750 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
Filtre
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat

Mutfak Havlusu Modelleri

Ev tekstili ürünlerinden biri olan havlu, gündelik hayatta en sık kullanılan eşyalar arasında yer almaktadır. Bu tip ürünler sürekli cilt ile temas ettiği için materyal kalitesi ve boyaması oldukça yüksek kaliteli olmalıdır. Bu nedenle havlu almadan önce dikkat edilmesi gereken bazı detaylar bulunmaktadır. Cilt ile doğrudan temas eden, mutfakta temiz ürünleri kurulamak için tercih edilen ya da sporda ter silmek için ihtiyaç olan havluları seçmek ciddi bir özel istemektedir.

Havlular sadece kuru ve temiz kalma amacıyla değil, aynı zamanda banyo ve mutfak dekorasyonuna da katkı sağlamak amacıyla kullanılmaktadır. Her havlu kendi içinde farklı kullanım alanına sahiptir. Banyo havlularından saç havlusu 30 50 havlu, bulaşıklıktaki temiz ürünleri kurulama havlusu, el ve yüz havlusu, ayak havlusu gibi ürünler birbiri ile karıştırılmadan kullanılmalıdır. Bu nedenle tercih edilecek havlular, kullanım alanına göre şekillenmelidir.

Gündelik hayatta ev içinde en çok vakit geçirilen alan olan mutfaklarda pek çok ürün bir arada kullanılmaktadır. Bu noktada tercih edilecek mutfak havlusu modelleri de geniş skalaya sahip olmaktadır. Mutfaklarda estetik açıdan göze güzel gelen, tasarım çizgisine sahip renkli mutfak havlusu, enerjiyi yükselten ve dinamizmi arttıran ürünlerdir. Güzel mutfak havlu modelleri, genel olarak mutfak dekorasyonları ile bütünleşmesi adına desenlere ve süslemelere sahiptir.

Özellikle yeni evlenecek bireyler çeyizlik mutfak havlusu için daha klasik işlemelere ve tasarımlara sahip modeller arasından tercih yapmaktadır. İsme özel oluşturulan hediyelik havlu ürünleri, mutfaklarına kişisel dokunuş yapmak isteyen bireyler için ideal bir seçim olacaktır. Havlu kadar önemli olan mutfak kurulama bezi, bulaşıklıktan çıkmış temiz ürünleri yerlerine yerleştirmeden önce kurutmak ve iz kalmasını önlemek amacıyla sıklıkla kullanılır.

Bulaşık kurulama bezi materyal gereği ince yapılı, sık dikimli olmalıdır. Her evin ihtiyacı olan kurulama bezi, rahat ve konforlu bir bir kullanım için tercih edilmektedir. Özellikle mutfağı küçük olan bireyler için mükemmel bir seçim olan kurulama bezleri, bulaşıklar bittiği anda ürünler kurulanarak yerlerine yerleştirilebilir. Böylece tezgah üstünde herhangi bir ürün kalmaz ve pürüzsüz bir görünüm sağlar. Çok amaçlı kullanılan, yemek ile doğrudan temas etmemesi gereken bir diğer ürün ise torşon bezi olmaktadır.

Mutfak Havlusu Seti

Havlular, genel yüzeyleri ve insan bedenini silmek için üretilen özel kumaşlardır. Çok amaçlı kullanıma sahip olan havlular, tek adet satıldığı gibi aynı zamanda mutfak havlu seti olarak da tercih edilmektedir. 4’lü, 8’li ve 12 li mutfak havlusu set halinde satılmaktadır; bireyler ihtiyaca uygun olan parça sayısına göre tercih edilebilir. Oldukça pratik ve evlerin demirbaş ürünlerinden olan havlular banyo havlusu, yüz havlusu, mutfak el havlusu ve kurulama bezi olarak seçim yapılır.

Gündelik hayatta tercih edilecek havluların kumaş kalitesi oldukça önemlidir. En çok kullanılan ve sürekli nemli bir halde olan havluların mikrop üretmemesi ve emiciliğini kaybetmemesi için pamuk ya da bambu materyalleri tercih edilmelidir. Mikrofiber olan ürünler insan sağlığını olumsuz etkilemez fakat kullanım ömrü uzun değildir. Havlu görünümü ve hissi tamamen yumuşak olmalı ve lüks hissi vermelidir. Her çeşitten bulunan havlular, modaya uygun olarak tasarlanmaktadır.

