750 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
Filtre
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat

Saklama Kabı

Toplam 181 ürün bulunmaktadır.

Saklama Kapları

Saklama kabı pişirilen yemeklerin bozulmadan sağlıklı koşullarda muhafaza edilmesini sağlamaktadır. Ayrıca bakliyat veya erzakın kolayca saklanmasında kullanılan çeşitleri de bulunmaktadır. Bakteri oluşumu ve küflenme yiyeceklerin sağlıklı koşullarda saklanmasına engel durumlardandır. Bu durumların yaşanmaması için farklı materyallerden üretilen farklı tasarımda saklama kapları bulunmaktadır. Plastik saklama kabı, çelik saklama kabı, metal saklama kabı ve cam saklama kabı modelleri farklı maddeden üretilmiş bazı saklama kabı çeşitlerine örnektir.

Erzak kabı geniş hacimli ve  fazla miktarda kuru erzakın saklanmasına uygun olarak tasarlanmıştır. Çay saklama kabı, Un saklama kabı, pirinç saklama kabı ve kahve tutkunları için kahve kabı, kuru gıda saklama kabı çeşitlerinden bazılarıdır. Boyut olarak ise büyük boy saklama kabı, mini saklama kabı çeşitleri ihtiyaca göre farklı boyutlarda satılmaktadır. Ayrıca farklı set içeriğinde 3’lü saklama kabı, 4’lü saklama kabı,5’li saklama kabı çeşitleri satılmaktadır.

Okul saklama kabı öğrencilerin evden götürdükleri yiyecekleri dökmeden, sağlıklı koşullarda okula ulaştırması açısından büyük kolaylık sağlamaktadır. 6 bölmeli saklama kabı ihtiyaca göre değişmekle birlikte okula yemek götürmede kullanılabilecek saklama kabı çeşitlerinden biridir. Saklama kaplarının içinin görünür şekilde olması bakteri oluşumu, görme veya hijyen açısından önemlidir. Şeffaf saklama kabı modelleri bu sebeple oldukça tercih edilmektedir. Saklama kabının kapak kısmının hava almayacak şekilde tasarlanmış olması da oldukça önemlidir. Hava almayan saklama kabı bu sebeple tasarlanmıştır. Hava geçirmez saklama kabı son dönemde, saklama kabı çeşitlerinde aranan bir özellik olarak öne çıkmaktadır. Hava geçirme riski ortadan kaldıran vakumlu saklama kabı modeli yiyeceklerin ve bakliyatların uzun süre ilk günkü gibi korunmasını sağlamaktadır. 

Isıya dayanıklı çelik saklama kabı yemekleri sıcak şekilde muhafaza etmek veya taşımak için kullanılmaktadır. Metal yemek kabı aynı şekilde ürünü saklamak ve taşımak için kullanılmaktadır. Yemekleri uygun saklama koşullarında muhafaza etmek kullanılan üründen biride Lav saklama kabı modelidir. Bu üründe kapak kısmı plastik ve saklama haznesi camdır. Aynı ölçüde farklı sayıda ve farklı ölçülerde satılan modelleri bulunmaktadır. Kullanıcılar ihtiyaçlarına uygun modeli piyasalarda kolaylıkla bulabilmektedir.

Saklama Kabı Seti

Erzak kabı genellikle set halinde kullanıcılara sunulmaktadır. Evde kullanılmak üzere tercih edilen modeller genellikle 3’lü saklama kabı, 4’lü saklama kabı, 6’lı saklama kabı ve daha fazla adete sahip kaplar olacak şekilde set haline getirebilmektedir. Farklı erzakların daha rahat ayırt edilmesi amacı ile tercih edilen bu ürünler oldukça kullanışlı ev eşyalarının başında gelmektedir. Ayrıca bazı kaplar kalan yemekleri muhafaza etmek içinde oldukça uygun malzeme kalitelerine sahiptir. Bozulmadan kalan yiyecekler kullanıcılara birçok açıdan avantaj sağlamaktadır. Kahvaltı saklama kabı seti porselen, cam, plastik malzemeden üretilmiş modelleri bulunmaktadır. Bu set içerisinde 4 ya da 6 adet kapaklı kâse ile bir adet kâse taşıma aparatı yer almaktadır.

Cam Saklama Kabı

Cam saklama kabı farklı renk ve modelde tasarlanmış modelleri ile en çok tercih edilen saklama kapları arasında yerini almaktadır. Cam sağlıklı olması açısından saklama kaplarında fazla tercih edilmektedir. Cam saklama kavanozu, kiler kavanozu, bardak saklama kabı, buzdolabı cam saklama kapları ilgi çeken başlıca modelleridir. Cam saklama kavanozu şık tasarımı ve görüntüsü ile mutfak dekorasyonuna önem veren kullanıcılar tarafından tercih edilmektedir. İkili cam saklama kabı modelinin yanı sıra farklı büyüklükte ve sayıda cam saklama kapları da bulmak mümkündür.

