750 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
Filtre
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat

French Press Çeşitleri

Güne zinde ve enerjik başlamak isteyen bireylerin favori içeceği olan, aynı zamanda gün içinde keyif molası verildiğinde, akşam saatlerinde dinlenme için başvurulan kahve, eşsiz bir kokuya sahip son derece lezzetli bir içecektir. Hızlı ve pratik bir şekilde kahve hazırlığı yapmak, çok fazla zaman harcamamak için french press tercih edilmektedir. Farklı boyutlarda kahve keyfi yapan bireyler için french press çeşitleri bulunmaktadır. Portatif kullanımı sayesinde her yerde rahatlıkla kullanılabilir.

Profesyonel makinelere ya da baristalara ihtiyaç olmadan filtre kahve yapımı durumunu pratik hale getiren kahve presi, minimal ve şık tasarımları ile kahve tutkunlarının ilgisini çekmektedir. Boyut ne kadar artsa da minimalist bir çizgiye sahip french pressler, farklı materyallerden üretilmektedir. Cam, çelik ve sert plastikten imal edilen bu ürünlerde french press tavsiye verilecekse eğer çelik ya da cam french press tercih edilmelidir. İnsan sağlığına olumsuz etkileri olmayan bu materyaller, mutfakta kullanıma uygunluk sağlar.

Kahve taneciklerini su ile özdeşleştirerek, tüm aromayı kahveye veren demleme aracı sayesinde, kahvenin lezzetli kokusunun tüm gün kalmasına yardımcı olur. Hem kendiniz için hem de kalabalık bir gruba ikram etmek için boyut olarak farklı seçenekler mevcuttur. French press ile sadece kahve değil aynı zamanda siyah çay ya da bitki çayı demlenebilir. Özellikle doğal bitkilerden elde edilecek çay için mükemmel bir tercih olacaktır. French press filtre kahve ve çay demlemek için en iyi üründür.

Kahve makinesi bulunmayan bir ortamda kurtarıcı bir görev üstlenen french press makinesi ile pek çok kahve demlenebilir. Evde filtre kahve yapımı için ihtiyaç olan tek şey öğütülmüş kahve ve sıcak su olmaktadır. French press filtre kahve ölçüsü için tek kişilik ideal ölçek 7 ile 13 gr. arasında olmalıdır. Su kaynadıktan 1 dakika sonra kahve üzerine dökülmelidir. Peki, filtre kahve kaç dk demlenir? Filtre kahveden güzel ve doyurucu bir lezzet elde etmek için yaklaşık 4 dakika demlenme süresi bulunmaktadır.

Filtre kahve nasıl demlenir sorusunun cevabı ise oldukça pratiktir. Kahvenin yoğun tadını ortaya çıkaran french pressler, kahve ve dem için su miktarı ayarlandıktan sonra delikli süzgeci ortaya kadar bastırılarak beklemeye alınır. Belirli süre bekledikten sonra afiyetle içilir. Yoğun kahve tadının ve kahve çekirdeğinin kokusu eşliğinde yaşanacak keyif, bu denli kolaydır. French press espresso ve french press türk kahvesi demlenmesi mümkün değildir fakat french press ile sütlü filtre kahve yapımı oldukça lezzetli bir deneyimdir.

Farklı boyut, model ve tasarım seçenekleri ile bireysel olarak en uygun french press tercih edilmelidir. Bu tip farklılıkların yanında aynı zamanda imal edildiği materyalde de farklılık gösteren ürünler, plastik ve metal ile dış alanı kaplayan tasarımlar ile içeceğin daha uzun süre sıcak kalmasını sağlar. Böylece kolay ve pratik bir şekilde demlenen içecekler, tazeliğini ve sıcaklığını korurken, istenilen zamanda içme imkanı sunar. En iyi french press tercihi için cam ya da çelikten üretilen ürünler incelenmelidir.

