Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
Filtre
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat

Çay Seti

Toplam 110 ürün bulunmaktadır.

Çay Bardağı Takımları

Türk kültürünün vazgeçilmez içeceği olan, soğuk havalarda iç ısıtan çay; ince belli bardaktan yudumlandığında tüm yorgunluğu alan keyifli bir lezzettir. Bir çay bardağı çayın keyfini ve tadını başka bir lezzette bulmak mümkün değildir. Günün her saatinde içmeye uygun olan, kahvaltıların tamamlayıcı parçası, muhabbetin koyu yancısı, bazen ise tek başına dinlendirici olan çay, her birey için ayrı bir anlama sahiptir. Çayın lezzeti, sıcaklığını kaybetmeden içmekten geçer. Bu nedenle çay bardakları, oldukça büyük bir öneme sahiptir.

Çay takımı, kahvaltıda, aile masasında, misafir geldiğinde, yemekten sonra ya da televizyon karşısında kısacası her daim ihtiyaç olan bir ürün olarak evlerde yer almaktadır. Mutfak ürünlerinin olmazsa olmaz denilen ürünlerinden olan çay seti, çok farklı tasarımlara sahiptir. Çay bardağı modelleri, oldukça geniş ürün yelpazesinde sunulan, zengin tasarımlarda üretilen setlerdir. Sunumlara renk veren, zarafeti ile huzur veren, modern, zamansız ve klasik tasarımlara sahiptir.

Her bireyin zevkine ve ihtiyacına göre çay bardak takımları mevcuttur. Gündelik hayatta kullanıma uygun olması adına tercih edilen mutfak çay seti, genel olarak yaşam alanında bulunan kişi sayısına göre tercih edilmektedir. 2 kişilik çay takımı, sabah kahvaltılarına eşlik etmesi adına tercih edilebilir. Daha özel davetlerde lüks ve elegan bir imaja sahip çay bardağı tercih eden bireyler için misafir çay seti tercihinde bulunabilir. Misafir çay bardağı günlük olarak çok tercih edilmez ve özel bir alanda tutulur.

Bardaklar kişisel zevke ve kullanım alanına uygun olarak tercih edilmektedir. Çeyiz hazırlığı yapan bireyler için parça sayısı yüksek, yeni nesil estetik anlayışına uygun şekilde üretilir. Bu nedenle tercih edilecek çeyizlik çay seti için çok çeşitli tasarımlar bulunmaktadır. Bu noktada en güzel çay takımları, gösterişli kesme çay bardağı ve taşlı çay takımı olmaktadır. Yemek seti porselen olan bireyler yine aynı şekilde çay setlerini porselen çay bardağı olarak seçebilirler.

Çay bardakları adet olarak satışa sunulduğu gibi set halinde de satışı mevcuttur. Yalnız yaşayan bireylerin ya da öğrencilerin yaygın olarak tercih ettiği ürünler tekli çay seti olmaktadır. Gündelik hayatta konfora önem veren, sıcaklıktan çok hoşlanmayanlar için kulplu çay bardağı modelleri ideal bir tercih olacaktır. Kulplu çay bardağı farklı boyutlara sahiptir. Aynı kupa gibi olan modellerden büyük çay bardağı tercih edilebilir ya da narin tutuş arayanlar için kulplu ince çay bardağı alternatifi değerlendirilebilir.

Özel yaşam alanlarına kişisel dokunuş katmak isteyen bireyler için isimli çay seti, oldukça keyifli bir tercih olacaktır. Genel olarak yeni evlenen çiftlere ev hediyesi olarak tercih edilen bu modeller, günümüzde oldukça popüler olmaktadır. Çay içmeyi seven çiftlerin keyif alarak kullanacağı kişiye özel çay setleri, cam, porselen ya da seramik malzemesinden üretilmektedir. Değişik çay bardakları arasında en özel ürün isme özel çay bardakları olmaktadır.

12 Kişilik Çay Seti

Evlilik kararı alındığı andan itibaren başlayan çeyiz hazırlıklarında listenin başında yer alan ürünler bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi çay bardak seti olmaktadır. Evdeki yaşama göre tercih edilen çay setleri için gündelik kullanım ve misafir seti olarak kategorize edilmelidir. Gündelik kullanım için 6 kişilik çay seti ya da tepsili çay seti tercih edilebilir. Tepsili olması kullanım avantajına sahiptir. Tepsinin ve çay bardaklarının aynı tasarıma sahip olması gösterişli bir imaj yaratır.

