750 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim

Filtre
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat

Mutfak Önlüğü

Toplam 5 ürün bulunmaktadır.

Mutfak Önlüğü Modelleri

Yaşam amaçlarımızdan ve temel ihtiyaçlarımızdan bir tanesi de yemektir. İhtiyaç dışında farklı lezzetleri ve sunumları ile damaklarda şölen yaratan, aynı zamanda yeni deneyimler yaşatan yemek yeme, zorunluluğun yanında adeta bir keyif olmaktadır. Yemek eylemi her ne kadar keyifli olsa da arka planda kalan hazırlık aşaması bir o kadar disiplin ve mücadele gerektirir. Sağlıklı olmak ve hayatı tatlandırmak için yapılan yemekler için belirli başlı ürünler mutfaklarda olmazsa olmaz ürünlerdendir.

Mutfak önlüğü ve mutfak eldiveni bu ürünlerdendir. Bu alanda amatör ya da profesyonel olarak yemek yapan bireylerin kullanması zorunlu olan bir ihtiyaçtır. Önlük, sadece kıyafetlerin kirlenmesini önlemez aynı zamanda ateşten ve sıçramadan bireyi korur. Mutfakta oluşan kazanın büyüğü küçüğü olmamalıdır. Her kaza öncesinden tahmin edilmeli ve önlem alınarak yemek işlemine başlanmalıdır. Bu nedenle yanmalara karşı dirençli olan ve su geçirmez mutfak önlüğü tercih edilmelidir.

Günümüzde pazar yapısının genişlemesi ve pek çok tasarımın ortaya çıkmasıyla mutfak önlüğü modelleri çeşitlenmiştir. Gündelik hayatta evlerde sıklıkla kullanılan yemek önlüğü, profesyonel mutfaklarda da şef önlükleri olarak tercih edilmektedir. Önlük modelleri sadece yemek yapıldığı esnada değil aynı zamanda bulaşık yıkarken de bir ihtiyaç olarak bulundurulmalıdır. Yemek ve bulaşık için ayrı önlük tercih eden bireyler için bulaşık önlüğü, pek çok çeşide sahiptir.

Yeni evlenecek bireylerin mutlaka çeyizlerine koyduğu yeni gelin mutfak önlüğü, daha gösterişli ve havalı bir tasarıma sahip olmaktadır. Son yılların popüler modası olan çift önlükleri, kişiye özel mutfak önlüğü olarak tasarlanmaktadır. Farklı renk ve tasarımlara sahip olan isimli mutfak önlüğü, ihtiyaç ürünü olmaktan ziyade, mutfak dekorasyonunun tamamlayıcı parçası olarak tercih edilmektedir. Bu nedenle isme özel mutfak önlüğü ve de aynı tasarımda fırın eldiveni neredeyse her evin parçasıdır.

Yazılı önlük modelleri, genel olarak kişiye özel önlük olmaktadır. Mutfak önlüğünün üzerine isim, isimlerin baş harfleri ya da farklı sözler yazılmaktadır. Sıklıkla tercih edilen karı koca mutfak önlüğü modellerinde bulunmaktadır. Yeni evli olan bireylerin, kendi tercihleri ya da ev hediyesi olarak gelen eş mutfak önlükleri, kişiye özel olduğu için daha özel ve bireysel bir hediye olmaktadır. Yazılı mutfak önlüğü kullanan kişilerde eve karşı aidiyet duygusu gelişir. Bu nedenle en çok tercih edilen modeller arasında yer alır.

Mutfak Önlüğü Seti

Mutfağın lezzetinin geldiği yer sadece malzemelerin birbirine harmanlanması değildir. Hazırlık aşamasında verilen emek, disiplin ve titizliktir. Mutfağa giren her bireyin sağlıklı bir şekilde yemek yapabilmesi adına belirli hijyen kurallarına uygun giyinmesi gerekmektedir. Farklı ve dinamik tasarımları ile hem eğlence veren hem de olası kazalardan koruyan mutfak önlüğü seti, neredeyse her evin olmazsa olmaz denilen yardımcı ürünlerinden biridir.

Mutfak önlüğü takımı içerisinde aşçı önlüğü, mutfak eldivenleri ve fırın tutacağı bulunmaktadır. Bu klasik ve ihtiyaç uğruna alınan bir set içeriğidir. Aynı zamanda eğlence ve biraz tasarım noktasında doyuruculuk isteyen bireyler genel olarak eşli mutfak önlükleri ya da şapkalı mutfak önlüğü seti tercih etmektedir. Mutfak önlüğü ve aşçı şapkası kişiye özel tasarım yapılması uygun ürünlerdir. Bu tip önlüklerin aynı tasarımından çocuk önlük modelleri de oluşturulmaktadır.

