750 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
Filtre
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat

Filtre Kahve Makinesi

Toplam 23 ürün bulunmaktadır.

Filtre Kahve Makinesi Nedir?

Kahve taneciklerinin kahvenin içinden süzülmesi ile elde edilen kahveye “filtre kahve” adı verilmektedir. Güne zinde başlamak isteyen kişilerin tercih ettikleri filtre kahveler, tüm dünyada oldukça tüketilmektedir. Filtre kahve, global kahve markaları ve yeni nesil kahve dükkanları sayesinde her yaş grubundan kişi tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Filtre kahve yumuşak içime sahip olması ve damakta eşsiz bir tat bırakması ile ön plana çıkmaktadır. Filtre kahve, farklı yöntemler ile demlenmektedir. Filtre kahvenin lezzeti demleme yöntemi ve kullanılan kahveye bağlı olarak değişmektedir. Farklı demleme yöntemleri kullanılarak filtre kahve hazırlanabilmektedir. 

Kahveye olan ilginin artması ile birlikte çok sayıda farklı filtre kahve makinesi çeşidi üretilmeye başlanmıştır. Kullanıcılar kendi ihtiyaçlarına bağlı olarak küçük filtre kahve makinesi veya büyük filtre kahve makinesi modellerini temin edebilmektedirler. Kahve keyfini yalnız deneyimlemek isteyen kullanıcılar tarafından ise kişisel filtre kahve makinesi kullanılmaktadır. Tek kişilik filtre kahve makinesi, tek kişi için demlemeye uygun olan modellerdir. Minimal tasarımları ile ön plana çıkmaktadırlar. Cafe ve restoranlarda ise profesyonel filtre kahve makineleri kullanılmaktadır. Piyasada özelliklerine, tasarımlarına, üretildikleri materyale, boyutlarına ve renklerine göre çok sayıda farklı filtre kahve makinesi çeşitleri bulunmaktadır. 

Filtre Kahve Makinesi Çeşitleri

Kahveye olan ilginin tüm dünyada oldukça fazla olması nedeni ile insanların kahveye olan talebi ve ihtiyacı da artmaya başlamıştır. Bu ihtiyacın karşılanması amacı ile çok sayıda farklı çeşitte filtre kahve makinesi üretilmekte ve satışa sunulmaktadır. Kullanıcılar kendi ihtiyaçlarına uygun olarak küçük veya büyük filtre kahve makinelerini tercih edebilmektedirler. Termoslu filtre kahve makinesi en çok kullanılan modeller arasında yer almaktadır. Termos bardaklı kişisel filtre kahve makineleri ile hazırlanan kahveler hem okulda hem de işyerinde rahatlıkla kullanılabilmektedir. Filtre kahve makinesi seven kişiler yalnızca filtre kahve yapan makineleri tercih edebildikleri gibi hem Türk kahvesi hem de filtre kahve tüketen kişiler ise filtre kahve ve Türk kahve makinesi bir arada modelleri kullanabilmektedirler.

Filtre kahve makinesi üretiminde farklı materyaller kullanılabilmektedir. Plastik filtre kahve makinesi modelleri en çok tercih edilen modeller arasında yer almaktadır. Ankastre filtre kahve makineleri ise paslanmaz çelikten üretilmektedir. Dolap içerisine gömülü olan kahve makineleri ortamlara da şıklık katmaları sebebi ile sıklıkla tercih edilmektedir. Paslanmaz çelik filtre kahve makineleri kolaylıkla temizlenebilme özelliğine sahiptir. Herhangi bir sorun yaşanmadan çok uzun yıllar süresince gönül rahatlığı ile kullanılabilmektedir. Paslanmaz çelik kahve makineleri ısı ve neme karşı son derece dayanıklıdır. Bu nedenle zaman içerisinde kullanıma bağlı olarak herhangi bir paslanma problemi de meydana gelmemektedir. Çelik filtre kahve makinesi son derece sağlam ve dayanıklıdır.

Kahveyi demleme şekline, demlediği miktara ve materyaline göre kahve makineleri farklılık göstermektedir. Hazneli kahve makinelerinde temizlik işinin kolaylaşması için kağıt filtre kullanılmaktadır.  Kağıtsız filtre kahve makinesi modellerinde kaşık yer almaktadır. Bu modellerde her kullanım sonrasında kağıt içerisinde yer alan kahve kalıntıları temizlenebilmektedir. Uygun kısma yerleştirilen kağıt filtrelerinin yıkanabilir özelliğe sahip olanları ve tek kullanımlık olanları bulunmaktadır.

Filtre kahve makinesi tercihi yapılırken ihtiyaca uygun boyutlar tercih edilebilmektedir. Tek kişilik kullanım için bardaklı filtre kahve makinesi kullanılabilmektedir. Bardaklı olan modellerde tek içimlik kahveler hazırlanabilmektedir. Hem ofiste hem de okulda rahatlıkla kullanılabilmektedir. Son derece hafif yapıları ile taşınabilir özellikleri bulunmaktadır. Mini filtre kahve makinesi fiyatları da büyük kahve makinelerine göre daha uygundur. Profesyonel filtre kahve makineleri ise global kahve markalarında ve yeni nesil kahve dükkanlarında yaygın bir şekilde kullanılmaktadırlar. Aşamalı bir süreç ile hazırlanan kahveler sütlü veya sütsüz olarak sunulabilmektedir. Profesyonel kahve makinelerinde süt köpürtme özelliği de yer almaktadır. Zamanlayıcılı filtre kahve makinesinde zaman ayarı yapılarak istenilen süre içerisinde kahve demlenebilmektedir. 

