Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
Filtre
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat

Kesme Tahtası

Toplam 25 ürün bulunmaktadır.

Kesme Tahtası Çeşitleri

Mutfak araç-gereçlerinden olan kesme tahtaları yemek hazırlık sürecinde kullanılmaktadır. Sebze, ekmek, et ve çeşitli yiyecekleri kolay bir şekilde doğramaya yarayan kesme tahtaları mutfakların olmazsa olmaz parçaları arasında yer almaktadır. Kesme tahtası diğer ismiyle doğrama tahtası çeşitleri birbirinden farklı modellere sahiptir. Üretiminde kullanılan malzemeye göre farklı birçok çeşidi bulunan kesme tahtaları farklı ebat ve modelleri ile de geniş ürün çeşitliliğine sahiptir. Kullanıcının beklentisine uygun olacak şekilde çeşitlilik gösteren tasarımlar arasında plastik, cam, ahşap, mermer, silikon gibi materyallerden üretilmiş kesme tahtaları bulunmaktadır. Mutfakta her yemek hazırlığı sürecinde ihtiyaç duyulan kesme tahtası alırken hem kullanım kolaylığı hem de hijyenik bir materyale sahip olması göz önünde bulundurulmalıdır. Farklı boyutlarda üretilen kesme tahtaları ailedeki kişi sayısı, yemek yapma alışkanlıkları, kullanılacak malzemelerin çokluğu gibi faktörlere bağlı olarak değişebilmektedir. Geniş aile için büyük boy doğrama tahtası tercih etmek daha pratik kullanım avantajı sağlamaktadır. Kesme tahtalarının kullanımı kadar temizliği de önemli bir noktadır. Örneğin sebze, meyve ve ekmek gibi ürünlerin kesiminde kullanılan kesme tahtası ile et ürünlerinin kesiminde kullanılan tahtanın farklı olması hijyen açısından oldukça önemlidir. Özellikle hayvansal gıdaların doğranmasında kullanılan kesme tahtaları işlem sonrası sirkeli su ile temizlenmelidir. Et kesme tahtası ve sebze kesme tahtası olarak farklı modeller kullanmak hijyen ve kullanım açısından daha uygun olmaktadır.

Kesim tahtası modelleri arasında yer alan hazneli kesme tahtası oldukça pratik kullanım kolaylığına sahiptir. Plastik ve ahşap modelleri olan hazneli kesme tahtalarının diğer kesim tahtalarından farkı tahtanın altında yer alan tepsi sistemidir. Bu sayede kesilen ürünleri her defasında farklı bir kaba boşaltmak yerine altta bulunan hazneye iterek boşaltmak mümkündür. Farklı boyutları ve modelleri olan hazneli kesme tahtaları özellikle salata tahtası olarak kullanılmaktadır. Kasapların kullandığı kasap tahtası oldukça dayanıklı ahşap malzemeden üretilmektedir. Bu ürünlerin doğal ahşap olması sebebi ile sıklıkla temizliği ve bakımı yapılmalıdır. Ayrıca kasap ve büyük işletmelerde profesyonel kesme tahtası modelleri kullanılmaktadır. Polietilen kesim tahtası büyük boy modeli de geniş ailelerde sıklıkla tercih edilmektedir. Tezgâh üstü kesme tahtası modelleri de son zamanlarda yaygınlaşmış modeller arasında yer almaktadır. Tezgâh üstü kesme tahtası büyük ebatlarda ve sürekli tezgâh üzerinde duracak bir parça olarak tasarlanmıştır. Bu sebeple daha çok büyük mutfaklarda tercih edilmektedir. Kesme tahtaları tekli olarak ve setler halinde tüketiciye sunulmaktadır. Set içerisinde farklı ebatlar ve renkler bulunmaktadır. Ahşap, cam, bambu, silikon, plastik ve mermer tüm modellerin set halinde olanları mevcuttur. Kesme tahtalarının son derece şık modelleri üretilmektedir. Bu modeller sadece kesim için değil sunum tahtası olarak kullanılabilmektedir. Özellikle bambu ve mermer ürünler şık sofralarda sunum için sıklıkla tercih edilmektedir.

