profesyonel hayatta kullanım için üretilen ürünler, aynı zamanda kişiselleştirilebilir olmaktadır.

Profesyonel bıçak seti, genel olarak çelik ya da metal gövdeli, yapı olarak büyük bıçak olmaktadır. Sağlıklı ve lezzetli yiyecekler yapılması için ayrıyeten kılıflı bıçak seti tercih edilmelidir. Lezzet dolu bir günün sonunda bıçakların dinlenmesi ve özel bir alanda hijyenik kalması için kılıflı modeller tercih edilmektedir. Her ürün grubu için ayrı üretilen parçalara sahip aşçı bıçak seti, gündelik hayatta profesyonel bir şekilde yemek hazırlamaktan keyif alan bireylerin de bir numaralı tercihleri olmaktadır.

Mutfak Bıçağı Seti

Mutfakta vakit geçiren her bireyin ihtiyaç duyduğu bıçaklar, set olarak tercih edildiğinde ekstra konfor sağlamaktadır. Mutfak bıçak seti içerisinde bulunan parçalar, her besin grubuna uygun ürünlerden oluşmaktadır. Bu nedenle tek adet alıma göre daha fazla avantaj sağlamaktadır. Bıçak seti, sıra dışı bir performans ortaya koyması, yemek hazırlığında ve yemek esnasında kullanıma uygunluğu ile tercih edilmektedir. Markadan bağımsız olarak kaliteli içeriğe ve gövdeye sahip olan bıçak takımları, en önemli mutfak ekipmanlarındandır.

Bıçak takımı modelleri gövde, sap, materyal, boyut ve renk olarak çeşitlenmektedir. Sıklıkla tercih edilen çelik ve bıçak materyallerinin yanı sıra titanyum da kaliteli bir malzeme olmaktadır. Bıçakların dayanıklı olmaları, işlem esnasında kullanıcı bireylerin de sağlığını korumaktadır. Bu nedenle teknik özellikleri güçlü olan bıçak takımları tercih edilmelidir. Günümüzde yükselen dekorasyon stilleri, mutfak ekipmanlarına da yansımıştır. Son zamanlarda tercih edilen siyah ve beyaz bıçak seti, kaliteli ve elegan bir duruşa sahiptir.

Standlı Bıçak Seti

Mutfakta vakit geçirmekten hoşlanan ve hobi olarak yeni lezzetler deneyen her birey kaliteli bıçak modellerine yönelmektedir. Tek adet satıldığı gibi aynı zamanda set hâlinde ve standlı bıçak seti olarak da satışa sunulmaktadır. Özellikle yeni evlenecek bireylerin sıklıkla tercih ettiği standlı çeyizlik bıçak seti hem kullanışlı hem de şık bir görünüme sahiptir. Yemek servis ürünlerinin bulunduğu çekmecede dağınıklık yaratmaması ve keskin bölümlerinin herhangi bir şekilde zarar vermemesi için ideal bir tercih olacaktır.

Standlı bıçak seti genel olarak tezgâh üzerinde bulunan ve ahşap malzemeden yapılan ürünlerdir. 3’lü bıçak seti, 5’li bıçak seti ve 6’lı bıçak seti, gibi çoklu bıçak tercihinde bulunan bireylerin seçim yaptığı ürünler olmaktadır. Düzenli ve özenli bir görünüme sahip olması, bıçak ürünlerinin tek bir alanda durması ve pratik bir kullanıma sahip olması ile çok sevilen modellerdendir. Bıçağın en güçlü kısmın güvenli bir alanda olması ile koruyuculuk sağlaması ekstra avantaj sağlamaktadır.

Bıçak Seti Fiyatları

Bıçaklar malzeme kalitesi, işçiliği, sap bölümü, boyutu ve tasarımına göre çeşitlenmekte, fiyatları da buna bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Her birey kendisine özgü kullanım kolaylığına göre seçim yapmaktadır. Bıçak seti fiyatları, markadan modele, kaliteden tasarıma çok geniş skalaya sahiptir. El emeği ile hazırlanmış özel üretim bıçaklar pazardaki en pahalı bıçaklar olmaktadır. Onun dışında gündelik hayatta tercih edilecek, pratik kullanım kolaylığına sahip bıçaklar ortama fiyat bandında olmaktadır.

Şık ve profesyonel bıçak setleri, küçük setlere göre daha özel bir fiyatlandırmaya sahiptir. Set içinde yer alan geniş ürün çeşitliliği, her öğünün rahat ve pratik bir şekilde hazırlanması için üretilmiştir. Mutfak konseptlerine göre her çeşit bıçak bulmak mümkündür. Desenli, renkli, elegan, avangard ve daha pek çok stilin bir arada bulunması ile oluşturulan bıçaklar, kaliteli ve dayanıklı malzemelerden üretildiği için mutfak ekipmanlarına göre daha detaylı fiyatlandırılmaktadır.