750 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim

Filtre
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat

Düdüklü Tencere

Toplam 55 ürün bulunmaktadır.

Düdüklü Tencere Nedir?

Düdüklü tencere, besinleri içine hapsettiği yüksek buhar gücüyle pişiren, kendine has çalışma prensibi olan bir mutfak gerecidir. Yemekleri çok daha kısa sürede pişirmeye yarayan akıllı düdüklü tencere, kullanıcılara pratiklik sağlamaktadır. Bu tencerelere düdüklü denmesinin sebebi ise şudur. İçerisine konulan yemeğin kaynamaya başladığını düdük çalarak haber verdiği için bu isimle adlandırılmıştır. Kullanımı çok eskiye dayanan bir tencere modeli olduğu için de birçok farklı şekillerde tasarlanmıştır. 

Düdüklü tencere, diğer tencerelerden farklı bir kapağa sahiptir. Bu kapak sayesinde tencere içerisindeki buhar dışarı çıkamamakta ve içerdeki yiyecekler hızla bir şekilde pişirmektedir. Aynı zamanda düdüklü tencere kapağı modelin özelliklerine göre ayarlanabilir tasarımlarda da üretilmektedir. Hangi yiyeceğin ne kadar sürede pişeceği ve hangi mod da çalışacağı tencerenin kullanma kılavuzunda yazmaktadır. Ayrıca düdüklü tencere modelleri besinleri buhar gücü ile pişirdiği için de yiyeceklerin besin değerinin kaybolmasına engel olmaktadır.  Bu yüzden sağlıklı ve pratik yiyecek hazırlamak isteyenlerin ilk tercihleri bu tencerelerden yana olmaktadır.

Yeni nesil teknoloji ile üretilmiş patlamayan düdüklü tencere günümüzde oldukça popülerdir. Özellikle bazı markalara ait modeller sunduğu hizmet açısından kullanıcıların beğenisini kazanmıştır. Alanında uzman olan ekiplerce üretilmiş teknik desteğe sahip bu ürünler en güvenli düdüklü tencere olarak hizmet vermektedir. Standart düdüklü tencerelerin içerisindeki hava çıkmadan açıldığında tencere patlayarak ciddi problemlerin oluşmasına neden olmaktadır. Ancak yeni nesil tencereler kendini otomatik kilitlediği için tencere buharı çıkmadan açılmamakta ve güvenli kullanım imkânı sunmaktadır. Bu modeller sayesinde çeşitli ev kazalarının da önüne geçilmiş olması son derece önemlidir.

Düdüklü tencere modelleri sadece tasarım olarak değil litre kapasitesi olarak da çeşitli boyutlarda üretilmiştir.  3 lt düdüklü tencere, küçük ebatlı modellerin başında gelmektedir. Kişi sayısının az olduğu ailelerin tercih edebileceği bir modeldir.  4 lt düdüklü tencere de aynı şekilde miktar olarak az yemek pişirenlerin tercih edeceği çeşitlerin başında gelmektedir. Ancak geniş aileler ya da kişi sayısının çok olduğu alanlarda kullanılmak üzere tasarlanmış 7 lt düdüklü tencere oldukça kullanışlı bir seçenektir. Tek seferde birçok yiyeceği kısa sürede pişirdiği için tercih edilen düdüklü tencereler evlerde sıkça kullanılan bir üründür.

Düdüklü Tencere Çeşitleri

Termo düdüklü tencere alüminyum alaşımlı malzemeden ürettiği tencerelerle ün kazanmış bir markadır. Eski zamanlardan beri kullanılan tencereleri yemeklerin kolay bir şekilde pişmesini sağlamaktadır. Alüminyum düdüklü tencere çeşitleri bu alanda üretilmiş ilk çeşitler olmasından dolayı geçmiş zamanlarda daha fazla tercih edilmektedir. Ancak günümüzde yeni nesil teknoloji kullanılarak üretilen modeller son derece güvenli olduğu için daha çok tercih edilmektedir. Düdüklü tencere çeşitlerinde en fazla kullanılan çelik düdüklü tencere modelleri her açıdan kullanıcısına avantaj sağlamaktadır. Tasarım, dayanıklılık, güvenlik sistemi ve kolay temizlenebilir olması bu avantajlara örnek oluşturmaktadır.

Küçük boy düdüklü tencere hacim ve genişlik olarak az miktarda ürün pişirme kapasitesi olan bir çeşittir. Tasarım olarak küçük ebata sahip olması mutfaklarda az yer kapladığından dolayı tercih edilmektedir. Mini düdüklü tencere olarak da bilinen bu modeller kişi sayısının az olduğu evlerde tercih edilmektedir. 

Patlamayan Düdüklü Tencere

Düdüklü tencere modelleri farklı tasarımları ve özellikleri ile kullanıcıların beğenisine sunulmuştur. Farklı markalar tarafından üretilmiş düdüklü tencere, geniş ürün çeşitliliğine sahiptir. Düdüklü tencereler hemen hemen her mutfakta yer alan ürünlerin başında gelmektedir. Eski zamanlarda patlama riski yüksek olan eski düdüklü tencere çeşitleri kullanımı bu riskten dolayı çok sınırlıydı. Ancak günümüzde yeni nesil teknoloji ile üretilmiş patlamayan düdüklü tencere her türlü besinin pişmesi için sıkça tercih edilen bir eşya haline gelmiştir.