French Press Boyları

Kahve yapma aleti seçenekleri arasından pek çok çeşitliliğe sahip olan french pressler, dünya çapında yaygın bir kullanıma sahiptir. Birbirinden lezzetli ve zengin aromaların damakta tat bırakması ile tercih edilen french press hangi kahve kullanılır? French press ile kahve demlemek isteyen bireyler, espresso kahvesine göre daha iri çekim kahvelerden tercih ederler. Zengin modellere ve özelliklere sahip olan french presslerin boyutları da geniş skalada üretilmektedir.

Bireysel kullanıma uygunluk arayan bireylerin genel tercihi french press 350 ml olmalıdır. Tam olarak bir kahve kupası boyutunda kahve ya da farklı bir içecek demlenebilir ve soğutmadan tüketilebilir. İhtiyaç - performans noktasında tek kişilik için pratik kullanıma sahiptir. Kahve keyfini biraz daha uzun sevenler için 500 ml french press ya da french press 600 ml rahatlıkla yetecektir. Kalabalık bir grup ile uzun sohbete adım atılacaksa french press 1000 ml ideal tercih olacaktır.

Büyük boy french press ölçüleri genel olarak french press 1 lt olmaktadır. Kahve kupasının boyutuna bağlı olarak değişse de bir grup ile birlikte rahatlıkla tek seferde kahve demlenebilir. French press parçaları birbirinden ayrılabilir. Demleme süzgeci, içecek haznesi ve taban bölümü birbirinden ayrılır. Peki, french press parçaları nasıl takılır? Komplike bir ürün olmaması kullanımını yaygınlaştırmaktadır. Tüm parçalar rahatlıkla iç içe geçebilir şekilde üretilmiştir.

Mini French Press

Özel yaşam alanında, mutfak ürünlerini bireysel olarak kullanan kişiler için büyük french press ihtiyaç dışı olacaktır. Hem alan kaplayan hem de tek kişilik kahve için yapılan büyük hacim tercihi, içeceğin daha çabuk soğumasına neden olur. Bu nedenle genel olarak mini french press seçimi yapılmaktadır. Küçük boylar çelik alan ile kaplandığında sıcaklığı uzun süre korurlar. Bu nedenle sıklıkla bu boy ürünler tercih edilir. Mini boylara sahip filtre kahve aleti ile çekilmiş kahve nasıl yapılır?

İri çekilmiş kahve french press filtresi alanına yerleştirilir. Önceden kaynatılan ve bir dakika dinlendirilen sıcak su, kahvenin üzerine yavaş bir şekilde daireler çizerek dökülür. Bu işlemin yavaş yapılmasının sebebi ise kahve aromasının sıcaklık gelince kaybolmamasıdır. Kahvede yoğun bir tat ve aroma elde etmek isteyen bireyler, kahve french pressi tercih edebilirler. Kahve yapımını pratik hale getiren ve geniş boy skalası ile her ihtiyaca cevap veren french pressler, yaşamın her alanında kullanıma uygunluk gösterir.

Çelik French Press

Kahve hazırlama ve demleme süreleri neredeyse her modelde aynı aşamalara sahiptir. Modeller arasındaki farklar dayanıklılık, materyal yapısı, şıklık ve boyut olmaktadır. Bu noktada çelik french press içine konulan kahve ve üzerine dökülen sıcak su ile bir harmanlama sürecinin ardından, french press mekanizması yani süzgeci bastırılmalıdır. Süzgeç paslanmaz çelik olduğu takdirde pas tutmaz, insan sağlığını olumsuz etkilemez. Kahve pres makinesi, pistonlu süzgeci ile daha uzun ve verimli bir kullanım sağlar.

French Press Fiyatları

Filtre kahve press ürünleri pek çok markada bulunan, model ve boyut çeşitliliğine sahip demleme ürünlerindendir. Kahve ve çay demlemenin yanında aynı zamanda krema çırpıcı ve süt köpürtücü olarak da değerlendirilen filtre kahve presleri, mutfakta pratik kullanım sağlayan ürünlerin arasında yer almaktadır. Kalite standartlarına ve boyutlarına göre şekillenen french press fiyat, çok geniş bir skalaya sahiptir. Malzeme yapısı, modeli, markası, boyutu, tasarımı ve detaylandırması ile fiyatlarda farklılıklara yol açmaktadır.