750 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
Filtre
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat

Kahve Makinesi

Toplam 65 ürün bulunmaktadır.
NESPRESSO Nespresso Essenza Mini C30 Siyah
5.999,00 TL
4.599,00 TL
%23
İndirim
NESPRESSO Nespresso Creatista Plus
29.999,00 TL
19.999,00 TL
%33
İndirim
NESPRESSO Nespresso Atalier Kahve Makinesi
16.999,00 TL
12.999,00 TL
%24
İndirim

Kahve Makinesi Nedir?

Kahve bitkisinin kökeni Afrika’ya dayanmaktadır. Kahve bitkisinin içecek olarak kullanımı ise tarihte ilk kez Güney Arabistan’da yapılmıştır. 17. yüzyılda ise Venedikli tüccarlar aracılığı ile Avrupa’ya taşınmıştır. Çok kısa bir süre içerisinde tüm kıtaya yayılan kahve, tüm dünyada en çok tercih edilen içecek durumuna gelmiştir. Günümüzde Brezilya, Kolombiya ve Vietnam başta olmak üzere tropikal iklime sahip ve yükseltili olan yerlerde kahve tarımı yaygın olarak yapılmaktadır. Kahve, toz durumuna getirilmiş olan kahve tanelerinin demlenmesi ile yapılmaktadır. Ancak kahvenin filtrelenmesi, öğütme boyutu, su sıcaklığı, miktarı ve demleme süresi gibi farklı faktörler ile kahve çeşitleri yapılabilmektedir. 

Kahve tüm dünyada en çok tüketilen içecek çeşitlerinden biridir. Türk kültürü içerisinde ise son derece büyük öneme sahiptir. Sabah kahvaltılarının ardından tercih edilmekte, sohbetlerin vazgeçilmez unsurlarından birini oluşturmaktadır.  Ayrı bir kap aracılığı ile su kaynatmayı gerektirmeden kahveyi pişirebilen gerece “kahve makinesi” adı verilmektedir. Kahve yapma makinesinde soğuk su ayrı bir kısma alınmaktadır. Bu su kaynayana kadar ısıtılmaktadır. Su ısıtılmasının ardından ise filtreye aktarılmaktadır. Yeni nesil kahve dükkanları ile evrensel kahve markaları sayesinde kahve çeşitleri daha fazla tanınır hale gelmiştir. Kahveye olan ilginin tüm dünyada giderek artması ile birlikte farklı kahve makinesi modelleri üretilmeye başlanmıştır. 

Kahve Makinesi Çeşitleri

Kahve içme kültürü oldukça eski tarihlere dayansa da kahve makinelerinin gelişmesi ve yaygın şekilde üretilmesi 1900’lü yıllarda başlamıştır. İlk üretilen kahve makineleri pratiklikten uzak ve oldukça büyük boyutlarda iken, zaman içerisinde çok daha küçük ebatlarda ve pratik kullanım imkanı sağlayan kahve makineleri üretilmeye başlanmıştır. Piyasada birçok markaya ait kahve makinesi modelleri yer almaktadır. Kullanıcılar ihtiyaçlarına en uygun ev tipi veya ofis kahve makinesi modellerini tercih edebilmektedirler. 

Profesyonel kahve makinesi genellikle cafelerde ve global kahve markalarında kullanılmaktadır. Yeni nesil kahve dükkanlarında tüketicilerin ihtiyaç ve taleplerine uygun olarak hem sıcak kahve makinesi hem de soğuk kahve makinesi bulunmaktadır. Evlerde ve ofislerde ise genellikle kapsüllü kahve makinesi modelleri tercih edilmektedir. Bu kahve makineleri su hazneli kahve makinesi olarak da adlandırılmaktadırlar. Çekirdek kahve makinesinde ise kullanıcılar damak tatlarına en uygun kahve çeşidini pişirebilmektedirler. Kahve makinesi espresso ve cappuccino başta olmak üzere çok sayıda kahve türünü pişirebilmektedir. Kullanıcılar kendi ihtiyaçlarına uygun küçük kahve makinesi veya büyük kahve makinesi modellerini tercih edebilmektedirler.  

Kahve çeşitlerinin artmaya başlaması ile birlikte her ihtiyaca uygun kahve makinesi çeşitleri üretilmeye başlanmıştır. Kahve çekme makinesi, ankastre kahve makinesi ve çelik kahve makinesi gibi farklı amaçlar ile kullanılabilen çok sayıda model bulunmaktadır. En çok tercih edilen modellerden biri olan otomatik Türk kahve makinesi sayesinde tek bir tuş ile kahve pişirilebilmektedir. Kullanıcılar kahve makinesinin başında beklemek zorunda kalmamaktadırlar. Otomatik Türk kahvesi makinesi, kullanıcılara kahvenin piştiğinin sinyalini vermektedir. Elektrikli kahve makinesi ise hem evlerde hem de ofislerde yaygın olarak kullanılmaktadır.  Hem çaya hem de kahveye düşkün kullanıcılar ise çay kahve makinesi modellerini tercih edebilmektedirler. 

En Çok Kullanılan Filtre Kahve Makineleri

Kahve tüketiminin tüm dünyada hızla artmaya başlaması ile birlikte filtre kahve makinesi çeşitleri üretilmeye başlanmıştır. En çok tercih edilen modellerden biri kapsüllü kahve makineleridir. Kapsüllü kahve makineleri ile espresso ve cappuccino başta olmak üzere birçok kahve çeşidi yapılabilmektedir. Kişiler kendi damak tatlarına bağlı olarak kişisel ayarlama seçenekleri ile birbirinden eşsiz kahve çeşitleri yapabilmektedirler. Bu kahve makineleri çekirdek kahve makinesi sınıfında olmadıkları halde tazelik konusunda öndedir. 