Patlamayan düdüklü tencere modellerinde ısınma sonucunda güvenlik sistemleri kendiliğinden devreye girmektedir. Bu sistemde kapak lastiği düşerek içerdeki basıncın tahliyesi otomatik olarak gerçekleşmektedir. Bu da patlama riskini ortadan kaldıran önemli bir özellik olarak dikkat çekmektedir. Aynı zamanda akıllı zaman sistemine sahip ve alarmlı modeller ise oldukça güvenli kullanım sunan tencerelerin başında gelmektedir. Akıllı düdüklü tencere olarak da nitelendirilen bu ürünlerde saat ve dakika tutma durumu söz konusu değildir. Otomatik ayarlanabilir kap tasarımı sayesinde ocağa konulan tencere kolay bir şekilde ayarlanarak pişirme işlemi tamamlandığında alarm ile kullanıcıya haber vermektedir. 

Kaliteli Düdüklü Tencereler

Yemek pişirme işini ve süresini pratik bir hale getiren en iyi düdüklü tencere setleri kullanıcılar tarafından beğenilmiştir. Piyasalarda farklı tasarımlarda her bütçeye uygun pek çok düdüklü tencere modeli bulunmaktadır. Ancak bu tencereler içinden ihtiyaca karşılık verecek kaliteli düdüklü tencereyi bulmak için iyi bir şekilde araştırma yapılması gerekmektedir.  Öncelikle büyük ya da küçük düdüklü tencere fark etmeksizin güvenli kullanım imkânına sahip teknik özelliği bulunan modeller, oldukça başarılı pişirme işlemi gerçekleştirmektedir.

Klasik düdüklü tencere modelleri güvenli kullanımının yanı sıra programlı yapısı sayesinde kullanan kişilerin işlerini kolaylaştırmaktadır. Bu programlar yemeğin lezzetini ve pişme süresini etkilediği için oldukça önemlidir. Ayrıca dayanıklı malzeme yapısı ile üretilmiş farklı hacimlerde ve genişlikte birçok düdüklü ikili set şeklinde de satışa sunulabilmektedir. İkili düdüklü tencere, tencere boyutlarının farklı olduğu kapağın ortak kullanımı olan setlerden oluşmaktadır. Et, tavuk, sebze gibi her türlü gıdayı kolayca pişirme olanağı sağlayan otomatik düdüklü tencere çeşitleri ev hanımlarının kurtarıcı mutfak çeyizi eşyalarından biri olarak tanımlanmaktadır.

Kaliteli düdüklü tencereler tasarım olarak da oldukça şık ve sağlam yapısı ile göz doldurmaktadır. Klipsli düdüklü tencere modelleri bu çeşitlerin arasında yer alan yiyeceği içine koyduktan sonra kapaktaki klips sisteminin devreye girmesi ile kapanan bir düdüklü tencere modelidir. Hem konforu hem de güvenli kullanımı bir arada sunan bu modeller oldukça ilgi gören çeşitlerin başında gelmektedir. Temizlik açısından da oldukça pratik olan bu ürünler elde ve bulaşık makinesinde kolayca temizlenebilmektedir. 

Düdüklü Tencere Fiyatları

Düdüklü tencere fiyatları, tencerenin özelliğine ve markasına göre değişmektedir. Günümüzde düdüklü tencere konusunda önde gelen birçok marka bulunmaktadır. Her birbirinin tasarımı ve tencere üretiminde kullandığı malzeme türü farklı olduğu için fiyat olarak da değişkenlik göstermektedir. Düdüklü fiyatları üzerinde etkili olan bir başka unsurda tencerenin teknik özellikleri ve tasarımıdır. Gelişmiş teknik özellikler, güvenli kullanım şekli tencerenin fiyatlandırılmasında oldukça etkili unsurların başında gelmektedir.

Düdüklü tencereler içerisinde en bilinen model çelik düdüklü tencere çeşitleridir. Hemen hemen her markanın üretmiş olduğu çelik tencereler uzun süreli kullanım imkânından dolayı kullanıcılar tarafından tercih edilmektedir. Çeliğin kullanım kolaylığı ve sağlık açısından avantajlı olması tencere üretiminde son derece önemli bir etkendir. En uygun düdüklü tencere arayışında olanların tercihlerinde çelik ürünler ilk sıralarda yer almaktadır. Tencerelerin fiyatlandırılmasında etkili olan bir başka unsurda tencerenin hacmidir. Hacim arttıkça tencere boyutu büyüyeceği için fiyat olarak da düşük litreli modellerden daha yüksek aralıklardadır. Düdüklü tencere 7 litre bu yüzden 3 litreli modellerden daha yüksek fiyatlandırılmıştır. Öte yandan tencere seti fiyatları ise tekli alımlardan uyguna denk gelebilir.