750 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
Filtre
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat

Tava

Toplam 62 ürün bulunmaktadır.
Fissler Fissler Levital Comfort Tava 28 Cm
1.999,00 TL
1.799,00 TL
%10
İndirim
Fissler Fissler Adamant Premium Tava 24 Cm
4.499,00 TL
3.999,00 TL
%11
İndirim
Fissler Fissler Adamant Classic Tava 26 Cm
3.799,00 TL
3.399,00 TL
%11
İndirim
Fissler Fissler Cenit Tava 26 Cm
2.199,00 TL
1.899,00 TL
%14
İndirim
Fissler Fissler Cenit Snack Tava 18 Cm
1.499,00 TL
1.299,00 TL
%13
İndirim
Fissler Fissler Cenit İndüktion Tava 24 Cm
2.299,00 TL
1.999,00 TL
%13
İndirim
Fissler Fissler Cenit İndüktion Tava 26 Cm
2.499,00 TL
2.199,00 TL
%12
İndirim
Fissler Fissler Cenit İndüktion Tava 28 Cm
2.699,00 TL
2.399,00 TL
%11
İndirim
Fissler Fissler Levital Comfort Tava 26 Cm
1.899,00 TL
1.699,00 TL
%11
İndirim
Fissler Fissler Adamant Premium Tava 28 Cm
5.399,00 TL
4.799,00 TL
%11
İndirim
Fissler Fissler Adamant Premium Tava 26 Cm
4.999,00 TL
4.399,00 TL
%12
İndirim
Fissler Fissler Adamant Comfort Tava 26 Cm
4.199,00 TL
3.699,00 TL
%12
İndirim
Fissler Fissler Cenit Tava İnduction 20 Cm
2.199,00 TL
1.899,00 TL
%14
İndirim

Tava Çeşitleri

Yemek pişirmek ya da atıştırmalıklar hazırlamak için en çok kullanılan mutfak gereçlerinden birinin tava olduğu herkes tarafından bilinmektedir. Tava için mutfakların en büyük pişirme yardımcıları demek doğru olmaktadır. Birçok farklı çeşidi bulunan tavaların boy boy, ebat ebat gruplandırılması dışında üretimde kullanılan materyallerine göre sınıflandırıldığı ve içinde pişirilen yiyeceğin adına göre de çeşitlendirildiği vurgulanmaktadır. Tava çeşitleri denildiği zaman ilk akla gelen ve gelenekselleşmiş işlere imzasını atan kızartma tavası ile halen babaannelerin usulü kızartmalar yapılırken gözleme tavası, hamsi tava, pizza tavası, yumurta tavası ile de isimleri ile özleşmiş yemeklerin en iyi halleri sofraları donatmaktadır. 

Tava çeşitlerinin sınıflandırılmasında yüzeylerinin hangi malzeme ile kaplanmış olduğu abz alınmaktadır. Çelik tava sınıfının en eski tarihine sahip ve kullanım ömürleri en uzun tava çeşidi olarak yer alırken, son dönemlere damgasını vuran döküm tava da geç soğuma özelliğinden dolayı seçilmektedir. Yapışmaz tava olarak ismini duyuran teflon tava ya da granit tava eşlik etmektedir.  Çift taraflı tava çeşitleri de muhteşem lezzetlere imza attığı için tercih sebebi olurken, şekli ve pişirme usulüyle sonradan Türk mutfağına dâhil olan wok tava da havalı yemek pişirmenin en önemli gereci haline gelmiştir. Yine geleneksel mutfak anlayışı özleşmiş saç tava ve kilis tava özellikle damak tadına önem verenlerin ve mutfakla arası iyi olanların olmazsa olmazları arasında yer almaktadırlar. 

