Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
Filtre
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat

El & Yüz Havlulsu

Toplam 70 ürün bulunmaktadır.

El ve Yüz Havlusu Modelleri

Gündelik hayatta en sık kullanılan ev eşyalarından biri havlu olmaktadır. Mutfak, banyo, tuvalet, işyeri, okul ve sporda sıklıkla kullanılan havlular; cilt ile direkt olarak temasta bulundukları için kalite bakımından oldukça önemlidir. Tasarım ve renk olarak çeşitli seçeneklere sahip olan havlular ilk bakışta göze güzel geldikleri için kalite ve malzeme yapısı bakımından arka planda kalmaktadır. Bu nedenle el ve yüz havlusu seçerken bazı detaylara dikkat edilmelidir.

Zarif ve etkileyici tasarımların yanında enerjik, renkli, retro, zamansız ve etnik desenlere sahip olan el havlusu ve yüz havlusu, farklı kumaş tiplerinde üretilmektedir. Her kumaşın ayrı avantajları ve dezavantajları bulunmaktadır. Bu noktada önem arz eden detay kullanım alanı olmaktadır. Yüz için tercih edilecek kaliteli havlu, yumuşak yapıya sahip ve aynı zamanda yüksek emici özellikte olan pamuk havlular olmalıdır. Aynı şekilde bambu içeriğine sahip havlular da beklenti karşılayan ürünlerdir.

Yüz havlusu seçimi kişisel bir seçim olmaktadır. Hassas ve alerjik cilt yapısına sahip olan bireyler, daha yumuşak yapılı, baskısız, boyasız kısacası beyaz havlu tercih etmelidir. Düz havlu seçenekleri geniş yelpazeye yayılmış durumdadır. Beyaz havlularda çok güzel tasarımlar yapılmakta ve hassas ciltleri korumak için tasarlanmaktadır. Antibakteriyel özelliği taşıması sayesinde beyaz yüz havlusu, bakteri tutmaz ve uzun ömürlü kullanılabilir.

Gündelik yaşamda en çok kirlenen ve yıkanan organlar ellerdir. Bu nedenle el havlusu modelleri arasından yapılacak en iyi tercih %100 pamuklu mutfak ya da banyo el havlusu olmaktadır. Yumuşak ve pürüzsüz hissiyata sahip olan pamuklu havlular lüks bir imaja sahip olmaktadır. Varlığı ve dokusu ile insanın yaşam kalitesini yükselten havlular arasında en çok satılan ürünler genelde mutfak için küçük el havlusu olmaktadır. Küçük el havluları kolay kuruduğu için sıklıkla tercih edilmektedir.

Yeni evlenecek ya da evlenip mevlid okutacak bireyler için özel olarak tasarlanan ince yapılı, düz beyaz dağıtmalık havlu üretimi bulunmaktadır. Çok fazla kullanıma uygun olmasa da tasarım noktasında estetik bir duruşa sahip olmaktadır. Bu tip ürünler aynı zamanda kişiye özel isim işlemesi ile özelleştirilebilir. Bundan dolayı düğün sırasında yapılan konvoylarda sıklıkla bu tarz ürünler değerlendirilmektedir. Dağıtmalık havlular yapı gereği normalden biraz daha ince olduğu için mutfak alanında kullanıma daha uygun olmaktadır.

El Havlusu Seti

Birbirinden farklı amaçlar ve kullanım için üretilen havlu çeşitleri, tek adet satıldığı gibi aynı zamanda set halinde de satışa sunulmaktadır. Havlular kişisel kullanılacak ürün grubundadır. Bu nedenle el, yüz ve vücut için farklı ölçülerde ve tasarımlarda havlu üretimi bulunmaktadır. Sık sık değiştirilmesi ve yıkanması gereken havlular, kolay yıpranmaması için kaliteli malzemeden imal edilmesi gerekmektedir. Bu nedenle genel olarak %100 pamuklu ürünler ya da bambu tercih edilmelidir.

Havlular her evin olmazsa olmaz ihtiyaçlarından biri olduğu için her birey tarafından alınacak ürünlerdendir. Bu nedenle çok çeşitli tasarımlara, renklere ve boyutlara sahiptir. Gösterişli ve şık desenler ile işlemeli havlular daha çok çeyiz için tercih edilen ürünler arasında yer alır. İşlemeli modeller arasında danteller, oyalar, etamin, ponpon ve püskül bulunmaktadır. Hem bireysel olarak olarak hem de misafirlere gösterişli ve şık bir sunum yapmak için tercih edilen modeller arasında yerini alır.