Çift mutfak önlüğü ürününün yanında çocuk ya da bebek mutfak önlüğü tercihi, eğlenceli mutfak deneyimi yaşamayı seven bireyler için oldukça keyif verici bir ürün olacaktır. En iyi arkadaşların aynı restoranda çalışması ya da aynı sektörü paylaşmaları, aşçı önlüğü kadın ve aşçı önlüğü erkek olarak hediyeleşme geleneği doğurabilir. Aşçı hediyeleri bu bağlamda oldukça keyif verici olmaktadır. Özellikle şef önlüğü kişiye özel ürünlerden tercih edilecekse, hediye daha anlamlı olacaktır.

Mutfak Önlüğü Renkleri

Şef önlüğü çok farklı çeşitlere sahip olduğu gibi aynı zamanda geniş renk seçeneklerine de sahiptir. Günümüzde minimalizm ve iskandinav esintilerinin hakim olduğu tasarım dünyasında en çok tercih edilen ürünler siyah mutfak önlüğü, beyaz mutfak önlüğü ya da pastel tonlarında var olan düz renk mutfak önlüğü olmaktadır. Mutfakta asi olan aşçıların kot mutfak önlüğü vazgeçemedikleri stile sahiptir. Canlı, dinamik ve eğlenceli bir mutfak deneyimi yaşamak isteyen bireyler pembe, sarı, turuncu ya da mor mutfak önlüğü tercih edebilirler.

Günümüzde en sık tercih edilen ve neredeyse her evde bulunan siyah aşçı önlüğü, üzerine isim yazıldığında daha cool bir görünüme kavuşur. Artık yavaştan modası geçen desenli mutfak önlükleri, pek fazla tercih edilmemektedir. Önlükler hangi renge sahip olursa olsun ürünü özelleştirmek için isim yazılı mutfak önlüğü seçimi yapılmaktadır. Her renge uyum sağlayabilecek hazır tasarım ürünlerden seçilebilir ya da isim bölümü değiştirilerek sipariş verilebilir. En sık sorulan renkli mutfak önlüğü nerede satılır sorusunun cevabı ise internette pazar yerlerinde olmaktadır.

Mutfak Önlüğü Tasarımları

Tasarım dünyası klasik etkilerden uzak, minimal ve modern imaja sahip çizgilerden oluşmalıdır. Bundan dolayı bireyler kendi öznel alanları için mutfak önlüğü tasarlama noktasından destek alabilir. Daha seçkin ve elegan bir görünüme sahip olmak isteyenler için deri mutfak önlüğü modelleri, retro havasından vazgeçemeyenler için el yapımı mutfak önlüğü, dinamizm yaratmak isteyenler için de baskılı mutfak önlüğü, en güzel tasarım tercihlerinden olacaktır.

Uçsuz bucaksız bir tasarım dünyasına sahip olan mutfak önlükleri, aynı zamanda kumaş olarak da birbirinden ayrılmaktadır. Kumaş mutfak önlüğü modelleri arasından emiş gücüne sahip en kaliteli ürün havlulu mutfak önlüğü olmaktadır. Havlulu mutfak önlüğü dikimi genel olarak makine ile sağlanmaktadır. En sık kullanılan ve yüksek konfor sağlayan
askılı önlük modelleri yanında günümüzde pek tercih edilmeyen yarım mutfak önlüğü de alternatif olarak pazarda yerini almaktadır.

Mutfak Önlüğü Fiyatları

Mutfakta kullanılacak, hem yararlı hem de estetik imaja sahip mutfak önlüğü fiyatları, uygun seçenekler ile birlikte yüksek maliyetlere de sahip olmaktadır. Ortalama fiyatlara sahip olan kasap önlüğü modelleri ve pvc kasap önlüğü, özellikle toplu alım olduğunda daha avantajlı olmaktadır. Bunun dışında logolu mutfak önlüğü ya da özel tasarıma giren yemek önlüğü baskı modelleri normal ürünlere göre biraz daha pahalı olabilir. Kişiye özel yapılan mutfak önlüğü satın alma noktasında fiyatı belirli olmaktadır.

Aşçı önlük fiyatları ya da şef önlüğü fiyatları, ürünün kumaş kalitesi, boyutu, tasarımı ve kişiye özel hazırlanma noktasında fiyatlar değişkenlik gösterebilir. Bu nedenle satın alma aşamasında son noktaya gelindiğinde net fiyat belirgin olur. Erkek mutfak önlüğü ölçüleri, genel olarak aşçı önlüğü bayan ölçülerinden daha farklı olmaktadır. Bu nedenle erkekler için mutfak önlüğü daha pahalı olabilir. Aynı zamanda mutfak önlüğü havlulu ürünler kumaş kalitesi bakımından yüksek olduğu için fiyatları da aynı oranla artış göstermektedir.