Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
Filtre
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat

Makarna Tabağı

Toplam 1 ürün bulunmaktadır.

Makarna Tabakları

Öğünlerin en sevilen yemekleri arasında yer alan makarnanın çocuklardan yaşlılara birçok kişinin kalbinde ayrı bir yer olmaktadır. Özellikle üzerlerine dökülen sosları sayesinde lezzetleri kadar görsel halleri de iştahları kabartmaktadır. Bu tadına doyum olmayan makarnaların sunumları için makarna tabakları harikalar yaratmaktadır. İlk zamanlar belli restoranlarda görülen makarna tabağı, züccaciyelerde ve markaların mağazalarda satışa sunulduktan sonra hemen hemen her evde yerini almaya başladığı belirtilmektedir. Makarna sunum tabağı diye de adlandırılan makarna tabağı modelleri içinde yayvan, düz veya makarna kasesi gibi farklı formlarda çeşitlerinin olduğu da gözlenmektedir.  

Makarna tabakları modelleri arasında bulunan çukur makarna tabağı ayrıca mantı tabağı olarak da geçmektedir. Makarna mantı tabağı zarif ve şık tasarımları masaların bir andan havasını değiştirmek ve makarna tabağı porselen ve seramik makarna tabağı seçenekleri ile alkış toplamaktadır. Beyaz makarna tabağı sofradaki diğer sunum ürünleri ile göstermiş olduğu uyumda evde adeta bir İtalya havası estirmektedir. Kırmızı ve beyaz pötikareli masa örtüsü üzerinde yer alan makarna tabakları bol zeytinyağlı yeşillik dolu beyaz salata kasesi ile Akdenizin izleri gözlenmektedir. Makarna tabaklarının birbirinden farklı tasarımları ile kişilerin beklentilerini karşıladığı bilinmektedir. 

Makarna tabakları diğer tabaklara göre daha geniş ve daha derin olmaktadır. Bu sayede hem göz dolgunluğu hem de mide doygunluğu için ideal olmasının yanında makarnanın rahat yenilmesi için de ortam yakalanmaktadır. Çünkü karbonhidrat besini olan makarna, tencereden tabaklara hemen aktarıldığı zaman fazlasıyla sıcak olduğu için mideleri rahatsız etmek ihtimali taşımaktadır. Geniş ve derin makarna tabağı sayesinde hemen rahatlıkla ılıyan makarnanın lezzetinin keyfi de çıkarılmaktadır. Çukur makarna tabakları aynı zamanda makarna servis tabağı olarak da kullanılmaktadır. İki kişilik bir yemek için tercihlerin makarnadan yana kullananlar derin makarna tabağı ve servis kaşıkları ile servis gerçekleşmektedir.

Özenle hazırlanan makarnaların özel makarna tabaklarında misafirlere şık bir şekilde ikram edilmesi adeta kişilerce uzun süre konuşulacak ortamlar yaratmaktadır. Genellikle yuvarlak formlara sahip olan makarna tabakları farklı modelleri desenleri, renkleri ve ebatları ile çorba ve salata tabağı olarak çok amaçlı kullanılma imkanları da sunmaktadır. Özel şekilleri sayesinde aynı zamanda dekoratif görünüm de yaratan makarna tabakları, basit bir gıda olarak görülen makarnanın dahi zarafetle sofralarda yer bulmasına destek olmaktadır.  Günümüz yeni moda mutfak anlayışının bir parçası haline gelen makarna tabağı modelleri penne, spagetti, burgu veya kelebek şeklindeki her formdaki makarnanın görünümünde stil yaratmaktadır. 

Büyük Makarna Tabağı

Büyük makarna tabağı piyasalarda 25 cm, 26 cm, 28 cm ve 30 cm gibi farklı boyutları ile kendini göstermektedir. Porselen yada seramik tercih edilen büyük makarna tabakları evlerde, lokantalarda, restoranlarda en çok tercih edilen popüler makarna tabakları içinde yer almaktadır. Birçok markanın ürettiği kendilerine özgü modelleri bulunan büyük makarna tabakları beyaz rengin yanında siyah, kırmızı, turuncu, sarı gibi daha nice renk seçeneklerini barındırmakta ayrıca desenli modelleri de beğeni kazanmaktadır. Bulaşık makinesinde rahatça yıkanan, ısıya dayanıklı, mikrop barındırmayan, uzun yıllar kullanım özelliği taşıyan ve leke tutmayan büyük boy makarna tabakları her mutfakta bulunmanın yanında şık bir ev hediyesi niteliği de taşımaktadır. Kişilerin sevdikleri için seçip, beğenip ve aldığı büyük makarna tabakları anlamlı bir hatıra yerine de geçmektedir. 

