750 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
Filtre
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat

6 Kişilik Yemek Takımı

Toplam 112 ürün bulunmaktadır.

6 Kişilik Yemek Takımları

Geçmişten günümüze uzanan derin kültürde, yemek sofrası kurmak ve misafir ağırlamak, evlerin bereketinin arttırmaktadır. Gündelik hayatta sofralar kurarken, misafir ağırlıyormuş gibi sunumlar yapılmaktadır. Hazırlanmış olan yemekler şık yemek takımlarında sunulur ve yemeğin keyfi arttırılır. Düzenli ve gösterişli bir masa yaratmak için 6 kişilik yemek takımı, az sayıda yaşam olan evler için oldukça ideal bir seçim olacaktır. Yemek noktasında çok klasik tercihler yapılsa da, güzel bir yemek takımı yemeğin görselliğini yükselten etkendir.

Bireysel hazırlık, misafir ağırlama ya da aile içi yemek hazırlığında yemek takımları, ihtiyaç duyulan ürünlerden olmaktadır. Sofra ürünleri arasında yer alan yemek takımları, kişi sayısına göre belirlenmektedir. 1 - 6 arası kişi yaşayan ya da ağırlayacak bireyler için altı kişilik yemek takımı, oldukça yeterli olacaktır. Masaya ek olarak salata kasesi ve sunumluk tercihinde bulunan bireyler, masayı şahlandırmak için farklı detaylar da ekleyebilirler. Günlük kullanıma uygun olan modeller olduğu gibi misafir için özel yemek takımları da mevcuttur.

Masanın ihtiyaç duyduğu şıklığı sağlayan en temel unsur 6’lı yemek takımı olmaktadır. Gündelik sade ve minimal bir sofra kurmak isteyen bireyler sade yemek takımı tercih edebilir. Gösterişli ve şatafatlı sunumlardan oluşan, ince detaylara sahip sofra kurmaktan keyif alan bireyler tasarım noktasında ilginç yemek takımları tercih edebilirler. Masalarda önemi son derece yüksek olan yemek takımları, farklı setlerin bir araya gelerek kombinlenmesinden de oluşmaktadır.

Ev dekorasyon ve mutfak ürünlerinde ucu bucağı olmayan tasarımlar ve çeşitler hakimdir. İhtiyaçtan ziyade bir zevk unsuru olan yemek takımlarının içeriği oldukça zenginleştirilmiştir. 24 parça yemek takımı içerisinde 6 adet çorba kasesi, 6 adet servis tabağı, 6 adet çukur tabak ve 6 adet tatlı tabağı bulunmaktadır. Sofralarda hoş bir ambiyans yaratan yemek takımları çok çeşitli renklere, tasarımlara, şekillere ve malzeme yapılarına sahiptir. Her parçanın uyum içinde olduğu sofralarda yemek deneyimi daha da özel hissettirecektir.

Sofraların belirli bir tarzı bulunmalıdır. Bu tarz sunumlardaki şıklığı ön plana çıkaracak en önemli detaydır. Bu nedenle tercih edilecek yemek takımı markaları, kaliteli üretime, şık tasarımlara ve uyumlu renklere sahip tasarımlar üretmelidir. Hemen hemen her tarza uygun çeşit bulunan yemek takımlarında tercih yapmak oldukça zor olacaktır. Hem kendiniz için hem de misafirlerinize, sofraların daha şık ve göz alıcı görünmesi için en uygun 24 parça yemek takımı tercih edilmelidir.

Altı Kişilik Günlük Yemek Takımı

Yemek takımları hem özel günlerde hem de günlük olarak kahvaltılarda ve akşam yemeklerinde kullanıma uygun olmalıdır. Her birey misafir için özel yemek setleri almayabilir. Bunun yerine kullanacağı günlük yemek takımı, pratik ve kullanışlı olurken, estetik açıdan da şık ve elegan bir görünüme sahip olmalıdır. Pek çok farklı desende, ebatta, tasarımda, şekilde ve parça sayısında satışa sunulan yemek takımları, bireylerin ihtiyaçlarına ve kişisel zevklerine göre tercih edilmelidir.

Yemek takımı seçerken parça sayısına dikkat edilmelidir. Kişi sayısına göre artan parça miktarı önceden hesaplanmalı ve ihtiyaca uygun seçenekler arasında tercih edilmelidir. Özel yaşam alanında bulunan bireyler bireysel yaşam ya da çekirdek aile olarak hayatlarını devam ettiriyorlar ise ihtiyaçları günlük yemek takımı 6 kişilik olmaktadır. Misafir olarak ağırlayacağı konuklara da aynı tabaklardan sunum yapmak isteyenler için günlük tabak takımına ek olarak parça alınabilir.