Tüm kahve çeşitlerinin kapsülleri bulunduğu için kapsüllü kahve makinelerinde tüm kahve türleri pişirilebilmektedir. Kapsüllü kahve makinelerinin kullanımı öncesinde su haznesinin doldurulması gerekmektedir. Bu işlemin sonrasında kapsül kısmı açılarak kullanılacak olan kahveye ait olan kapsül yerleştirilmekte ve kapatılmaktadır. Çalıştırılan kahve makinesi otomatik sisteme geçmekte ve hazne kısmındaki su yeterli ısıya gelmektedir. Isınan su kapsül kısmına doğru ilerlemekte ve damıtma işlemi başlamaktadır. Bu kahve makineleri hem evlerde hem de işyerlerinde gönül rahatlığı ile kullanılabilmektedir. 

Kahve makinesi profesyonel olarak cafe veya dükkanlar için kullanılacak ise, espresso kahve makineleri tercih edilebilmektedir. Espresso kahve makinesinde kahve çekirdekleri çekilmektedir. Bu sayede eşsiz tada sahip kahveler içilebilmektedir. Bu makinelerde öğütme işlemi ince veya kalın olarak ayarlanabilmektedir. Bunun yanı sıra kahve miktarı ile pişirme süresi de kullanıcılar tarafından ayarlanabilmektedir. Otomatik espresso makinesi olan ev tipi Cimbali en çok tercih edilen kahve makineleri arasında yer almaktadır. 

Kaliteli Kahve Makineleri

Piyasada her bütçeye uygun kahve makinesi modelleri bulunabilmektedir. Ancak kahve makinesi modeli tercih edilirken bazı noktalara dikkat edilmesi gerekmektedir. Kahve makinesi seçimi yapılırken kullanıcıların ihtiyaçlarının göz önünde bulundurulması önemlidir. Öncelikle kahve makinesinin ev tipi mi yoksa profesyonel mi olacağına karar verilmesi gerekmektedir. En iyi kahve makinesinin kullanıcılara pratik kullanım imkanı sağlaması son derece önemlidir. Otomatik kahve makinesi tercihi yapılırken ise haznelerin boyutu, aynı anda kaç fincan kahve pişirebileceği ve süt köpürtme özelliğinin bulunup bulunmamasına dikkat edilmesi gerekmektedir. 

Türk kahvesi için tercih edilecek olan kahve makinesi modelinin çelik cezveli olması tavsiye edilmektedir. Çelik cezveli kahve makinesi sağlık açısından oldukça kullanılmaktadır. Yapısı sayesinde kolaylıkla yıkanabilme özelliğine sahiptir. Herhangi bir çizilme sorunu yaşanmadan uzun vadeli olarak gönül rahatlığı ile kullanılabilmektedir. Birçok marka Türk kahvesi makinesi modelleri üretmektedir. Bu modeller içerisinden tekli kahve makinesi veya 2’li kahve makinesi çeşitleri tercih edilebilmektedir. Yalnız yaşayan kişiler veya çekirdek aileler tarafından tekli modeller kullanılabilirken, kalabalık ailelerin 2’li Türk kahve makinesi modellerini tercih etmeleri tavsiye edilmektedir. Kaliteli tek kişilik filtre kahve makinesi de kullanıcılarına herhangi bir sorun yaşatmadan uzun vadeli olarak kullanılabilmektedir. En iyi Türk kahve makinesi ve filtre kahve makinesi için talep ve ihtiyaçların göz önünde bulundurulması gerekmektedir. 

Kahve Makinesi Fiyatları

Kahveye olan ilginin artması ile birlikte birçok farklı özelliğe sahip olan kahve makinesi çeşitleri üretilmeye başlanmıştır. Kahve makinesi çeşitlerinin çokluğu, kahve makinesi fiyatlarının ne olduğu sorusunu da beraberinde getirmektedir. Kahve makinesi fiyatlarını belirleyen bazı faktörler bulunmaktadır. Kahve makinesinin özelliklerine, kahve makinesinin üretildiği materyale ve kahve makinesinin markasına bağlı olarak fiyatlar değişebilmektedir. Kahve makinesinin nitelikleri arttışma fiyatlarda da artış yaşanmaktadır. Kahve makinesi modellerine göre özellikler değişebilmektedir. Ayrıca kahve makinesi çeşitlerini üreten ve satışını gerçekleştiren markalar fiyatlarını belirli kriterlere göre belirlemektedir. Daha fazla özelliğe sahip olan kahve makinelerinin fiyatları daha yüksektir. 

Plastik materyalden üretilen kahve makineleri, çelik kahve makinelerine göre çok daha uygun olmaktadır. Bunun yanı sıra Türk kahve makinesi modelleri tekli olarak satın alınabildiği gibi ikili olarak da temin edilebilmektedir. İkili kahve makinesi fiyatları kullanıcılar açısından çok daha avantajlı olmaktadır. Ancak bütçelere en uygun kahve makinesi kolaylıkla bulunabilmektedir. Kahve makinesi çeşitleri online alışverişlerde çeşitli indirimlere girebilmektedir. Kampanya dönemlerinde en ucuz kahve makinesi ve en ucuz Türk kahve makinesi modelleri satın alınabilmektedir.