Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
Filtre
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat

Yağlık & Sirkelik

Toplam 214 ürün bulunmaktadır.

Yağlık Modelleri

Mutfaklarda pratik kullanım sağlayan ürünlerin içinde yağdanlık yer almaktadır. Farklı tasarımları ile ocaklara yakın konumda bulunan yağdanlık modelleri ayrıca şık bir görünüm de sergilemektedir. Yağ koyma şişeleri olarak da isimlendirilen yağlık çeşitleri özellikle züccaciye dükkânlarını gezenlerin gözlerinden kaçmamaktadır. Özenli sofralarda sunum için de tercih edilen yağdanlık çeşitleri içinde bakır, gold yağdanlık, beyaz yağdanlık, granit yağdanlık, bambu yağdanlık, metal yağdanlık ve porselen yağlık misafirlerin de beğenisini toplamaktadır. Mutfak yağdanlık seçeneklerinin görselliği kadar kullanışlı olması da sprey yağdanlık bir diğer bilinen isimleri ile püskürtmeli yağdanlık, fısfıs yağdanlık modelleri ile mümkün olmaktadır. Yağdanlık sprey salataların veya soğuk mezelerin üzerine yağ eklemek için rahatlıkla kullanılmaktadır. 

Standlı yağdanlık yemeklerde ayçiçeği, fındık veya zeytinyağının konulmasında büyük konfor sağlamaktadır. Pompalı ya da ibrik yağdanlık yanında musluklu yağdanlık tasarımları ölçekli yağdanlık statüsü ile satılmaktadır. Plastik yağdanlık kaliteli ve kalın malzemeler ile üretilmekte ve farklı renkleri ile kullanıcıların zevkini yansıtmaktadır. Yağdanlık altlığı, yağdanlık tıpası bambu, yağdanlık ucu ise cam olan modeller de birçok mutfakta yerini almaktadır. Kırmızı, mor, yeşil, beyaz gibi çok sayıda alternatifi bulunan yağdanlık modellerinin içinde siyah çeşitleri şık ve elit bir görünüm sergilemektedir. Geniş ürün skalasından mutfakların dekoruna ve kullanıcıların zevkine göre tasarlanmış yağlık modelleri, bu özelliğinden dolayı bazı evlerde birden fazla bulunmaktadır.  

Yağdanlık Seti

Yağ ve sirkenin kullanım aşamasında kolaylık sağlaması açısından yağdanlık seti için kullanışlı ürünler olduğu vurgulanmaktadır. İkili yağdanlık olarak da geçen yağlık ve sirkelik son dönemde bambu tasarımları ile öne çıkmayı başarmaktadır. Bambunun sıcak, naif ve estetik görüntüsü her zaman tezgâhların üzerinde bulunan 2 li yağdanlık modelleri için uygun görülmektedir. Çeyiz alışverişi yapanların baharat takımı yağlık sirkelik ile bir mutfaklarında bütünlük sağlaması hoş bir ayrıntı yaratmaktadır. Yağlık sirkelik setleri arasında metal dizaynlar da dikkat çekmektedir. Kulpu ve tıpası siyah plastik olan, metal yağlık ve sirkelik modern stilleri yansıtmaktadır.

Mutfakta görselliği ile beğenilen dekoratif yağlık setleri ayrıca sofralarda pratik kullanım sağlamaktadır. Gıdaların güvenli ve hijyenik koşullarda saklanması da yağlık setleri ile mümkün olmaktadır. Mutfakta en çok kullanılan ürünlerden olan yağlık setleri çeşitli formaları ve renkleri ile her kullanıcının stiline hitap etmektedir. Camdan bambuya, porselenden seramiğe ve metala kadar birçok materyal alternatifi bulunan bu setlerin yemek yapma ihtiyaçlarına cevap vermesi de bir artı olarak vurgulanmaktadır. 

Akıtmayan Yağdanlık

Gerek evlerin mutfaklarını yoğun kullananlar olsun gerek önemli işletmelerin baş aşçıları olsun herkesin en kullanışlı yağdanlık tanımına akıtmayan yağdanlık ve damlatmayan yağdanlık uymaktadır. Profesyonel yağdanlık olarak piyasalarda yerini alan büyük 5 lt yağdanlık modelinin dahi sızdırmaz yağdanlık unvanını alması beklenmektedir. Kullanılmak için hafif eğilen yağdanlıklar tekrar dik konuma getirildiklerinde uçlarından ya da yanlarından damlatmaması, sızdırmaması istenmektedir. 

Damlatmaz yağdanlık modelleri sayesinde yağdanlığın kendisi ve çevresi temiz kalmaktadır. Mutfağında her zaman önceliği hijyen olanların tercih ettiği akıtmayan yağdanlıklar uzun süre kullanılmaktadır. Diğer yandan bu işlevini yerine getiremeyen modeller de dolap içlerine konularak kullanımdan kaldırılmaktadır. Ağız kısmı kapaklı olan akıtmayan yağdanlıkların tercih edilmesinin bir nedeni de sofralarda sunum aracı vazifesini de iyi yapmasından kaynaklanmaktadır. Çünkü softa örtülerine, runnerlara veya amerikan servislerine yağ ya da sirke damlamadan masadaki görevini tamamlamaktadır. 

