750 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim

Filtre
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat

Sütlük

Toplam 4 ürün bulunmaktadır.

Sütlük Modelleri

Sütlük, süt kaynatmak için kullanılan pratik ev gereçlerinden biridir. Tencere kadar büyük cezve kadar küçük olmayan bu ürünler farklı malzemelerden üretilmektedir. Geniş ürün çeşitliliği bulunan bu ürünler tasarımsal farklılıklara sahiptir.  Sütlük tencere olarak üretilmiş gereçler aynı zamanda sos yapımında da son derece kullanışlı mutfak ürünlerinin başında gelmektedir. Kullanım ve tasarım olarak pratik olan bu ürünler yapılan işlemlerde kullanıcılara kolaylık sağlamaktadır. Günlük hayatta işlerin kolaylaşması ve zamanın iyi bir şekilde değerlendirilmesi için özellikle mutfaklarda pratiklik sağlayan ev gereçlerine ihtiyaç duyulmaktadır. Bu gereçlerden biri de şüphesiz sütlük adı verilen ve pek çok işlemde kullanılabilen gereçlerdir. 

Sütlük ve ya sosluk modelleri ise üretiminde kullanılan malzemeye göre çeşitlendirilmiştir. Malzeme türü ve ürün tasarımı kullanışlılığını belirleyen başlıca faktörler arasında yer almaktadır. Sütlük modelleri içerisinde kullanımı en rahat olan uzun tutacağı ve rahat dökülmesini sağlayan ağız kısmı olan çeşitler gelmektedir. Sütlük porselen çeşitleri ise süt gibi gıdaları ısıtmak için kullanılmamaktadır. Bu model genellikle soğuk süt ihtiyacı olan yiyecek yada içecek yapımında ya da servisinde son derece kullanışlıdır. Aynı zamanda sosluk modelleri arasında yer alan bu ürün sofralarda ihtiyaç duyulan sosların kullanılmasında pratik bir üründür. 

Sütlük cezve genelde süt ısıtmak için kullanılmaktadır. Ancak bu ürün az miktarda içecek hazırlamak içinde kullanılabilmektedir. Cam, çelik, porselen, granit gibi malzemelerden üretilmiş çeşitleri de oldukça fazladır. Teflon sütlük modelleri ise yanma ve yapışmalara karşı dirençli malzemelerin başında gelmektedir. Temizlemesi de son derece kolay olan teflon malzemeleri sosluk ya da sütlükler oldukça kullanışlıdır. Sağlık açısından en güvenilir model ise çelik sütlük modelleridir. Kaliteli malzemeden üretilmiş çelik ürünler dayanıklılık bakımından da son derece dirençlidir. Bu durumda kullanıcıların uzun süre kullanmalarına imkân sağlamaktadır. 

Çelik sütlük

Çelik sütlük, çelik malzemeden üretilmiş mutfak gereçlerinden biridir. Süt ısıtmak, sos hazırlamak, yemek ısıtmak, yumurta kaynatmak gibi pek çok işlemde kullanılabilen fonksiyonel bir üründür. Her evde bulunan bu ürün çelik malzeme kalitesi ile son derece kullanışlıdır. Sağlık açısından da güvenilir bir malzeme olan çelik, ısıya dayanıklıdır. Çelik sosluk pratik karışımların hazırlanması ve kullanılması için oldukça pratiktir. Çeşitli markalar tarafından üretilmiş farklı kalitelerde pek çok modeli piyasalarda kullanıcıları için kolaylıkla bulunabilmektedir. Aynı şekilde çelik sütlük modelleri ebat olarak da takım halinde satışa sunulabilmektedir. 

