750 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
Filtre
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat

Su Şişesi

Toplam 42 ürün bulunmaktadır.

Su Şişesi Modelleri

Su insan hayatının ve diğer canlıların en önemli yaşam kaynaklarındandır. Su tüketimi her canlı için son derece önem taşımaktadır. İnsanlar günlük su tüketimini pratikleştirmek için genellikle suyu su şişesinde yanında taşımaktadır. Ayrıca günlük koşuşturma içerisinde su tüketimi ihmal edilebilmektedir. Su şişesi kişinin her an elinin altında bulunduğundan hem su tüketimini hatırlatmakta hemde pratik kullanım avantajı sağlamaktadır. Su şişeleri farklı ebatları ve modelleri ile çeşitlilik göstermektedir. Kulplu, silikon kapaklı, vida kapaklı, bambu kapaklı, stoperli, damacana veya karaf şeklinde birçok çeşidi bulunmaktadır.

Su şişeleri cam su şişesi ve plastik su şişesi olarak birbirinden materyal olarak ayrılmaktadır. Ayrıca farklı tasarımlara sahip birçok su şişesi çeşidi bulunmaktadır. Kare su şişesi, dikdörtgen su şişesi farklı tasarımlı su şişesi modelleri arasında yer almaktadır. Su şişeleri aldıkları su miktarına göre boyut olarak farklılık göstermektedir. Buzdolabına sığacak boyutlardaki su şişeleri genellikle sıcak aylarda su soğutmak için kullanılmaktadır. Ayrıca su şişesi modelleri tezgah üstünde, sofrada da sıklıkla kullanılmaktadır. Kapaklı su şişesi modelleri, kilitli su şişesi modelleri günlük hayatta en çok kullanılan modellerdendir. Büyük su şişesi daha çok evde kullanılırken küçük su şişesi dışarıda, yürüyüşte tercih edilmektedir.

Matara şeklinde olan su şişeleri ofislerde, yolculuklarda, yürüyüşlerde son derece kullanışlı olmaktadır. Misafir sofralarında ise şık tasarımları ile karaf şeklinde olan cam su şişeleri göz doldurmaktadır. 500 ml su şişesi, 1 litre su şişesi, 1,5 lt su şişesi, 2 lt su şişesi, 2,5 lt su şişesi, 3 lt su şişesi gibi farklı boyutlarda su şişeleri bulunmaktadır. 5 litre su şişesi genellikle geziye, pikniğe ve uzun yola giderken tercih edilen su şişesi boyutudur. Yarım litre su şişesi ise günlük hayatta kişilerin en çok kullandığı su şişesi boyutudur.

Cam Su Şişeleri

Su şişesi çeşitlerinden olan cam su şişesi camın sağlıklı yapısı sayesinde suyu güvenilir bir şekilde muhafaza etmekte ve kötü koku oluşmasına engel olmaktadır. Cam su şişesi kapasiteleri genel olarak 1 litre veya 1,5 litredir. Birçok farklı model ve tasarıma sahip olan cam su şişeleri günlük hayatta, mutfakta ve sofralarda kullanılmaktadır. Dışarıda cam su şişesi kullanılırken darbe ve kırılma olasılığına karşı şişe kılıfı geçirilerek kullanılması uygun olmaktadır. Düz, yazılı, baskılı, renkli, bombeli gibi farklı modellerdeki cam su şişeleri her yaşa ve zevke uygun olarak üretilmektedir. Ayrıca cam su şişeleri oldukça şık tasarımlı modelleri ile misafir ve davet sofraları içinde oldukça kullanışlı olmaktadır.

