750 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
Filtre
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat

Bıçaklar

Toplam 101 ürün bulunmaktadır.

Bıçak Çeşitleri

Özel mutfaklarda bıçak çeşitleri ve özellikleri farklılık göstermektedir. Aşçı bıçakları, tüm mutfak tiplerine uygun kullanıma sahip olan çok amaçlı bıçaklar olmaktadır. Et, sebze ve yeşillik kesilebilen, küçük doğrama işlemleri yapılabilen ve ince soyma eylemine olanak sağlayan geniş ve bilenmiş bıçak çeşididir. Halk arasında en keskin bıçak olarak bilinen aşçı bıçakları, el ile kavrandığı anda denge kurma özelliğine sahiptir. Aynı zamanda temizliği yapıldığında üzerinde su lekesi kalmaması da hijyen açısından oldukça önemli bir avantaj olmaktadır. 

Bıçak şekilleri arasından neredeyse her evde olan pürüzlü bıçaklar, boyut olarak büyük bıçak konumunda olmaktadır. Bu ev tipi bıçaklar ile günlük kesim işlemi yapılabilirken aynı zamanda rahatlıkla ekmek de doğranabilir. Büyük olmasına rağmen şef bıçak seti yanında küçük boyutta kalır. Bu nedenle tüm profesyonel bıçaklara göre daha kullanışlı olmaktadır. Genel mutfak işlerinin vazgeçilmezi olan büyük bıçaklar, özel ihtiyaçlar için tasarlanmamıştır. Kalın ve büyük et doğramak isteyen bireylerin bu noktada farklı bıçak tiplerine ihtiyacı bulunmaktadır.

Çok Kullanılan Bıçaklar

Mutfak bıçak seti, geleneksel olarak çok yönlü kullanım için üretilmiş ürünlerdir. Üç bölümden oluşan doğrama bıçağı sayesinde her malzeme rahat ve kolay bir şekilde soyulabilir, doğranabilir ve kesilebilir.  Bıçak ağzı ile soyma işlemi yapılır, orta bölümü ile kesme işlemi yapılır; sert ve zorlayıcı ürünler de bıçağın son kısmı ile kesim yapılabilir. Doğrama bıçaklarının sivri kısımları daha keskin olduğu için bu bölüm ile ekstra olarak ince dilim kesimler rahatlıkla yapılabilir. Bıçak modelleri arasından en yaygın kullanıma sahip olan bıçaklar, çelik bıçak seti olmaktadır. Kaliteli bıçak seti dayanıklı malzeme olan çelikten üretilmektedir. Çelik bıçaklar görkemli bir duruşa sahip olmasıyla birlikte yüksek performans sağlayan ürünlerdir. Pratik kullanım sağlaması açısından oldukça elverişli olan çelik bıçaklar, uzun ömürlü kullanım için en uygun seçenek olmaktadır. Temizliği ve bakımı düzenli yapıldığı takdirde kısa sürede deformasyona uğramazlar. 

Güvenli kullanım için sap yapısının ergonomik yapıya sahip olması gerekmektedir. Bu nedenle özel yaşam alanlarında genel olarak mutfak bıçak çeşitleri arasından 3 lü bıçak seti, 5 li bıçak seti ve 6 lı bıçak seti tercih edilmektedir. Ev tipi bıçaklar kesme işlemlerinde rahatlık sağlarken temizlik işlemlerinde de aynı rahatlığı sunmaktadır. Elde yıkamaya uygun olan bıçak setleri, bulaşık makinesinde yıkandığında da herhangi bir hasara uğramayarak keskinliği bozulmaz. Gündelik hayatın yeni nesil  tasarım dünyasında dizayn edilen mutfakların, özel bir tarzı ve konsepti vardır. Bu tip özelliklere uyumlu alınan mutfak araç gereçlerinin de aynı şekilde belirleyici etkisi bulunmalıdır. Minimalist bir görünüme sahip mutfaklar için en çok tercih edilen bıçak, siyah bıçak seti olmaktadır. Sade bir tasarım ile dinginlik sağlayan mutfak alanları için düz renkler tercih edilmelidir. Mutfağın genel aurasını etkileyecek siyah bıçak seti, sunduğu görünüm ile estetik özellik katmaktadır. 

Bıçak Setleri

Bıçaklar, günlük ya da profesyonel kullanım olarak tasarlanan, mutfak yaşamının en önemli araçlarının başında yer almaktadır. Genel olarak paslanmaz çelik gövdeden oluşan bıçak çeşitleri, farklı kullanım amaçları ile değişik malzemeden de üretilmektedir. Sapı ve çelik materyali ile adeta bir sanat ürünü olan bıçaklar, set olarak satıldığında koleksiyon olarak adlandırılmaktadır. Herhangi bir mutfakta en iyi bıçak markası kullanılmalıdır. Bunun temel sebebi ise; şef bıçağı, profesyonel ve bireysel kullanıcılar için, eksiksiz tasarıma sahip olan ve çok yönlü kullanıma olanak sağlayan ürünler olmasıdır. Bu tip ürünler halk arasında aşçı bıçağı ya da Fransız bıçağı olarak bilinmektedir. Geniş gövdeli ve saplı üçgen bıçaklar, kullanıcıların daha hassas kesim yapmasını sağlamaktadır. 

