Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
Filtre
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat

Smoothie Nedir?

Meyve ve sebzeler ile yapılan, ara öğünün lezzet unsuru olan smoothie, zengin bir destekleyici içecektir. Pek çok besini içine alan, aynı zamanda tahıllar ve tohumlar ile besleyiciliği artan smoothie, öğünlerin en güzel hali olmaktadır. Soğuk olarak tüketilen bu besin, ana öğün yerine geçmemektedir. Genel olarak tatlı aromatik meyveler ve tahıllar ile tüketilen, bal ve kuruyemişler ile zenginleştirilen bu içecek, enerji verir, tok tutar ve sağlıklıdır. Sadece Türkiye olmamakla birlikte dünyaca ünlü bir içecektir.

Smoothie, kendisine özgü bir kıvama sahiptir. Ne tam katı ne de sıvı olan bu içeceğin püf noktası kararında yoğunluğudur. Fazla karıştırıldığında detox suyuna dönen, katı bırakıldığında ise puding kıvamına bürünür. Bu içeceğin ismi pürüzsüz anlamına gelen “smooth” kelimesinden türemiştir. İstenilen meyve ve sebzelerle hazırlanan bu içeceğin kıvama gelmesi için genel olarak yoğurt eklenmektedir. Farklı koyulaştırıcılar ile desteklendiği takdirde hem pürüzsüz olacak hem de yoğunluğu tam istenilen gibi olacaktır.

Pürüzsüz bir smoothie elde etmek için özel makineler bulunmaktadır. El yöntemi ya da mikser gibi ürünler ile istenilen kıvam ve pürüzsüzlük elde edilmesi mümkün değildir. Bu nedenle en pratik kullanıma sahip ürünler arasında smoothie makinesi gelmektedir. Bu makine bu tip içeceklerin hazırlanması için üretilmiş ve tasarımı tamamen buna göre dizayn edilmiştir. Lezzeti, kıvamı ve içeriği ile tam bir sanat ürünü olan smoothie, gün içinde keyifli bir öğün deneyimi sunmaktadır.

Smoothie Blender

Dayanıklı materyaller kullanılarak üretilen smoothie blender, pratik özelliklere sahip çok amaçlı bir elektronik ev aletidir. Uzun süre kullanıma uygunluk sağlaması, kolay temizleniyor olması ve boyutu ile kullanıcı kişilere avantaj sağlamaktadır. Güçlü donanımı ve farklı aparatlarının bulunması sayesinde tahılları, sert sebze ve meyveleri rahatlıkla püre haline getirebilir. Böylece mutfakta geçirilen zamandan tasarruf sağlanırken bir yandan keyifli vakitlere yenileri eklenir.

Günün herhangi bir saatinde tüketilmesi uygun olan smoothie pratik bir şekilde hazırlanan içecekler kategorisinde yer alır. Evde, işyerinde, sporda, sokakta, piknikte ve seyahatte tüketilmesi uygundur. Her yerde kullanıma uygun olan shaker blender, hızlı ve güçlü olmalıdır. Herkes tarafından tercih edilmese de pek çok kişi yapılan smoothienin içine buz katmaktadır. Bu nedenle blender bıçaklarının güçlü ve sağlam yapılı olması gerekir. Sert sebze ve meyveleri güçlü bir şekilde doğrayan buz kırıcı blender olarak tercih edilmelidir.

Çok işlevli olması ile her evin olmazsa olmaz ihtiyaçlarından biri haline gelen smoothie maker, çocuklar için de oldukça sağlıdır. Özellikle ek gıdaya geçen bebeklerin güzel beslenmeleri için sıklıkla tercih edilen smoothie, okul çağındaki çocukların da beslenme çantalarında yer alan içecek haline gelmiştir. Bu nedenle pratik bir şekilde hazırlanan içecek blender ile yapılmaktadır. Birkaç dakika içinde istenilen yoğunluğa erişen smoothie, anında tüketilmeye uygundur.

Sporcu Smoothie Blenderi

Yenilenen ve gelişen teknoloji milkshake makinesi ürünlerinde de gelişim yaratmıştır. Kablolu, kablosuz ve şarjlı modelleri bulunan milkshake blender, aynı zamanda sporcu blender olarak da geçmektedir. Farklı beslenme rutinlerine sahip olan sporcuların olmazsa olmaz denilen ürünlerinden bir tanesidir. Çok fonksiyonlu kullanıma sahip olması ile tercih edilen blender, şarjlı çalışmaktadır. İçeceğin tazeliğini korumasını isteyenlerin içmeden hemen önce yapması için yiyecekleri keserek makinenin içinde tutması yeterli olacaktır.

Tek bir tuş ile çalışan meyve blenderi ardından farklı besinleri tüketmek için de kullanıma uygunluk sağlar. Sporcular gün içinde protein içecekleri tüketmek için shaker alırlar. Hem shaker hem de shaker makinesi almak yerine iki amaç için tek bir ürün yeterli olmaktadır. Vakumlu kapakları sayesinde sebze ve meyvenin hava almamasını sağlar, sıvıyı akıtmaz. Bu nedenle her alanda rahatlıkla tüketilebilir. Taşınabilir oluşu ile pratik bir ürün olan shaker, tamamen sporcular için tasarlanmıştır.

Şarjlı Kişisel Blender

Lezzetin ortaya çıkması, yeni tarifler üretmek ve ara öğünlerin keyfini çıkarmak için kişisel blender, en iyi hizmeti veren ürün olarak karşımıza çıkmaktadır. Hemen hemen her bireyin kullanmaktan keyif aldığı meyve mikseri, farklı renk seçenekleri ile dikkat çeken elektronik ev aletleri arasında yer almaktadır. Kablolu, kablosuz ve şarjlı smoothie blender olarak ürün seçenekleri mevcuttur. Bireylerin pratik yaşamda ürünlere daha rahat erişim sağlaması ve her alanda kullanıma uygun hale gelmesi için tasarlanmıştır.

Smoothie Fiyatları

Elektronik mutfak aletleri çıkmaya başladığında ürünler oldukça büyüktü. Her işlev için farklı bir ürün bulunurken meyve karıştırıcı, farklı başlıklara ve aparatlara sahip olması yetiyordu. Günümüzde ise ürünler daha minimal ve daha işlevsel hale gelmiştir. Alan kaplamayan, mutfakta geçirilen zamanı minimize eden smoothie blender seti, temel ihtiyaç kategorisinde yerini almaktadır. Farklı aparatlara ve bıçaklara sahip olan bu set ile en sert sebze dahi birkaç dakika içinde pürüzsüz hâle gelmektedir.

Güçlü ve sağlam yapılı olan blenderların fiyatları markadan modele göre değişmektedir. Elektrikli ev aletleri üreten her firmanın neredeyse blender setleri bulunmaktadır. Smoothie blender fiyat grubu genel olarak tek adet olarak ya da set olarak değişkenlik göstermektedir. Set içeriği zengin aparatlara ve farklı başlıklara sahip olduğu için kişisel blender fiyatları ile kıyaslandığında daha pahalı olmaktadır. Şarjlı blenderler farklı teknolojiye sahip oldukları için fiyat olarak ortalama skalaya sahiptir.