Cam su şişeleri aynı zamanda farklı sıvılar için de kullanılabilmektedir. Süt, meyve suyu, sirke, yağ gibi sıvılar cam şişelerde rahatlıkla muhafaza edilebilmektedir. Hava geçirmez kapakları ve sızdırmaz özelliği sayesinde kullanım kolaylığı sağlamaktadırlar. Cam su şişeleri elde ve makinede kolaylıkla yıkanabilmektedir. Cam su şişeleri geri dönüşümlü ve kırılmadığı sürece uzun ömürlü şişelerdir. İnsan sağlığına zarar vermemesi, suya kötü tat ve koku bırakmaması, sağlıklı içeriğe sahip oluşu cam şişelerin sıklıkla tercih edilmesini sağlamaktadır. Cam su şişeleri spor yapan kişilerin de yanında rahatlıkla taşıyabileceği modellerdir. Birbirinden farklı desen ve renkleri ile dikkat çeken cam su şişesi modelleri bulunmaktadır. Özellikle mavi renkli su şişesi su içme isteğini artırdığından sıklıkla tercih edilen bir su şişesi rengidir.

Plastik Su Şişesi

Su şişesi çeşitlerinden olan plastik su şişeleri genel olarak marketlerde satılan ve farklı boyutlara sahip modellerdir. Plastik hammadde olarak genellikle ham petrolün işlenmesi sonucu arta kalan malzemelerden üretilmektedir. Doğa için zararlı olan plastiklerin yanı sıra geri dönüştürülebilen plastiklerde mevcuttur. Suyun farklı boyutlardaki plastik şişeler ile satışı oldukça yaygındır. Bu plastik şişeler tek kullanımlık şişelerdir. Sağlık açısından tekrar kullanılması uygun olmamaktadır. Plastik şişelerde kendi içinde çeşitlilik göstermektedir. Örneğin 500 ml, 1 lt, 2 lt kapasiteli su şişeleri daha ince plastik şişelere konulurken, büyük damacana sular sert plastik şişeler ile satışa sunulmaktadır. Aynı zamanda sert plastikten üretilmiş ve sağlığa zararlı olmayan içerikteki dayanıklı plastik su şişeleri günlük hayatta, iş yerinde, okulda rahatlıkla kullanılabilmektedir.

Büyük Su Şişesi

Su şişeleri günlük hayatta farklı kullanım alanları olan çok kullanışlı ürünlerdir. Mutfakta, yürüyüşte, iş yerinde, okulda vb. birçok alanda su şişeleri kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Dışarıya çıkarken taşıma kolaylığı açısından küçük boyutlu bir su şişesi tercih edilirken mutfakta ve yemek sofralarında ise daha büyük boyutlarda su şişesi tercih edilmektedir. Büyük su şişeleri arasında yaygın olan boyutlar genellikle 2,5 litrelik su şişeleri, 3 litrelik su şişeleri ve 5 litrelik su şişeleridir. Kırılmaz plastik ve cam malzemeden üretilmiş farklı tasarımlı şişeler oldukça yaygındır. Farklı tasarıma sahip kapakları ile son derece kullanışlı su şişesi modelleri bulunmaktadır.

Su Şişesi Fiyatları

Su şişesi fiyatlarına bakıldığında farklı fiyat aralıkları dikkat çekmektedir. Fiyat farklılıklarına neden olan birçok farklı faktör bulunmaktadır. Şişelerin üretiminde kullanılan malzeme ve üretim aşamasındaki kullanılan teknikler şişenin kalitesini belirlemekte bu da fiyata yansımaktadır. Örneğin, cam sağlıklı ve doğal kaynaklı bir malzeme olduğundan cam ile üretilen cam su şişeleri de diğer şişelere göre daha yüksek fiyatlarla satışa sunulmaktadır. Cam hammaddesi de kendi içinde üretim tekniklerine göre farklılık göstermekte ve fiyata yansımaktadır. Ayrıca su şişesinin boyutuna göre de fiyatları değişmektedir. Büyük bir cam su şişesi, cam küçük su şişesine göre daha yüksek fiyatla satılmaktadır. Birbirinden farklı modellerde, her bütçeye uyacak güzel şişeler bulmak oldukça kolay olmaktadır.