Porselen ve seramik dışında keramika materyallinin de büyük makarna tabaklarının üretiminde yer alması mağaza raflarından gözlenmektedir. Genellikle düz renk ve yuvarlak tasarlanan keramika büyük makarna tabaklarının çiçek ve yazı motifleri de barındırdığı bilinmektedir. Büyük salata tabakları malzemesi, boyutu ve renk ile deseni ne olursa olsun istenirse set istenirse de tek tek satılmaktadır. Tek, 2’li, 4’lü ve 6’lı modellerinin piyasalarda rahatlıkla bulunması birçok müşteriyi de memnun etmektedir. Çünkü mağazalara sadece gezmek amaçlı giren kişilerin büyük bir kısmının görür görmez beğenip aldığı büyük makarna tabakları ile kasa noktalarına gittiği de vurgulanmaktadır. 

Spagetti Tabağı Seti

Spagetti tabağı yemesi biraz zor olan bu makarna türünün daha rahat tüketilmesi için güzel bir ürün olmaktadır. Spagetti yerken çatala alınıp kaşık sayesinde çatala dolama metodunun en kolay sağlandığı uzun makarna tabağı anların keyfini çıkartmak için tasarlanmaktadır. Makarna tabağı seti niteliğiyle 6 li makarna tabağı mağaza ve e-ticaret sitelerinde bulunmaktadır. 6 parçadan oluşan bu spagetti tabağı seti, kurulan sofralarda elegant bir görüntü yakalanmaktadır. Zarif çizgileri ve eşsiz tasarımları ile spagetti tabağı takımları özellikle kalabalık davet sofralarında uyumlu sofra düzeni sağlamak için de tercihler arasında yerini almaktadır.

Spagetti makarnasına özel tasarlanan bu tabaklara fazla doldurulmadan servis edilmesi de önerilmektedir. Spagetti tabaklarında spagettiler daha düzgün biçimde durmakta ve tabağın dışına taşma gibi kötü görüntüler de yaşanmamaktadır. Bu spagetti tabakları makarnanın sosuyla beraber yenirken etrafı ve masayı kirletilmeden yenmesine zemin yaratmaktadır. Spagetti yeme sırasında da kolaylık sağlayan bu tabaklar kullanıcılarda memnuniyet yaratmaktadır. Spagetti tabakları yemek tabaklarına göre ortası içe doğru çukur olmaktadır ve böylece spagetti makarnasın tabak içinde rahat hareket etmektedir. 

Renkli Makarna Servis Tabağı

Renkli makarna tabağı hakkında önde gelen markaların yetkilerinin aktarımı ise tercihlerin genelde makarna servis tabakları olarak kullanımından yana olduğu belirtilmektedir. Çeşitli soslar ile özenle hazırlanmış makarnaların servislerinde sunum amaçlı kullanılan renkli makarna servis tabakları estetik görüntüsü sayesinde iştah açıcı sofralar oluşturulmasında büyük rol oynamaktadır. Özellikle kırmızı makarna tabağı beyaz yemek tabaklarının içinde bir kontrast oluşturmakta ve böylece renginin yarattığı patlama üzerine bütün dikkatleri çekmektedir. 

Siyah Makarna Tabağı

Siyah makarna tabağı da birden fazla renk seçeneği bulunan bu tabaklar arasında en favori seçenekler içinde yer almaktadır. Parlak siyah ve mat siyah makarna tabağı alternatifleri bulunan bu model sofralara adete bambaşka bir ambiyans katmaktadır. Makarna tabağı siyah üzerinde yazı olan modeller masalara neşeli sunumlar kazandırmaktadır. Siyah rengin asaleti makarna tabakların ayrı yaşanmakta ve yemek esnasında kullanıcıların zarif kişiliklerine eşlik etmektedir. Farklı form ve ebatlarda bulunan siyah makarna tabakları modern mutfakların baş karakteri haline gelmektedir. Mermer desenli, metal ayaklı yemek masalarının dolatıldığı sofralarda siyah makarna tabakları ile görsel bütünlük oturmaktadır. Siyah rengin yansıması sayesinde tabak içindeki soslu makarnalar daha albenisi olan ve iştah açıcı bir görünüm de yakalanmaktadır. 

Makarna Tabağı Fiyatları

Makarna tabağı fiyatları konusunda araştırma yapmak isteyenlerin internet üzerinden “makarna tabağı satın al”, “makarna tabağı en ucuz”, “makarna tabağı satın al” komutlarıyla yaptığı aramalar sayesinde her bütçeye uygun makarna tabaklarına ulaşılmaktadır. Bütçe dostu makarna tabaklarına e-ticaret sitelerinden ya da mağazalardan kolayca ulaşılmaktadır. Makarna tabaklarının fiyatları markalarına, ebatlarına, üretimlerinde kullanılan materyallerine ve modellerine göre değişim göstermektedir. Bilinen ve güvenilir markaların  makarna tabaklarının etiket rakamları muadillerine göre farklılık göstermektedir. Bu makarna tabaklarının daha uygun fiyatlarla alınması için marka veya satış noktalarının indirim fırsatları ile kampanyaları takip edilmektedir. Böylece bütçeleri yormayan, kaliteli, şık tasarım sahibi ve uzun yıl kullanım olanağı sunan makarna tabakları satın alınmaktadır.