6 Kişilik Porselen Yemek Takımı

Porselen yemek takımları, zamanında her evde bulunması zorunlu olan, günümüzde aile büyüklerinin evinde bulunan ve sadece özel misafirlere sunulan porselen seti, kalitesi ve asil duruşu ile popülerliğini halen kaybetmemiştir. Genel olarak çeyiz hazırlığında olan bireylerin tercih ettiği kare yemek takımı 6 kişilik, yeni gelinlerin olmazsa olmaz mutfak ürünlerinden olmaktadır. Farklı materyallerden üretilen yemek takımlarının yanında porselenler nostaljik yemek takımları imajı vermektedir.

6'lı Yemek Takımı Renkleri

Klasik çizgilerden uzak, canlı duruşa ve estetik dokunuşa sahip renkli tabak takımları, günümüzde neredeyse her eve girmiş bulunmaktadır. Özellikle yeni evlenecek bireylerin klasik tasarımlara nazaran tercih ettikleri siyah yemek takımı ve düz beyaz yemek takımı, minimal ve sade bir görünüm sunmaktadır. Sadece porselen olmamakla birlikte seramik olarak da harika görünen beyaz desensiz yemek takımı mevcuttur. Daha fazla parça sayısı tercih eden bireyler için bu takımlara ek olarak gold yemek takımı 6 kişilik tercih edilebilir.

Beyaz yemek takımı ürünlerine ek olarak farklı renklerde yemek takımı eklemek, takımın görünümünü şahlandırır. Sade fakat belli bir tarza sahip olan yemek takımları arasından en çok tercih edilen ürün siyah yemek takımı 12 kişilik olmaktadır. Farklı renkleri kombinlemek istemeyen bireyler için ideal bir tercihtir. Porselenin kalitesinden ayrılmak istemeyen fakat tasarım noktasında nostaljik durmayan ürünler için desensiz, tasarımsız beyaz porselen yemek takımı, inci gibi duru bir görünüm sunar.

Altı Kişilik Yemek Takımı Desenleri

Günlük yemek takımı için sade modeller tercih edilebileceği gibi aynı zamanda çılgın tasarımlar da kullanılabilir. Tamamen kişisel zevke kalmış olan tasarım işi, ürünün işlevselliğini etkilememektedir. Günlük kullanım için enerji veren, farklı motiflere sahip yemek takımı arayanlar için kuşlu yemek takımı, filli hatta geyikli yemek takımı oldukça egzotik olacaktır. Son yılların popüler imajlarından biri olan safari, mutfak dekorasyonlarında sıklıkla kullanılan desenlerdendir.

6 Kişilik Yemek Takımı Fiyatları

Gündelik hayatın her anında ihtiyaç olan, özel günlerde şık sofralar hazırlanan yemek takımlarının, geniş tasarım ve fiyat skalası mevcuttur. Seçilen markaya, modele, şekle, tasarıma, parça sayısına ve üretim malzemesine göre değişiklik gösteren yemek takımları arasından 6 kişilik yemek takımı en ucuz olan ürünler parça sayısının az olduğu takımlardır. Ucuz yemek takımı ürünlerinin malzeme kalitesi de düşük seviyede olmaktadır. Bu nedenle ortalama fiyat aralığına sahip ürünler arasından tercih yapılmalıdır.
En ucuz 6 kişilik yemek takımı fiyatları parça sayısının en az olduğu ürünler olmaktadır. Daha düz modeller uygun fiyatlı olmaktadır. Bütçe dostu yemek takımları arasından güzel görünümlü, estetik duruşa sahip ürünleri tercih etmek isteyenler için seramik 24 lü yemek takımı tavsiye edilmektedir. Hem gündelik yaşamda hem de özel davetlerde oldukça şık duran yemek takımı çok kalabalık olmayan gruplar için yeterli olacaktır.

Artan parça sayısına göre fiyatlar yükselmektedir. Bundan dolayı 36 parça yemek takımı fiyatları da diğer ürünlere göre daha yüksek standartlara sahiptir. Set içinde bulunan yemek tabaklarına ek olarak sunumluk ya da baharatlık da bulunan yemek takımları, her ihtiyacı karşılayan, tasarım ve desen konusunda gözü tatmin edici niteliğe sahiptir. Çeşitli modeller incelenerek, bireysel olarak uygun olan ürün tercih edilmelidir. Zengin içeriğe sahip sofra mutfak ürünlerinde her beğeniye uygun ürünler bulmak mümkündür.