750 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
Filtre
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat

Çelik Çaydanlık

Toplam 34 ürün bulunmaktadır.

Çelik Çaydanlık Modelleri

Türk geleneğinde çayın yeri her zaman farklı olmuştur. En lezzetli ve en çok tercih edilen içeceklerden biri olan çay, demlenme sistemi ile belirli bir süre içerisinde tüketime hazır hale gelmektedir. Çayı hazır hale getirmek için ise gerekli olan şey çaydanlıktır. Mutfak ekipmanları arasında yer alan ve her evde mutlaka bulunan çaydanlıklar, en ihtiyaç duyulan mutfak araç-gereçleri arasında yer almaktadır. Çaydanlıklar birçok farklı boyut ve model ile kullanıcıya sunulmaktadır. Seramik, cam, alüminyum, granit ve çelik gibi malzemelerden üretimi gerçekleştirilen çaydanlıklar farklı markaların koleksiyonları arasında yer almaktadır.

Mutfaktaki olmazsa olmaz eşyalardan biri olan çaydanlık modeli tercih edilirken, uzun ömürlü kullanım standartlarına sahip olması sebebi ile çelik çaydanlıklar en çok tercih edilen modeller arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Alanında uzmanlaşmış olan çok sayıda marka tarafından üretimi gerçekleştirilen çelik çaydanlıklar birçok farklı modelde ve ebatlarda üretilmektedir. Çaydanlıklar genelde iki parça halinde, alt ve üst bölümlerden oluşmaktadır. Sıcak su bulunduran çaydanlık altı ve demleme görevini üstlenen üst bölüm bulunmakla birlikte 1 adet demlik kapağı bulunmaktadır. Kapaklar cam ya da çelik olabilmektedir. 

Evdeki kişi sayısı 2-3 kişiden oluşuyorsa küçük boy çelik çaydanlık günlük kullanım için ideal olmaktadır. Fakat kişiler iki bardaktan fazla çay içeceklerse orta boy çaydanlık seçmeleri daha uygun olacaktır. Geniş aileler ve kalabalık misafirler için büyük boy çelik çaydanlıklar tercih edilmektedir. Kalabalık ailelerin yanı sıra çay tüketimi fazla olan çay tiryakileri de büyük boy çelik çaydanlık modelini tercih etmektedirler. Ayrıca gün boyu çay tüketilen iş yerleri ve ofislerde de büyük boy çaydanlık oldukça kullanışlı olmaktadır. Paslanmaz çelik çaydanlıklar genellikle oval, bombeli ya da uzun tasarıma sahip modellerde tasarlanmaktadır.

Çelik çaydanlık modelleri baştan aşağı parlak metal görünümü ile oldukça şık ve göz alıcı bir yapıya sahiptir. Isı geçirmez özel tasarım kulpları ile rahat bir kullanım özelliğine sahiptir. Tutma kollarının ergonomik bir şekilde tasarlanması ise dikkat çeken detaylar arasındadır. Isı iletimini sıfıra indiren yüksek kaliteye sahip çaydanlık kulpları sayesinde güvenlik açısından da maksimum performans elde edilmektedir. Çelik çaydanlıklar paslanmaz özelliği sayesinde uzun ömürlü kullanım imkanı sağlamaktadır. Parlak yapısı yüksek ısılarda bile kararma göstermediğinden ilk günkü parlaklığıyla kullanmak mümkündür. Ayrıca çelik çaydanlıklar ısıyı dengeli dağıtarak çayın uzun süre sıcak kalmasını sağlamaktadır. Kalın düz tabanlı, sağlam ve dayanıklı yapıya sahiptir. Paslanmaz çelik çaydanlıklar kireçlenmeye meyilli olsa bile temizlemesi son derece kolaydır.

Çelik Çaydanlık Fiyatları

Çay günlük hayatta en çok tüketilen içecekler arasında yer almaktadır. Kahvaltı sofralarında, beş çayı sohbetlerinde, akşam yemekten sonra ve gün içerisinde iş yerleri ve ofislerde sıklıkla tüketilmektedir. Güzel bir çay demlemek için, çayın tadını ve sıcaklığını koruyabilen bir çaydanlık modeline ihtiyaç duyulmaktadır. Bu ihtiyaca cevap veren çelik çaydanlık modelleri en çok tercih edilen klasik çaydanlık çeşitlerindendir. 

Kalitesi ve şık görünümü ile hem göze hitap etmekte hem de lezzetli çayların demlenmesine yardımcı olmaktadır. Küçük boy çaydanlık, orta boy çaydanlık ve büyük boy çaydanlık olarak farklı ebatlarda bulunan çelik çaydanlıklar ebatına ve modeline göre farklı fiyatlarda satışa sunulmaktadır. Ayrıca tek olarak satılan demlik fiyatları da boyutuna ve kalitesine göre değişmektedir. 

