750 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
Filtre
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat

Granit Tava

Toplam 4 ürün bulunmaktadır.

Granit Nedir?

Günümüzde özellikle mutfak pişirme grubu gereçleri içinde adı sıklıkla duyulan granit adına birçok kişi “granit ne demek?” sorusunu arama motorlarından sorgulamaktadır. Granit, kristal yapılı minerallerden oluşmuş magmatik bir kayaç türü olarak insanlık tarihinin aşamalarında kendini göstermektedir. Dünya üzerinde en yaygın yapı malzemesi olarak kullanılan bu kayaç türü Mısır’da bulunan Keops Piramidinde, Hindistan’da yer alan Tac Mahal’de, İstanbul’daki Ayasofya ve Süleymaniye Camilerinde kendini göstermektedir Sözcük, Latince “granum” kelimesinden İtalyancaya “grono” olarak geçmiş ve tohum, zerre, tane, “grenli” anlamlarını taşımaktadır. Daha sonra da Fransızcaya “granite” kelimesi olarak aktarılmış ve Türkçede de kullanımının “granit” olduğu vurgulanmaktadır. Granitin çağımızda da birden fazla kullanım alanı yer almaktadır. Taneli görünüşlü, magmatik derinlik kütlesi granit içindeki taneler ilk bakışta fark edilmektedir.

Granitler, kapsadıkları minerallerin karakterlerine göre gruplara ayrılmaktadır. Tanelerin büyüklüğü ve renkleri her granitte ayrı olarak kişilerin karşısına çıkmaktadır. Beyaz, açık gri, koyu gri, pembe, kırmızı ve zeytin yeşili gibi renkleri gözlenmektedir. Yapısının ve özelliklerinin elverişli olması graniti, Dünyada en yaygın olarak kullanılan kayaç türü yapmaktadır. Granitin doğal, sağlıklı, dayanıklı, kolay temizlenen ve estetik yapısı ile mutfaklara da girdiği belirtilmektedir. Bu kaya türü çeşitleri gerek mutfak tezgâhlarında, gerekse mutfak yer kaplamalarında görünmesinin yanında, granit tava ve granit tencere gibi yemek pişirme kaplarında da tercih edilmektedir.

Granit Tava Modelleri

Modern ve şık mutfakların ilk tercih edilen öğeleri arasında yerini alan granit tava modelleri, lezzetli ve sağlıklı yemeklerin muhteşem sofralara taşınmasında büyük rol oynamaktadır. Zarif ve estetik çizgileri ile mutfakların şık görüntüsüyle bütünleşen granit tava, kişilerin kendine ve sevdiklerine sağlıklı gıdalar hazırlamasına da zemin hazırlamaktadır. Granit tava sağlıklı mı? Granit, faydalı ve doğal bir kayaçtır. Yüzde 100 granitten imalatı yapılan yanmaz yapışmaz tava için yiyecekleri pişirirken besin değerlerini de koruduğu bilgisi aktarılmaktadır.

Granit tava yapışmaz tava alerjik ve kötü maddeler içermemektedir. Böylece kullanıcılar granit tava çeşitleri sayesinde sağlıkları için iyi bir yatırım yapmış olmaktadır. Granit tavalar yapışmaz yüzeyleri sayesinde az yağ ile yemek yapma ve et pişirme olanağı sunmaktadır. Granit kapaklı tava besinlerin kendi suyu ve buharı ile kıvam almasını sağlamaktadır. Bu sayede gıdaların hem lezzeti hem de vitamini kaybolmamaktadır. Üretimleri sırasında kullanılan bütün malzemelerin sertifikalı ve orijinal olması ile öne çıkan granit tava modelleri müşteri memnuniyetini önem vermektedir.