Öğütücülü Filtre Kahve Makineleri

Öğütücülü filtre kahve makineleri, süzme kahve makinesi olarak da adlandırılmaktadırlar. Öğütücülü filtre kahve makinesi kullanımı için çekirdek kahveye ihtiyaç duyulmaktadır. Kahve öğütücülü filtre kahve makinesi modelleri yaygın olarak kullanılmaktadır. Hazne kısmına uygun miktarda eklenen kahve taneleri kullanıcıların ihtiyaç duymaları durumunda otomatik bir şekilde öğütülmektedir. Demleme oranı kadar öğütülen kahve çekirdekleri sürekli olarak taze kalmaktadır. Böylelikle öğütme işlemi için ekstra çabaya, zamana ve makineye ihtiyaç duyulmamaktadır.

Çekirdek öğütücülü kahve makinesi ekstra öğütücüye sahip olma özelliğine sahiptir. Çekirdek filtre kahve makinesinin haznesinde yer alan çekirdekler, ihtiyaca uygun bir biçimde öğütülmekte ve demlenmektedir. Bu modeller işyerlerinde her defasında öğütme işlemi yapmak istemeyen kullanıcılar tarafından kullanılmaktadır. Değirmenli filtre kahve makineleri ise restoran ve kafelerde yaygın olarak kullanılmaktadır. Kahve makinelerinin kapsüllü ve kapsülsüz olan modelleri bulunmaktadır. Kapsülsüz kahve makineleri kişi sayısının çok olduğu yerler için son derece uygundur. Tek seferde çok kişiye kahve yapılabilmektedir. Kullanım özelliklerine ve ihtiyaçlara bağlı olarak filtre kahve makinesi küçük veya büyük olarak tercih edilebilmektedir. 

Renkli Filtre Kahve Makineleri

Tüm dünyada yaygın şekilde tüketilen filtre kahvelere olan talebin sürekli artması ile birlikte birçok marka filtre kahve makinesi üretimini ve satışını gerçekleştirmeye başlamıştır. Markalar filtre kahve tasarımları ile ön plana çıkmaktadır. Birçok farklı renkte filtre kahve makinesi üretilmektedir. En çok tercih edilen renkler arasında siyah ve gri bulunmaktadır. Ancak beyaz filtre kahve makinesi de mutfaklarda son derece estetik ve şık durması bakımından sıklıkla tercih edilmektedir. Bu renklerin yanı sıra pembe, kırmızı ve gold filtre kahve makineleri de kibarlıkları ile ön plana çıkmaktadır. Mor filtre kahve makineleri ise mutfaklarında sıradışı dokunuşlar isteyen kullanıcıların tercihi olmaktadır. Vintage filtre kahve makinesi de kullanıcıların en çok tercih ettikleri modeller arasında yer almaktadır. Kullanıcılar kendilerine en uygun renkte filtre kahve makinesi rengini tercih edebilmektedirler.

Filtre Kahve Makinesi Fiyatları

Filtre kahve makinesi fiyatlarını belirleyen bazı faktörler bulunmaktadır. Filtre kahve makinesinin özelliklerine, rengine, tasarımına ve boyutuna bağlı olarak fiyatlar değişebilmektedir. Filtre kahve makinesinin üretildiği materyale bağlı olarak da fiyat değişikliği olmaktadır. Paslanmaz çelik filtre kahve cezvesi hem kolay temizlenebilme özelliğine hem de paslanmayan yapıya sahiptir. Kullanıcılara uzun yıllar boyunca güvenle kullanım imkanı sağlamaktadır. Bu nedenle paslanmaz çelik filtre kahve makinelerinin fiyatları daha yüksek olabilmektedir. 

Siyah ve gri renk dışında çok sayıda farklı renkte filtre kahve makinesi bulunmaktadır. Gri ve siyah renkteki kahve makinelerinin fiyatları renkli filtre kahve makinelerine göre daha uygundur. Pembe, kırmızı, beyaz ve mor filtre kahve makineleri de mutfak ile kusursuz uyum sağlamaları açısından tercih edilmektedirler. 2 kişilik filtre kahve makineleri daha avantajlı olabilmektedir. Filtre kahve makinelerinde fiyat aralığı oldukça geniştir. Bu nedenle her ihtiyaca ve her bütçeye uygun filtre kahve makinesi bulunmaktadır. Kullanıcılar “En ucuz filtre kahve makinesi nereden alınır?” sorusuna yanıt aramaktadırlar. Filtre kahve makinesi fiyatları online alışverişlerde çeşitli indirimlere girebilmektedir. Kampanya dönemlerinde alınabilecek en ucuz fiyatlara kullanıcılar kendilerine en uygun filtre kahve makinesi modellerini temin edebilmektedirler.