2-3 kişilik aileler için ideal boyutta olan küçük çaydanlıklar çelik çaydanlık boyları arasındaki en uygun fiyatlı olanlarıdır. Çaydanlığın boyutu büyüdükçe fiyatı da artmaktadır. Aynı zamanda çaydanlığın formu ve kollarının yapısına göre de fiyatlar değişkenlik gösterebilmektedir. Çok sayıda farklı marka tarafından üretimi gerçekleştirilen çelik çaydanlık modelleri arasından her kullanıcının kendi kriterleri ve gereklilikleri doğrultusunda seçim yapabilmesi mümkündür. Çaydanlığın markası da fiyatı belirleyen ana faktörler arasında yer almaktadır. Çelik çaydanlık fiyatları diğer çaydanlık modellerine göre biraz daha yüksek fiyatlarda olabilmektedir. Yinede çelik çaydanlık, kaliteden ödün vermek istemeyenlerin sıklıkla tercih ettiği modellerin başında gelmektedir.

Çelik Çaydanlık Boyları

Mutfaklardaki en önemli araç-gereçlerden olan çaydanlık hem çay pişiricisi olarak hemde mutfağın dekoruna uyumlu şık bir obje olarak değerlendirilebilir. Çay demlendiğinde ocağın üstünde duran çaydanlık sürekli göz önünde durmaktadır. Bu sebeple hem kullanışlı ve kaliteli hemde şık ve modern tasarımlı bir çaydanlık modeli tercih edilmesi gerekmektedir. Çelik çaydanlık boyları mini boy çaydanlık, küçük boy çaydanlık, orta boy çaydanlık ve büyük boy çaydanlık olarak sıralanmaktadır. Ayrıca çelik demlik modelleri de bulunmaktadır. 

Evdeki kişi sayısına göre bir çaydanlık boyu seçmek oldukça önemlidir. Çünkü küçük boy çaydanlık kalabalık aileler için yetersiz olmaktadır. Ya da az sayıda kişinin bulunduğu bir ailede büyük çaydanlık kullanmak gereksiz olacaktır. Birkaç kişi çay içeceği zaman çaydanlık büyük boy tercih edildiğinde çayı bitirmek zor olabilir. Bu sebeple çaydanlık boyu kişi sayısına ve çay tüketim durumuna göre ayarlanmalıdır.

Paslanmaz Çelik Çaydanlıklar

Kültürümüzle yeni tanışan yabancı bir bireyin karşılaşacağı ilk olgulardan birisi şüphesiz çay tüketimine verilen önemdir. Kendine ait özel bir seramonisi olan çay tüketimini tamamlayan en önemli unsurlardan biri çaydanlıklardır. Birbirinden farklı çaydanlık modelleri bulunmaktadır. Herkesin tercihine göre seçebileceği seramik, granit, alüminyum, cam ve çelik gibi çaydanlık çeşitleri mevcuttur. Çaydanlık çeşitlerinden olan paslanmaz çelik çaydanlıklar, yüksek ısılarda bile kararma göstermeden kullanılabilmektedir. 

Paslanmaz özelliği sayesinde uzun yıllar kullanım ömrüne sahip olan paslanmaz çelik çaydanlıklar günümüzde en çok tercih edilen çaydanlık modelleri arasında yer almaktadır. Parlak metal gövdesi kararmadan her zaman şık ve göz alıcı bir kullanım avantajı sunmaktadır. Paslanmaz çelik çaydanlık kulpları ısı geçirmeyen özel tasarımla üretilmektedir. Bu sayede ele ısı vermediğinden kolay bir şekilde kullanmak mümkündür.

Kaliteli Çelik Çaydanlık Setleri

Piyasada bulunan birbirinden farklı markalara ait farklı farklı çaydanlık çeşitleri üretilmektedir. İhtiyaca göre üretilen çaydanlık modelleri ve çay setleri kullanıcılara büyük kolaylık sağlamakta ve ürün çeşitliliği sunmaktadır. Çay seti olarak tasarlanan elektrikli çelik çaydanlık setleri bulunmaktadır. İki parçadan oluşan bu çaydanlık setleri belli bir ısıda çayı sürekli sıcak tutabilme özelliğine sahiptirler. Bazı elektrikli çaydanlık setleri semaveri anımsatan otantik bir görünümde tasarlanmıştır. Bu çaydanlık setlerinde de küçükten büyüğe ürün boyları bulunmaktadır. Ayrıca düdüklü özelliğe sahip çaydanlık modelleri düdüklü tencere gibi belli bir ısıya geldikten sonra uyarı sesi vermektedir.

Aynı zamanda çelik çaydanlık setleri denildiğinde ilk akla gelenlerden biri de  şık çelik takımlar olmaktadır. 1 adet çelik çaydanlık takımı, 1 adet çelik çay tepsisi, 6 yada 12 adet çelik çay tabağı ve çay bardaklarından oluşan çelik çaydanlık takımları çok özel ve şık takımlar arasında yer almaktadır. Günlük kullanımdan ziyade misafirler için kullanılan bu şık takımlar göz doldurmaktadır. Çeliğin paslanmaz özelliği sayesinde parlaklığını kaybetmeden ilk günkü şıklığını koruyabilmektedir. Temizliğide son derece kolay ve sıkıntısız gerçekleşen çelik takımlar her zevke ve bütçeye göre farklı şekillerde piyasada yerini almaktadır. Bu setler içerisinde renkli çaydanlık modelleri de bulmak mümkündür.