Cam saklama kabı antibakteriyel yapısı sayesinde içerisinde muhafaza ettiği ürünü ilk günkü tazeliğinde korumaktadır. Kapak kısımları renkli veya bambu olan cam saklama kapları da ilgi çekmekte, kullanıcılar tarafından satın alınmaktadır. Her türlü gıdanın kolay bir şekilde muhafaza edilebileceği bu kaplar temizlik açısından da oldukça pratiktir. Buzdolabı cam saklama kapları genellikle kahvaltılık yiyeceklerin ya da az miktarda yemekleri saklamak için üretilmiştir. Farklı boyutları olan bu kaplar sağlıklı olması bakımından da oldukça güvenilirdir. Kahvaltı saklama kabı seti, genellikle 6 adet kâse şeklinde kaplardan oluşmaktadır. Bu kapları bir arada tutan bir de stand takım halinde kullanıcılara sunulmuştur. 

Bakliyat Saklama Kabı

Kuru erzak saklama kabı olarak da bilinen bakliyat kapları hava geçirmeyen, plastik malzemeden üretilmiş kaplardır. Bakliyatların böceklenmemesi için tercih edilen bakliyat saklama kabı özel tasarımı sayesinde, içinde bulundurduğu gıdayı sağlıklı bir şekilde muhafaza etmektedir. Bu yüzden her evde muhakkak kullanılmaktadır. Çeşitli markalar farklı tasarımlarda ürettikleri bu kapları uzun yıllar kullanım olanağı sağlaması açısından da kaliteli üretmişlerdir. Bakliyat, serin ve nemsiz alanlarda saklanmalı ve güneş ışığı ile direkt temas halinde olmamalıdır. Aksi takdirde çabuk bozulur ve halk arasında güvelenme siye tamir edilen böceklenme sorunu ortaya çıkabilmektedir.

Bakliyat kavanozları çoklu satışı olan ürünlerin başında gelmektedir. Üçlü, altılı, onlu, on ikili, onbeşli gibi takım halinde satılan bu ürünler mutfaklarda kolaylıkla kullanılabilmektedir. Son zamanlarda en fazla kullanılan bakliyat saklama kabı modeli gövde kapağı şeffaf olan çeşitlerdir. Çekmecelerde üsten bakıldığında içi görülebilen bu modellerde oldukça kullanışlı ürünlerin başında gelmektedir. Plastik malzemeden üretilmiş bu kaplar vakumlu kapak tasarımları ile içerisinde yer alan bakliyatları uzun süre bozulmadan muhafaza etmek imkanı sunmaktadır.  

Plastik Saklama Kabı

Saklama kabı çeşitleri üretilirken en fazla kullanılan malzeme plastiktir. Farklı renk, model ve boyutta geniş ürün çeşitliliği olan plastik kaplar her türlü zevke hitap etmektedir. Plastik saklama kabı malzeme türünden dolayı kırılmaya karşı dayanıklıdır, Bu yüzden bu kapların uzun yıllar kullanım ömrü vardır. Plastik kapaklı saklama kapları her türlü yiyeceği saklama açısından oldukça fonksiyoneldir. Buzdolabında, kilerde, dondurucuda kullanılabilen farklı çeşitleri de üretilmektedir. Bu yüzden yaygın kullanım imkânı olan modellerin başında gelmektedir. Büyük saklama kutusu olarak tasarlanmış modellerde un, şeker, pirinç gibi gıdalar uzun süre saklanabilir. Koruyucu kapak yapısı sayesinde içeriye hava geçmez ve gıdalar uzun süre bozulmadan saklanabilmektedir. 

Saklama Kabı Fiyatları

Saklama kabı fiyatları model, marka ve üretiminde kullanılan malzeme türüne göre farklılık göstermektedir. Farklı malzemelerden üretilmiş birçok modeli olan erzak saklama kabı içerisinde cam ve çelik ürünler sağlık açısından daha çok faydalıdır. Hem üretimi hem de malzeme kalitesinden dolayı cam ve çelik erzak kabı yüksek fiyat aralıklarında satışa sunulmaktadır. Ancak daha uygun ve kaliteli plastik malzemelerden yapılmış plastik kapaklı saklama kabı modelleri de bulunmaktadır. Bu modeller fiyat olarak daha uygundur. 

Bakliyat kavanozları, yiyecek saklama kapları, kahvaltılık kapları günlük kullanımlar için oldukça işlevsel ürünlerdir. Bu ürünler farklı ebatlarda ve ölçülerde tasarlanmaktadır. Mini saklama kabı olarak üretilen ve içerisine az miktarda yiyecek konulabilen modeller fiyat olarak büyük boyutlu çeşitlere göre daha uygundur. Aynı şekilde büyük saklama kutusu olarak tercih edilen içine kilolarca erzak konulabilme imkânı olan modellerin fiyatları ise daha yüksektir. Saklama kaplarında satış adetleri de fiyatlara yansıyan bir başka unsurdur. Bazı kaplar set halinde satışa sunulmaktadır. Saklama kabı seti içeriği ne kadar fazla ise fiyat olarak da bir o kadar yüksek aralıklarda olacaktır. Piyasalarda her bütçeye uygun farklı model ve ebatlarda saklama kabı çeşitleri kullanıcılara sunulmuştur.