Sütlük tencere olarak bilinen model ebat olarak da cezvelere göre geniştir. Daha fazla ürünün ısıtılması ya da hazırlanmasında kullanılabilen bu gereçler mutfaklarda ihtiyaç duyulan pratik bir üründür. Pek çok amaca yönelik kullanılabilen bu ürünler oldukça fonksiyoneldir. Bu yüzden de kullanıcı tercihlerinde yer almaktadır. Kaliteli malzemeden yapılmış olması da tercihlerde belirleyici olan bir başka faktördür. Özellikle çelik sütlük gibi uzun yıllar paslanmadan, çizilmeden kullanılabilen modeller son derece kullanışlıdır. 

Granit Sütlük

Granit sütlük pratik kullanımı olan modeller arasında yer almaktadır. Yanmaz ve yapışmaz özelliğe sahip olması kullanıcı tercihlerinde etkili olmaktadır. Piyasalarda öncü olan bazı granit markalarının üretmiş olduğu sütlük granit modelleri oldukça kalitelidir. Farklı ölçüleri ve farklı tasarımları bulunan modeller ihtiyaca yönelik tercih edilebilmektedir. Kalın tabanı ile içerisinde bulunan gıdayı daha güvenli bir şekilde muhafaza edebilen granit sütlükler sağlık açısından da güvenlidir. Ancak bazı modellerde granit efekti verilerek kullanıcılara sunulmaktadır. Kullanıcılar tercih ederken ürün özelliklerini iyi bir şekilde araştırması önerilmektedir. Renk olarak ise oldukça fazla çeşidi bulunan granit sütlük modelleri kolay kullanımı olan tasarımları ile göz doldurmaktadır. 

Sütlük Cezve

Sütlük cezve küçük ebatlı süt ısıtma amaçlı kullanılabilen mutfak gereçleridir. Türk kahvesi yapımında da sıkça kullanılmaktadır. Özellikle bakır malzemeden üretilmiş cezvelerde daha lezzetli kahve pişirildiği söylenmektedir. Son yıllarda popüler olan sütlük cezve türlerinden biri de ısıya dayanıklı camdan üretilmiş sütlük ya da sosluk cezveleridir. Kullanıcı istek ve ihtiyacına yönelik pek çok çeşidi bulunan bu ürünler tasarımları ile de her türlü zevke hitap etmektedir. Üretim malzemesine göre de çeşitli renkleri bulunan bu ürünlerde granit modelleri daha fazla renk çeşitliliğine sahiptir. Mutfağın rengine ve tasarımına uygun renkleri kolaylıkla bulabilmek mümkündür. 

Sütlük Fiyatları

Sütlük fiyatları üzerinde etkili olan pek çok faktör bulunmaktadır. Bu faktörler marka, model ve tasarımsal özellikler olarak sıralanabilmektedir. Sütlük ya da sosluk olarak adlandırılan pratik mutfak gereçlerinin fiyatı belirlenirken malzeme kalitesi belirleyici olmaktadır. Kaliteli ve sağlam malzemelerden yapılmış ürünler muadillerine göre daha yüksek fiyat aralıklarında satışa sunulmaktadır. Aynı şekilde piyasalarda öncü olan çeşitli tencere markaları bulunmaktadır. Bu markalar sütlük modelleri ile de ön plana çıkmıştır. Bu durumda markanın kalitesine göre belirlediği fiyatları ile piyasalara sunulmuştur.

Sosluk modelleri fiyatlarında boyut ve ölçülerde etkili olmaktadır. 2, 4, 6 ve daha fazla kişilik ebatları bulunan ürünler fiyat olarak da farklılaşmaktadır. Ayrıca sütlüklerde tekli ya da çoklu satışa sunulma durumu da fiyatları üzerinde etkilidir. Renkli ve desenli modelleri de bulunan soslukların porselen, cam, mika, teflon, bakır malzemeden üretilmiş çeşitleri de kullanıcılar tarafından tercih edilmektedir. Kullanıcı ihtiyacına göre tercih edebileceği modeller oldukça çeşitli olduğu için fiyatları da değişmektedir. Her türlü bütçeye hitap eden seçenekleri ile piyasalarda bulunan sütlük tencere ve cezveler tasarım olarak da her zevke hitap etmektedir.