Özel kullanım için bir ihtiyaç ürünü olan çay takımı seti, misafir için alındığında daha özel tasarıma ve şekle sahip olmalıdır. Bunun için 12 kişilik çay seti ya da 40 parça çay seti tercih edilebilir. Çay bardakları ve tabakları bir arada gönderilen bu ürünlerde model olarak zengin ürün yelpazesine sahip olmaktadır. 12 parça çay seti misafir için alındığından dolayı ürünlerin parça sayısı daha fazla olmaktadır. Özel sofraların, tatlı vakitlerinin ve koyu sohbetlerin ana unsuru olan çayın sunumu da özel olmalıdır.

Çay Seti Desenleri

Çay, bir evin vazgeçilmez içeceklerindendir. Güne başlandığı andan itibaren tüketime uygun olması sayesinde sıklıkla içilir. Misafir için özel alınan çay setleri daha klasik imaja sahip olurken gündelik tüketim için desenli çay bardağı tercih edilebilir. Çay bardağı çeşitleri, desenli, şekilli ve renkli olarak segmente edilmektedir. Desen olarak yaşamın her alanından ilham alınarak hazırlanan ürünlerde sıklıkla tercih edilen model kar desenli heybeli çay seti olmaktadır.

Günlük kullanımda da standardı bozmadan ve şıklıktan ödün vermeden ürün tercihi yapacak bireyler için şık çay bardağı takımları bulunmaktadır. Günümüz modern dünyası nostaljik ve retro imgelerden beslenmektedir. Yaşamın her alanında keyifle kullanılan modeller arasında en sevilen çay seti eski model çay bardakları olmaktadır. Geometrik desenlerden ya da daha oval tasarımlardan hoşlanan bireyler şekilli çay bardakları ürünlerinden ilham alarak set oluşturabilir.

Renkli Çay Takımı

Pek çok farklılığa sahip olan çay setlerinin en keyif veren ürünleri renkli çay bardakları olmaktadır. Göz alıcı güzelliğe sahip olan bu ürünlerde renk paleti oldukça geniştir. Bardaklar düz cam olarak kalsa da tabaklarında mutlaka renkler bulunmaktadır. Son zamanlarda iskandinav yaşam stili ve minimalizmin yükselmesi, tasarım dünyasını baştan yaratmıştır. Bundan dolayı en şık çay takımları; siyah çay bardağı, beyaz tabaklı çay bardağı ve çay seti gold olmaktadır.

Sadece bardak ve tabak olarak değerlendirilmeden seti genişletmek mümkündür. Bu noktada tercih edilecek en ideal ürün çay tepsi seti olmaktadır. Çay seti tepsili olduğunda ekstra bir ürün alışverişi yapılmaz ve bütünsel bir görsellik oluşturulur. Genel olarak tercih edilen modeller arasında en çok beğenilen ve sevilen ürünler siyah beyaz çay takımı olmaktadır.

Çay Seti Fiyatları

Çay setleri ürün materyali, tasarımı, boyutu ve şekli birbirinden farklı olmaktadır. Bu nedenle çay bardağı fiyatları oldukça değişkendir. Mutfak ürünü satan her markanın sayısız çeşitlilikte çay takımları bulunmaktadır. Parça sayısına göre değişen fiyatlandırmada indirimli çay seti için model incelemesi yapılmalıdır. Bütçe uygunluğuna göre geniş fiyat skalasına sahip olan setlerin en pahalı ürünleri genel olarak çelik çay tepsi takımı olmaktadır.

Çelik çay seti ya da tercihen metal çay seti, gündelik kullanıma uygun olması ve bulaşık makinesinde rahatlıkla yıkanıyor oluşu ile tercih edilen ürünler arasında yer almaktadır. Siyah çay için setler bulunurken aynı zamanda bitki çayı severler için de bitki çay seti bulunmaktadır. Bardak boyutları ve yapısı diğer ürünlere göre daha farklı olduğu için fiyatları da aynı oranda değişmektedir. Mutfak ürünlerinde fark yaratan bir stil oluşturmak isteyen bireyler için her bütçeye uygun çay takımları bulunmaktadır.