Küçük Mutfak Havlusu

Mutfak havlusu için banyo havlusu gibi büyük ve kalın yapılı bir kumaş seçimine ihtiyaç yoktur. Sadece el yıkaması için gerekli olduğu için diğer ürünlere oranla küçük mutfak havlusu tercih edilebilir. Küçük havlu tercih etmek hem daha konforlu bir kullanım sunar hem de az yer kapladığı için her tip mutfağa uyum sağlar. Mutfakta küçük havlu kullanılmasının en büyük avantajlarından bir tanesi de ince yapısı ve küçük boyutundan dolayı gün içinde nemi daha çabuk atar ve kuru kalmasını sağlar.

Havluların ihtiyaç anında her daim el altında bulunması kullanıcı bireyler için müthiş kolaylık sağlar. Bu denli kullanışlı olan ve tercih edilen küçük mutfak havlu örnekleri, renk ve tasarım olarak geniş yelpazeye sahiptir. Krem, bej, taş, ekru, vanilya gibi pastel ve açık tonlarda bulunduğu gibi pembe, mavi, kırmızı, turuncu, lacivert gibi canlı tonlarda da bulunmaktadır. Aynı zamanda işleme olarak da çok çeşitli desenler piyasada mevcuttur. En çok tercih edilen modeller arasında kolay mutfak havlusu örnekleri, çiçekli ve etnik desenli havlular bulunmaktadır.

Mutfakta ihtiyaç olan tekstil ürünü sadece havlu olmamaktadır. Havlunun yanında yardımcı görev üstlenen mutfak el bezi, fırından ürünleri çıkarmada, mutfak gereçleri ve bardak silme bezi olarak kullanılmaktadır. Günümüzde şık ve modern tasarımlara sahip olan kurulama bezi kumaşı, hediye olarak da güzel bir seçenek olmaktadır. Her mutfakta ihtiyaçlar tamamlandıktan sonra dekorasyon ve stil konuları gündeme gelmektedir. Bu nedenle bireylerin istek ve ihtiyaçlarına uygun tasarlanan el bezi kumaşı, severek kullanılacak ürünler arasında yer almaktadır.

İşlemeli Mutfak Havlusu

Mutfak havluları genel olarak ihtiyaç halinde tekli bir şekilde değiştirilse de, yeni evlenecek bireylerin set halinde ve daha özel tasarım aldığı bir gerçektir. Özellikle kişiye özel tasarlanan kanaviçe mutfak havluları, her genç kızın çeyizinde bir set bulunması gerekmektedir. Etamin mutfak havlu modelleri, kulağa ne kadar nostaljik gelse de günümüzde çok modern tasarımlara sahip olmaktadır. Sadece havlu değil aynı zamanda nakışlı el bezi de yapılmaktadır.

Farklı tasarımlara sahip değişik mutfak havlusu örnekleri ile yaratıcılığın üst seviyelerinde bir tasarım hayal eden bireyler için isimli mutfak havlusu, oldukça özel ve kişisel bir ürün olacaktır. İsimli mutfak havlu modelleri oldukça geniş skalaya sahiptir. Sadece baş harfleri yazılıp farklı ikonlar ile süslenebilir ya da tamamen ad görünür bir biçimde nakışlı mutfak havlusu yapılabilir. İşlemeli mutfak havlusu, eski tarzların gün yüzüne çıkması ve modern semboller ile eşleşmesiyle harikalar yaratan bir imaj oluşturmaktadır.

Mutfak Havlusu Fiyatları

Mutfak havlusu fiyatları uçuk çizgilere sahip olmamakla beraberinde her bireyin alacağı fiyat skalasına sahip olmaktadır. Genel olarak havlu alırken dikkat edilmesi gereken bazı detaylar bulunmaktadır. Bunlar; ürünün kumaş materyali, kalitesi, boya ve baskısı, varsa işlemesidir. Ucuz mutfak havlusu sert bir yapıya sahiptir ve emiciliği çok iyi değildir. Kısa bir zamanda yıpranma yapar. Bu nedenle belirli standartlara sahip küçük mutfak havlusu fiyatları ortalama aralıklara sahip olmaktadır.

Küçük havlu fiyatları, iğne oyası mutfak havlu fiyatları ile karşılaştırıldığında daha uygundur. İğne oyası yapılan mutfak havlusu etamin hediyelik olarak sıklıkla tercih edilmektedir. Bu nedenle hem el emeği olan hem de daha kaliteli kumaş yapısına sahip olan mutfak havlusu iğne oyası fiyatları diğer ürünlere göre pahalıdır. Hediyelik havlu fiyatları genel olarak parça sayısına göre şekillenmektedir. Hediyelik küçük havlu fiyatları geniş fiyat skalasına sahip olsa da genel olarak belirli bir fiyat politikası mevcuttur.