Her zaman pişirmede lezzet ve pratiklik arayanların tercihleri arasında yer alana tava çeşitleri, pişirme ihtiyaçlarına göre de uygun tasarlanmaktadır. Bu tasarımlar sayesinde gerek dünya lezzetleri gerekse yöresel ya da geleneksel lezzetlerin pişirme biçimlerinden esinlenerek ortaya çıkmaktadır. Yoğun iş yapan bir restoran mutfağı veya bir yemekhane ya da lokantaların mutfaklarında genellikle bu tavalar yer almaktadır. Yapışmazlar tavalar en çok seçilen tava çeşitleri içinde yer alırken, titanyum tavalar da insan sağlığına uyumlu olan materyallerden üretimleri ile tanınmaktadır. 

Döküm Tavalar

Geniş ürün yelpazesine sahip olan tava çeşitlerinin arasında adı sıklıkla duyulan döküm tavalar, sağlığa zararı bulunmayan yapısı ile ön plana çıkmaktadır. Döküm tava bütünüyle demirden üretilen bir tava olmakta ve demirin eriyik halinin tava şekli verilmesi ile kullanıcıların karşısına çıkmaktadır. Bu özelliği ile sağlıklı ürün sınıfına girmektedir. Döküm tavalar, yapıları gereği geç ısınırlar ama bunun yanında ısıyı uzun süre muhafaza da edebilmektedirler. Yüzeyi yapışmayan tavalar sınıfında yer alması sayesinde de az yağ ile muhteşem lezzetler ortaya koymaktadır. Döküm tavalar rejim menülerini oluşturma da her zaman başrolü oynamaktadır. Ayrıca, geleneksel lezzetlerin de orta çıkmasında ve en iyi halleriyle pişirilmesinde döküm tavalar kullanılmaktadır. Damak çatlatan bir tat olan belen tava en iyi döküm tavada pişirilmektedir.

Döküm tavalar iç yüzey kaplamaları ile çeşitlilik göstermektedir. Granitten hiç vazgeçmeyenlerin seçimi olan granit döküm tava hem ocak hem de fırın için içinde kullanılma imkânı sunmaktadır. Isıyı koruma özelliği sebebiyle döküm tavaların kulpları da özel tutuş imkânı sağlama düzeyinde dizayn edilmektedir. Döküm tavalar farklı boyutları ile de müşterilerin karşısına çıkmaktadır. Özellikle piyasalarda lava döküm tava 28 cm tava orta boy ve 32 cm tava büyük boy boyutları çokça talep gören mutfak gereçleri arasında bulunmaktadır. Bu iki tava boyutu da evlerde en çok tercihe dilen boyutlardaki ürünler olmaktadır. Döküm tavalarda harika et yemeklerinden, kızartmalara, krem veya fırında keklere kadar yapılmaktadır. Pazar kahvaltılarının olmazsa olmazı sahanda yumurta ise tüm ev halkı sofraya oturana kadar sıcaklığını döküm tava ile korumaktadır. 

Tava Setleri

Mutfakların ve yemek yapmanın zevkini çıkaranların vazgeçilmez ekipmanlarından olan tava seti büyük, orta ve küçük boyutları ile müşterileri tarafından beğenilmektedir. Tava setleri içinde yer alan bu boyutlar sayesinde çorbadan, makarna sosuna kadar birçok yemeği yapma imkanı bulunmaktadır. Her tava çeşidinin seti olduğu düşünüldüğünde de set tavalar daha cazip hale gelmektedir. Tava setleri genelde üçlü tava seti olarak satılmaktadır ve 3 ayrı ebat ve boyda birçok lezzetin hakkını da vermektedirler. 

Çelik tava seti ile dolaptan yeni çıkan yemekler kolayca ısıtılmakta, granit tava seti her boyutuyla farklı lezzetler denenmektedir. Döküm tava seti sayesinde muhteşem hamburgerlerin köfteleri pişirildiği gibi hafta sonu kahvaltısında da pankekler puf puf kabarmaktadır. Tava setlerinin orta boylarında en pratik akşam yemekleri arasında giren tavuk ve balık kızartması yapılmaktadır. Büyük döküm tava da mayalanmış ekşi maya hamurunun fırına konulması sonucu ev içine yayılan koku birçok kişide tarifsiz hisler yaratmaktadır. 