Mutfak bıçağı esas olarak sebze, meyve, ot, et ve balık ürünlerini soymak, doğramak ve dilimlemek için kullanılır. Şef bıçakları ise kavisli kenarlara sahip olan ve bireylerin yeteneklerini sergilemelerini sağlayan, çok amaçlı kesim araçları olmaktadır. Bıçakların kullanım amaçlarına göre farklı boyutları ve şekilleri mevcuttur. Bu noktada en önemli detay ise; şef bıçaklarının tutma yerinin sağlamlığı ve rahatlığı olmaktadır. Günlük hayatta ya da profesyonel mutfaklarda kaliteli bıçak seti olmadan yapılan yemek hazırlığı, olduğundan daha zorlayıcı bir hale gelebilir. Bu durum da yemek pişirmenin zevkli halinin görünmemesi demek olur. Her çeşit kullanım ve bütçeye uygun bıçak takımı bulunurken, kaliteli bıçaklar, performansa ve güvenliğe yapılan bir yatırım olarak değerlendirilir. 

Dünyanın en iyi şef bıçakları kişisel yaşamda kullanım için de uygunluk sağlamaktadır. Bu noktada bıçak satın alınırken dikkat edilmesi gereken birkaç önemli nokta bulunmaktadır. Öncelik olarak bıçağın farklı kısımları tanınmalı, bıçağın yapım malzemesi hakkında bilgi toplanmalı ve işlevselliği öğrenilmelidir. Bıçaklar ancak tam potansiyeli ile kullanıldığında gerçek işlevini ortaya koyan ürünler olmaktadır. Mutfaklarda olumsuz durumlar yaşanmaması adına standlı bıçak seti tercihi, en yaygın kullanıma sahip ürünlerdendir. Profesyonel hizmet sunan bıçaklar, yemek hazırlığında ya da yemek yenilen esnada kullanıcılara yardımcı olmak adına keskin olması gerekmektedir. Bu nedenle profesyonel bıçak seti kullanıcıların, risksiz bir şekilde performans gösterebilmesi için doğru ve dikkatli kullanım gerçekleştirmeleri gerekmektedir.

Mutfak Bıçağı

En iyi bıçak yüksek kaliteye sahip, paslanmaz materyallerden üretilmelidir. Her mutfağın ana donanımında yer alan bıçak setleri, gündelik kullanım ve aşçılar için ucuz bıçak ürünlerinden yüksek fiyatlara kadar çeşitlenmektedir. Her bireye hitap eden şef bıçaklarının ağırlık dengesi olmalıdır. Bıçak gövdesi ve sap ağırlığı arasındaki denge, kullanıcılar için konforlu ve güvenli bir yemek deneyimi elde etmesini sağlamaktadır. Uzun süre kullanıldığı takdirde el ve bilek bölümünde ağrı yapmaması için optimum ergonomik ürün tercih edilmelidir.

Bıçak Fiyatları

Bıçak seti fiyatları, sahip olunan ürün çeşitliliğine, materyale, tasarıma, markasına ve kullanımına göre değişiklik gösterebilmektedir. Geniş ürün yelpazesine sahip olan bıçaklar, tüm yemeklerin hazırlık aşamasında, yemek yapan bireylere kolaylık ve rahatlık sağlamalıdır. Bu nedenle mutfaklarda en kaliteli bıçak çeşitleri kullanılmalıdır. Doğru kullanımda ömürlük vadeye sahip olan bıçaklar, her bütçeye uygun ürünler sunmaktadır. Yapısal özelliklerin yanı sıra  mutfakta geçirilen sürenin kaliteli olması için en iyi şef bıçağı kullanılmalıdır. Çok sayıda farklı bıçak seçeneklerinden en pahalı bıçak ve en ucuz bıçak farkı, körelme noktasında anlaşılmaktadır. Dünyanın en iyi bıçağı olmak üzere zamanla körelme yapabilir. Bu nedenle bıçaklar belli zaman aralıklarında masatla bilenmesi gerekmektedir. Bileme işlemi gerçekleştirildikten sonra her bıçak eski gücüne kavuşur ve kesme işlemlerinde kalitesini yansıtmaya devam eder.

Özelleştirilmiş performansa sahip en iyi bıçak seti, ayrı formlarda üretilir. Bu tip ürünleri profesyonel bıçak setlerinin içinde bulmak mümkün olmaktadır. Daha genel kullanım isteyen bireyler, çok amaçlı bıçak çeşitleri arasından tercihlerini yapabilir. Yüksek kaliteli, özel keskinliğe sahip ve göz dolduran tasarım bıçak fiyatları, günlük kullanım bıçaklarına göre daha yüksek fiyatlı olmaktadır. Bu konumda en iyi Türk bıçakları, işlevsellik olarak her ihtiyaca cevap veren, tasarımı ile de yemek yapma tutkusunu coşturan ürünler olmaktadır.