Granit tava modelleri incelendiğinde, ürün çeşitliliği seçme şansı doğurduğu için kullanıcıları mutlu etmektedir. Döküm tavalar arasında yeri bir başka olan granit döküm tava mutfaklarda granit ızgara tava statüsünü taşımaktadır. Farklı boyutları bulunan granit ızgara tavanın 36 cm kapaklı tava modeli ile kalabalık sofraları en iyi şekilde ağırlamaktadır. Ahşap mutfak gereçleri ile kullanımı sayesinde ömrünün uzun olacağı da belirtilmektedir. Modelleri arasında granit yumurta tavası ile gözleme tavası ise mutfakları şölen alanına çevirmektedir. Kahvaltılarda ya da gün içi öğünlerde en pratik haliyle omletlerin yapımında kullanılan yumurta tavası, granit yapının bütün avantajları yaşatmaktadır. Yuvarlak ya da kare formları ile kullanıcıların karşısına çıkan granit tava modelleri Ayrıca granit tava modelleri wok tava, pancake tava, krep tava, ocak üstü tost tava şeklinde sıralanırken koyu ve açık gri, rose gold gibi renk seçenekleri ile de geniş ürün yelpazesini göstermektedir.

Kaliteli Granit Tavalar

Granit tavaların kaliteli ve orjinal olması mutfaklarda hem kullanım hem de sağlık açısından büyük önem taşımaktadır. Gerçek granit tava az yağ sayesinde yapışmayan tava unvanını alırken kullanıcılar yemek pişirmenin her aşamasının keyfini çıkartmaktadır. Uzun ömürlü ve iyi ürün grubunda yerini koruyan kaliteli granit tavalar, yenilikçi ve ısıya duyarlı yapışmaz yüzeyleri ile yaklaşık 200 derece sıcaklığa kadar gıdaların tam kıvamında pişmesine katkı sağlamaktadır. Kaliteli kapaklı granit tava besinlerin gecikmeden sofralarda yerini bulmasına fırsat sunmaktadır. Kaliteli yapıyı bünyesinde barındıran granit tava, ısıyı son derece verimli bir şekilde dağıtarak yüksek performans sergilemektedir. Kaliteli granit tavalar hakkında sağlıklı yaşama atılacak ilk adımdır vurgusu da yapılmaktadır.

Granit Tava Setleri

Tava seti denilince yeni neslin vazgeçilmezleri arasında yerini gösteren granit tava seti farklı boyutları ile işlevselliğini vurgulamaktadır. Granit tavalar tekli tava seçeneği ile birlikte takım halinde kolayca bulunmaktadır. Genelde kullanıcıların karşısına 3'lü granit tava seti şeklinde çıkan bu ürünlerin küçük, orta ve büyük tek saplı tava seçeneği yanında, yine 3 farklı boyutta çift kulplu sahan modelleri de mevcut olmaktadır. Set içi boyutlarının 18 cm, 22 cm ve granit tava 26 cm olduğu belirtilen granit tavaların kapakları ile beraber çeyiz paketi dâhilinde piyasalarda bulunması da ayrıca kullanıcılarına artı kazandırmaktadır. Mutfaklarda zaman ve enerji tasarrufu ile de övgüleri hak eden granit tava setleri, gün içinde her öğünü zahmetsizce hazırlanmaktadır.

Granit Tava Fiyatları

Granit tava fiyatları ölçülerine, işlevselliğine, markasına, kalitesine, modeline ve rengine göre değişim göstermektedir. İnternet arama motoru üzerinden granit tava fiyatları ve granit döküm tava fiyatları incelendiğinde her bütçeye uygun ürün seçeneğinin varlığı gözlenmektedir. Gıda sağlığı açısından iyi ve kaliteli markaların granit tava fiyatları etiket rakamları ile kendini belli etmektedir. E-ticaret sitelerinin uygun fiyatları sayesinde müşteriler uzun ömürlü ve yüksek verimli granit tavaları bütçeleri yorulmadan almaktadır. Besinleri pişirme sırasında memnuniyet yaratan granit tavalar fiyat ve kullanım performansını göstermektedir. Dayanıklı, deforme olmayan, estetik çizgileri ile zevk sahibi kullanıcılarından alkış toplayan granit tava fiyatları tek ya da set alma durumunda da değişim göstermektedir.