Kaliteli Tavalar

Mutfakların en büyük pişirme yardımcılarında tavalar, kalite kalite de ayrılmaktadır. En iyi döküm tava sınıfına giren ve çok tercih edilenler arasında yer alan lava tava içinde özellikle lava ızgara tava beğenileri her geçen gün artmaktadır. Kaliteli tavalar imalatının yapıldığı materyaller, kullanım alanlarına ve şekillerine kadar kendilerini hemen belli etmektedirler. Kaliteli tavalar içinde döküm, bakır, çelik, teflon, granit ve seramik ile titanyum malzemeleri farklı model ve boyutlarda stil mutfakların ocaklarının üzerinde marifetlerini göstermektedir.

Kaliteli tavaların kullanım ömürleri uzun olmakta ve kaliteli tavalar yardımcı pişiriciler kategorisinden asıl pişiriciler kategorisine çok rahat geçiş yapmaktadır. Kullanımlarına özen gösterildiği sürece kaliteli tavalar bir ömür boyu harika ve pratik sofraları kolayca yaratmaya devam etmektedir. Sağlıklı yapısı ve şık dizaynları ile tasarım harikası olan kaliteli tavalar dekoratif duruşları ile de dikkat çekmektedir. Özellikle vintage veya country stili döşenmiş mutfaklarda tavana asılı halleri ya da duvarlara özel kancalarla tutturulmaları bakanın bir daha bakmasına neden olmaktadır.

Tava Fiyatları

Tava fiyatları çeşitlerin sahip olduğu özellikler ile paralellik göstermektedir. Tava çeşitleri farklı fonksiyonları bünyesinde barındırdığından fiyatları da değişkenlik göstermektedir. Mesela bazı ürünler çift taraflı tava şeklinde olmaktadır. Bu durum direk tavanın fiyatını etkilemekte ve klasik tava çeşitlerinin fiyatları ile farklılık göstermektedir. Bir diğer farklı tava sınıfına giren grill ızgara tavalarda pratik bir pişirme imkânı tanıdığı için piyasadaki diğer tavalara göre bir tık pahalı olmaktadır. İyi ürün sınıfına giren döküm tava fiyatları ve en iyi granit tava fiyatları da diğer muadillerine göre kendini belli etmektedir. Özellikleri, fonksiyonları, üretim materyalleri, ebat ve boyutları, markası gibi birçok kalem tava fiyatlarını doğrudan etkilemektedir. 

Kaliteli ve güvenilir markaların çok fonksiyonlu, sağlıklı ürün kullanılarak üretilmiş tavalarının fiyatları faturalarında hemen göze çarpmaktadır. Kullanımında yarattığı konfor, işlevsel tasarımları sayesinde yemeklerin pişmesinin eşit olması, sorun çıkartmadan işini iyi yapmasından kaynaklı tasarruf sağlanması ve en önemlisi de uzun ömürlü olmasının kattığı iyi yatırım bilinci kaliteli markaların tavalarına sahip olma isteği uyandırmaktadır. Markaların indirimleri ve ürün fırsatları, kampanyaları takip edilerek daha makul fiyatlara bu tavalar alınmaktadır. Özellikle markaların yılın belli döneminde yaptığı evlilik yemek takımı, çeyizlik mutfak eşyaları kampanyaları dikkate değerdir. Kampayayla alınmış kaliteli tavalarla yemek pişirdikçe kullanım ve fiyat performansı hep hatırlanmaktadır. Züccaciye mağazalarında ve e-ticaret sitelerinde her bütçeye uygun bulunabilen tava çeşitlerinin seçiminde etiketi kadar sağlıklı yapıya sahip olmasının da dikkat edilmesi gerektiği uzmanlar tarafından vurgulanmaktadır.

Diğer taraftan fiyatları etkileyen unsurlardan biri, büyüklük. İster büyük boy düdüklü tencere olsun ister tava, genelde kapasitesi büyük pişirme aletlerinin fiyatı, daha yüksektir.