Cam Doğrama Tahtası

Mutfaklarda kullanılan kesim tahtaları arasında yer alan cam doğrama tahtası bakteri barındırmaması açısından son derece sağlıklı bir modeldir. Bulaşık makinesinde yıkanabilen cam kesme tahtası kolay temizlenebilme özelliğine sahiptir. Bakteri barındırmadığı için herhangi bir kötü kokuda oluşturmamaktadır. Cam kesme tahtaları birbirinden farklı ebatlarda ve modellerde oldukça fazla çeşitliliğe sahiptir. Cam kesme tahtaları düz ve desenli olarak üretilmektedir. Kırılmaz ve hasara dayanıklı cam malzemeden üretilen kesme tahtaları dekoratif olarakta kullanılabilmektedir. Cam kesme tahtalarının bazı modellerinde silikon ayaklar bulunmaktadır. Bu ayaklar sayesinde kesme tahtası direk zemine temas etmemektedir. Birçok farklı rengi ve deseni bulunan cam doğrama tahtası sebze ve meyve kesiminde en çok tercih edilen modeller arasında yer almaktadır.

Bambu Kesme Tahtası

Mutfak araç-gereçleri arasında bulunan kesme tahtalarından olan bambu kesme tahtası doğal ürünler arasında yer almaktadır. Doğal malzemeye sahip olan bambu kesme tahtası son derece şık tasarımları ile dikkat çekmektedir. Et, sebze vb.ürünlerin kesiminde sıklıkla kullanılan bambu kesme tahtaları tezgâh üstü dekoru ve sunumlar için de sıklıkla tercih edilen bir üründür. Sofralarda peynir ve meyve tabağı olarakta kullanılmaktadır. Birçok farklı markanın koleksiyonunda yer alan bambu kesme tahtaları farklı şekil ve modelleri ile kullanıcının ilgisini çekmektedir. Bambu yapısı bakımından diğer ağaçlardan farklıdır. Bambu diğer ağaçlara göre içine su çekme oranı daha düşük bir malzeme olduğu için üzerinde bakteri bulundurmamaktadır. Bambu kesme tahtaları belli aralıklarla yağlanarak bakımı yapıldığında daha uzun ömürlü kullanıma sahip olmaktadır.

Ekmek Kesme Tahtası

Mutfakta en çok ihtiyaç duyulan araç-gereçlerden birisi de ekmek kesme tahtasıdır. Ekmeğin parçalanmadan düzgün bir şekilde kesilmesine yardımcı olan ekmek tahtası her mutfakta kullanılan bir üründür. Cam, ahşap, plastik, mermer ve silikon kesme tahtalarından herhangi birisi ekmek kesme tahtası olarak tercih edilebilmektedir. Görselliğe önem veren ve mutfakta zaman geçirmeyi seven bireyler mutfağın genel havasına ve dizaynına uyum sağlayacak modeller tercih etmektedir. Örneğin mutfağında doğal ürünler tercih eden kişiler masif ahşap ekmek kesme tahtası ve bambu kesme tahtası kullanarak görsel bütünlük elde edebilmektedir. Büyük, orta ve küçük ebatlarda kişilerin ihtiyacına yönelik ekmek kesme tahtaları bulunmaktadır. Ayrıca kare, dikdörtgen ve yuvarlak tasarımlara sahip ekmek tahtası modelleri de tüketiciye geniş çeşit seçeneği ile sunulmaktadır.

Kesme Tahtası Fiyatları

Kesme tahtası fiyatları ürünün üretiminde kullanılan malzemeye, modele ve ebata göre farklılık göstermektedir. Kesme tahtası modelleri tekli satıldığı gibi ikili, üçlü, dörtlü olarak set halinde de satılmaktadır. Kesme tahtası seti fiyatları da set içerisindeki kesme tahtasının modeline ve cinsine göre farklılık göstermektedir. Plastik, silikon ve cam kesme tahtası fiyatları daha düşük rakamlarda satışa sunulurken bambu ve mermer ürünler daha yüksek fiyatlarda satılmaktadır. Ayrıca markalarında fiyat üzerinde etkisi olmaktadır. Her bütçeye uyacak fiyat aralığında satışa sunulan kesme tahtası modelleri birbirinden farklı tasarımları ile tüketiciye sunulmaktadır. Silikon-plastik kesme tahtası uygun fiyatlı kesme tahtası arayanlar için oldukça ideal bir seçim olmaktadır.