Çeyizlik havlu setleri, genel olarak gelin ve damatların ihtiyaçlarına ve kullanım alanlarına göre çeşitlenerek set haline getirilir. 2’li, el yüz havlusu 6’lı, 12’li setler halinde satışa sunulan setler genel olarak pamuk havlu seti ve bambu havlu seti olmaktadır. Uzun yıllar yumuşaklığı kaybolmadan verimli bir kullanım elde etmek için bambu pamuk havlu seçeneği değerlendirilmelidir. Çeyizlik havlu setinde banyoda ihtiyaç duyulan tüm ürünler içeriğinde yer alır.

Banyoda kullanılan havlular aynı zamanda mutfakta da kullanılır. Yemek hazırlığı süresince sürekli yıkanması gereken eller için güçlü bir el havlusu gerekmektedir. El havluları çok çeşitli tasarımlara ve renklere sahiptir. Karmaşa yaratmamak ve estetik bir görünüm oluşturmak için el havlusu seti tercih edilebilir. Farklı parça sayılarına sahip olan setler genel olarak 2’li, 4’lü, 8’li ve el havlusu 12 li şeklinde satılmaktadır. İnce yapıya sahip olan mutfak havluları sıklıkla değiştirilir ürünler olduğu için parça sayısının fazla olması ideal olacaktır.

Bambu El-Yüz Havlusu

Bambu el yüz havlusu modelleri, doğa dostu sürdürülebilir ürünlerdir. Ev tekstil ürünlerinde sıklıkla kullanılan bambu, özellikle banyo tekstilinde tercih edilmektedir. Bambu yüz havlusu, sahip olduğu yumuşak dokusu sayesinde cildi hassas bir şekilde kurulamaktadır. Bambu havlu yapı gereği kendi kendisini hemen kurutur ve asla nemli bırakmayarak bakteri oluşumunu önler. Bu nedenle özellikle alerjik yapıya sahip bireyler için ekstra hijyen sağlayan ürün demektir.

Bambu havluların ipliği pamuk ürünlere göre daha yumuşaktır. Bu nedenle rutubeti ve sıvıyı hızlı bir şekilde emer ve her daim kuru kalır. Soğuk havalarda yumuşak bir saten imajı verip ısıtırken, sıcak havalarda serinleten bir etkisi vardır. Bambu ürünlerinin kendilerine özgü karakteristik bir özelliği vardır. Temiz hava savunucusu olan ve kokuyu içine hapsetmeyen özellikleri sayesinde savunmacı bir yapısı bulunmaktadır. Bu nedenle cilt hastalığı olan, alerjileri olan ve hassas cilde sahip olan bireylerin severek tercih edeceği bir üründür.

El Havlusu Ölçüleri

Havlu kullanımı el havlusu ve yüz havlusu olarak iki kategoriye ayrılmaktadır. Bu iki modelin de genel olarak ölçüleri bellidir. Yüz havlusu ölçüleri 50x90 havlu boyutunda olmaktadır. Hem erkek hem de kadın olarak rahatlıkla kullanılabilir. El yüz havlusu kaç cm olur sorusunun cevabı çok yönlüdür. Yüz havluları genel olarak 50x90 cm olmakta ve her banyoya uyum sağlamaktadır. El havlusu ölçüleri oldukça çeşitlidir; 30x40 cm, 40x80 cm ve 50x80 cm en ideal ölçülerde üretilen ürünlerdir. Tercihe göre bu ölçü daha küçülmekte ya da büyümektedir.


Yüz Havlusu Fiyatları

Ev tekstilinden havlu grubuna mensup ürünlerin fiyatları oldukça çeşitlenmektedir. El yüz havlusu fiyatları, havlunun markasına, iplik kalitesine, boyutuna, üretildiği malzemeye, boya ve işlenmesine kadar her etken fiyat politikasını etkileyen ana unsurlardandır. Her bütçeye uygun havlu fiyatları bulunmaktadır. Son yılların popüler ürünü olan bambu havlu modelleri ve fiyatları birbirinden farklı olabilir. Tek adet ya da bambu havlu seti fiyat aralığı çok geniş olsa da ortalama skalaya sahiptir.

Bambu havlu fiyatları, doğa dostu sürdürülebilir bir ürün olduğu için diğer pamuk ve elyaf içerikli ürünlere göre daha pahalı olmaktadır. Birbirinden farklı renk, desen, model ve boyuta sahip olan bambu havlu satın al noktasında oldukça çeşitlenmektedir. Sağlıklı yapısı ve uzun ömürlü kullanıma olanak sağlaması ile günümüzde en çok tercih edilen havlu ürünlerindendir. Ürünlerin kalitesini belirleyen içerik yapısı, tamamen doğal bambudan oluşmaktadır. Bu nedenle diğer ürünlere göre fiyat farklı olabilir.