Cam Yağdanlık

Cam yağdanlık kullanım alanları ev, restoran, iş yeri, lokanta ve otel gibi mekânlarda yemek hazırlama ya da hazırlanan yemeği sunmaya destek göstermektedir. Cam yağlık sağlıklı ve çevre dostu olması, uzun ömürlü yapısı, kolay temizlenmesi, hoş görünüm sayesinde diğer materyallerle üretilmiş yağdanlıklara göre bir adım öne çıkmaktadır. Cam yağdanlıkların şarap şişesi yağdanlık gibi keyifle detaylandırılmış modelleri yanında bambu ile uyumu da başarılı bulunmaktadır. Cam sprey yağdanlık modellerinin sofralarda yarattığı şıklık ise ayrıca konu olmaktadır. 

Mutfaklarda cam yağdanlık 1 lt ve cam yağdanlık 2 lt ölçüleri yanında cam yağdanlık 5 lt ölçüsü de yerini almaktadır. 1 lt yağdanlıklar tezgah üstü kullanıma elverişi iken 5 lt boyutları ise genelde tezgah altında tutulmakta ve ihtiyaç duyuldukça kullanılmaktadır. Minimalist, litrelik salatalara veya yemeklere yağ eklemek için kullanılan farklı boyuttaki modeller her zaman rahatlık ve zamanı iyi kullanma zemini sağlamaktadır. Bütün bunların yanında cam yağdanlık ürünleri ile yemek pişirme esnasında ihtiyaç duyulan yağ miktarı rahat bir şekilde görülmektedir. Tencere ya da tavaya konulan yağdan sonra yağdanlık içindeki yağın oranı da kolayca fark edilmektedir.

Yağdanlık Renkleri

Yağdanlık renkleri mutfaklara çok farklı detaylar katmakta ve mor yağdanlık, sarı, turuncu, kırmızı, yeşil yağdanlık alternatifleri ile mutfak dekorasyonunda görsellik yaratılmaktadır. Renkli cam yağdanlık şekerci dükkânlarını hatırlatmaktadır. Hatta yağlığın ve sirkeliğin farklı olduğu renkli cam yağdanlık setleri görsel bir şölende sunmaktadır. Düz renkleri dışında göz alıcı motiflerin de yağdanlıkların tasarımlarında gözlenmektedir. Örneğin siyah mermer desenli yağdanlık stil sahibi mutfaklara elegant bir hava katmakta ve görenlerde hayranlık yaratmaktadır. Düz siyah yağdanlık modellerinin farklı formlarının metal ayrıntılar ile detaylandırılması, yağdanlığın mutfak dolapları ile uyum yakalamasına olanak sunmaktadır. 

Renkli yağdanlıklar hem görsel açıdan hem de sofraların lezzetine lezzet yağ, sirke, limon ve hatta sos ürünlerin konfor içinde kullanılması açısından her dönem favori ürün listesinde yer almaktadır. Müşterilerin ihtiyaç ve talepleri doğrultusunda bütün sezonlarda yeni dizaynları ile raflarda yerini almakta ve e-ticaret sitelerinde de boy göstermektedir. Mutfakların tamamlayıcı aksesuarlarından olan renkli yağdanlık modelleri kaliteli, şık ergonomik ve dayanıklı tasarım detayları sayesinde hem çok yönlü hem de uzun ömürlü kullanım avantajı sunan ürün sınıfında yer almaktadır. 

Yağdanlık Fiyatları

Yağdanlık fiyatları markasına, üretiminde kullanılan materyaline, detaylarına, tekli veya set halinde olmasına ve ölçeğine göre değişmektedir. Yağdanlıkların bütçeleri zorlamadığı ve müşterilere sunduğu geniş ürün yelpazesi ile memnuniyet yarattığı gözlenmektedir. Yağlık ve sirkelik setlerinin birden fazla parça sayısı ve her bir parçanın bazı modellerde ayrı malzemeden oluşması gibi ayrıntıların yağdanlık fiyatlarını etkilediği gözlenmektedir. Yağdanlık fiyatları herkesin bütçesine uygun olacak şekilde belirlendiği vurgulanmakta ve yeni model masa üstü ürünlerin fiyat ve dekoratif açıdan da değerlendirildiği söylenmektedir. 

İyi ve kaliteli markaların yağdanlık tasarımları raflarda yerini alırken etiket fiyatları ile de kendini belli etmektedir. Mutfaklarda her an göz önünde olan yağdanlıkların alımı sırasında malzeme kalitesinin görselliği de etkilediği unutulmamakta ve uzun ömürlü ürün kullanımı adına alımı sırasında fiyatı yüksek gelen yağdanlıkların kendisini kısa sürede amorti ettiği vurgulanmaktadır.  Ayrıca markaların indirim fırsatlarının ve kampanyalarının yağdanlıklar içinde geçerli olduğu unutulmamaktadır. 

Yağdanlık tasarımlarının hayatı kolaylaştıran tarzda üretilmesi yemek ve sofra hazırlama zamanlarını neşeli saatlere dönüştürmektedir. Yağdanlıkların kolay temizlenmesi her an hijyenik kalmaları sağlamakta ve bu yağdanlık alınırken fiyatları kadar etkili bir rol oynamaktadır. Ahşap, metal, cam veya porselen mutfak modelleri dışında sıkı kapaklı, plastik üretimlerinin de piknik gibi yerlerde ideal olması yağdanlıkların fiyat kullanım dengesinde memnuniyet yaratmaktadır.